Paszporty POLITYKI

Wszyscy laureaci Paszportów

2017

Film: Jagoda Szelc
Literatura: Marcin Wicha
Teatr: Michał Borczuch
Sztuki wizualne: Norman Leto
Muzyka popularna: Hańba!
Muzyka poważna: Joanna Freszel
Kultura cyfrowa: Mateusz Lenart, Andrzej Mądrzak, Wojciech Piejko (Bloober Team)

2016

Film: Jan P. Matuszyński
Literatura: Natalia Fiedorczuk-Cieślak
Teatr: Anna Smolar
Muzyka popularna: Wacław Zimpel
Muzyka poważna: Marzena Diakun
Sztuki wizualne: Daniel Rycharski
Kultura cyfrowa: Michał Staniszewski
Kreator Kultury: Jan „Ptaszyn” Wróblewski

2015

Film: Magnus von Horn
Literatura: Łukasz Orbitowski
Teatr: Ewelina Marciniak
Muzyka popularna: Kuba Ziołek
Muzyka poważna: Marcin Świątkiewicz
Sztuki wizualne: Tymek Borowski
Kreator Kultury: CD Projekt RED

2014

Film: Jan Komasa
Literatura: Zygmunt Miłoszewski
Teatr: Radosław Rychcik
Muzyka popularna: Pablopavo
Muzyka poważna: Kwadrofonik
Sztuki wizualne: Jakub Woynarowski
Kreator Kultury: Agnieszka Holland

2013

Film: Dawid Ogrodnik
Literatura: Ziemowit Szczerek
Teatr: Jolanta Janiczak i Wiktor Rubin
Muzyka popularna: Marcin Masecki
Muzyka poważna: Apollon Musagète Quartett
Sztuki wizualne: Aneta Grzeszykowska
Kreator Kultury: Tomasz Stańko

2012

Film: Marcin Dorociński
Literatura: Szczepan Twardoch
Teatr: Iwan Wyrypajew
Muzyka popularna: très.b
Muzyka poważna: Magdalena Bojanowicz oraz Maciej Frąckiewicz (TWOgether Duo)
Sztuki wizualne: Julia Wójcik
Kreator Kultury: Elżbieta Penderecka oraz Krzysztof Penderecki

2011

Film: Rafael Lewandowski
Literatura: Mikołaj Łoziński
Teatr: Krzysztof Garbaczewski
Muzyka popularna: Julia Marcell, Maciej Szajkowski
Muzyka poważna: Aleksandra Kuls
Sztuki wizualne: Nicolas Grospierre
Kreator Kultury: Jerzy Jarocki

2010

Film: Paweł Sala
Literatura: Ignacy Karpowicz
Teatr: Paweł Demirski i Monika Strzępka
Muzyka poważna: Wioletta Chodowicz
Muzyka popularna: Macio Moretti
Sztuki wizualne: Wojciech Bąkowski

2009

Film: Borys Lankosz, Xawery Żuławski
Literatura: Piotr Paziński
Teatr: Sandra Korzeniak
Muzyka popularna: L.U.C (Łukasz Rostkowski)
Muzyka poważna: Barbara Wysocka
Sztuki wizualne: Karol Radziszewski
Kreator Kultury: Paweł Althamer

2008

Film: Małgorzata Szumowska
Literatura: Sylwia Chutnik
Teatr: Paweł Łysak
Muzyka popularna: Maria Peszek
Muzyka poważna: Artur Ruciński
Sztuki wizualne: Maciej Kurak
Kreator Kultury: Krystian Lupa

2007

Film: Łukasz Palkowski
Literatura: Michał Witkowski
Teatr: Michał Zadara
Muzyka popularna: Krzysztof „Grabaż” Grabowski
Muzyka poważna: Łukasz Borowicz
Sztuki wizualne: Joanna Rajkowska
Kreator Kultury: Andrzej Wajda

2006

Film: Sławomir Fabicki
Literatura: Jacek Dehnel
Teatr: Maja Kleczewska
Muzyka popularna: Fisz i Emade
Muzyka poważna: Agata Szymczewska
Plastyka: Grupa Twożywo
Kreator Kultury: Maria Janion

2005

Film: Przemysław Wojcieszek
Literatura: Marek Krajewski
Muzyka poważna: Rafał Blechacz
Sztuki wizualne: Robert Kuśmirowski
Estrada: Skalpel
Teatr: Jan Klata
Kreator Kultury: Paweł Dunin-Wąsowicz

2004

Film: Wojtek Smarzowski
Literatura: Sławomir Shuty
Teatr: Paweł Szkotak
Muzyka poważna: Agata Zubel
Sztuki wizualne: Cezary Bodzianowski
Estrada: Leszek Możdżer
Kreator Kultury: Wojciech Trzciński

2003

Film: Andrzej Jakimowski
Literatura: Wojciech Kuczok
Teatr: Danuta Stenka
Muzyka: Kuba Jakowicz
Plastyka: Monika Sosnowska
Estrada: Andrzej Smolik
Kreator Kultury: Marek Żydowicz

2002

Film: Piotr Trzaskalski
Literatura: Dorota Masłowska
Teatr: Krzysztof Warlikowski
Muzyka: Dominik Połoński
Plastyka: Marcin Maciejowski
Estrada: Anna Maria Jopek
Kreator Kultury: Roman Gutek

2001

Film: Robert Gliński
Literatura: Paweł Huelle
Teatr: Piotr Cieplak
Muzyka: Mariusz Treliński
Plastyka: Katarzyna Józefowicz
Estrada: Agnieszka Chylińska

2000

Film: Maja Ostaszewska
Literatura: Marzanna Bogumiła Kielar
Teatr: Paweł Miśkiewicz
Muzyka: Stanisław Drzewiecki
Plastyka: Dominik Lejman
Estrada: Ryszard Tymon Tymański

1999

Film: Krzysztof Krauze, za film Dług
Literatura: Marek Bieńczyk
Teatr: Agnieszka Glińska
Muzyka: Paweł Mykietyn
Plastyka: Leon Tarasewicz
Estrada: Myslovitz

1998

Film: Dorota Kędzierzawska
Literatura: Jerzy Pilch
Teatr: Grzegorz Jarzyna
Muzyka: Rafał Kwiatkowski
Plastyka: Jarosław Modzelewski
Estrada: Kazik Staszewski

1997

Film: Jerzy Stuhr
Literatura: Andrzej Sapkowski
Teatr: Anna Augustynowicz
Muzyka: Dariusz Paradowski
Plastyka: Katarzyna Kozyra
Estrada: Kayah

1996

Film: Łukasz Kośmicki
Literatura: Olga Tokarczuk
Teatr: Krzysztof Rau
Muzyka: Olga Pasiecznik
Plastyka: Zofia Kulik
Estrada: Grzegorz Ciechowski

1995

Film: Marcel Łoziński
Literatura: Stefan Chwin
Teatr: Jolanta Ptaszyńska
Muzyka: Stefan Sutkowski
Plastyka: Mirosław Bałka
Estrada: Wojciech Waglewski

1994

Film: Jan Jakub Kolski
Literatura: Marcin Świetlicki
Teatr: Krystyna Meissner
Muzyka: Piotr Anderszewski
Plastyka: Ryszard Górecki
Estrada: Edyta Bartosiewicz

1993

Film: Jacek Bławut
Literatura: Teodor Parnicki
Teatr: Tadeusz Słobodzianek
Muzyka: Stanisław Leszczyński
Plastyka: Stasys Eidrigevičius
Estrada: Kasia Nosowska

Reklama

Czytaj także

Świat

Ghislaine Maxwell, kobieta, która pomogła Epsteinowi zbudować harem

Córka brytyjskiego magnata prasowego miała werbować dla swojego przyjaciela Jeffreya Epsteina młode, przeważnie nieletnie dziewczęta. Jak absolwentka Oxfordu mogła wejść w tę rolę?

Tomasz Zalewski
18.08.2019
Reklama