Film

Doba z Mozartem

Przygotowano bowiem 24-godzinny blok programowy, którego transmisja rozpocznie się 27 stycznia. Największą atrakcją będą przeprowadzone na żywo transmisje koncertów z Wiednia, Salzburga, Berlina, Pragi, a nawet Pekinu. Poza tym przygotowano filmy dokumentalne i specjalnie na tę okazję nakręcone reportaże, a także archiwalne nagrania.

Przez ekran przewinie się cała plejada najwybitniejszych żyjących i nieżyjących dyrygentów (m.in. Wilhelm Furtwangler, Neville Marriner, Ricardo Muti, Daniel Barenboim, Claudio Abbado) i pianistów (m.in. Friedrich Gulda, Lang Lang), będzie też Ian Anderson z zespołu Jethro Tull. Ten muzyczny maraton transmitowany będzie bezpośrednio do ponad 30 krajów na świecie, w tym także, dzięki TVP Kultura, do Polski. Prawdziwych melomanów do 24-godzinnego Mozarta zachęcać chyba nie trzeba, a i pozostali widzowie powinni choć na chwilę włączyć się w ową wielką fetę. Zaś wszystkim sceptykom – do dziś pytającym: po co nam ten kanał? – odpowiem: między innymi po to właśnie, byśmy mieli szansę uczestniczenia w takich globalnych przedsięwzięciach.

24hours Mozart, TVP Kultura. Start o 7 rano 27.01, koniec o 7.00 rano 28.01

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Trujące odpady po zakładach

Ludzie piją skażoną wodę, budują domy na zatrutej ziemi, ale odpowiedzialnych za środowisko urzędników niewiele to obchodzi.

Ryszarda Socha
28.02.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną