Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Teatr

I po balandze

Recenzja spektaklu: „Gorączka sobotniej nocy”, reż. Tomasz Dutkiewicz

„Gorączka sobotniej nocy” – żywiołowa, ale naiwna. „Gorączka sobotniej nocy” – żywiołowa, ale naiwna. Łukasz Dejnarowicz / Forum
Teoretycznie to przedsięwzięcie skazane na sukces. Z dużą porcją muzyki zespołu Bee Gees dla miłośników lżejszej rozrywki i z opowieścią o społecznych barierach oraz dysfunkcyjnej rodzinie dla tych, którzy wolą coś poważniejszego.

Musical wsparty legendą filmu, w którym objawił się światu John Travolta – w roli chłopaka z przedmieść Nowego Jorku, króla parkietu w podrzędnym klubie, który marzy o lepszym życiu. Niestety, żaden z tych atutów nie został do końca wykorzystany. Po 40 latach muzyka disco już nie porywa tak jak kiedyś. Nie wspiera jej też, wprawdzie żywiołowa, ale dość monotonna choreografia. Wątki psychologiczno-społeczne zostały pokazane nieprzekonująco, a sceniczny kult macho – wręcz naiwnie, nawet jak na niewygórowane standardy gatunku. Także legenda Travolty okazała się zbyt potężnym obciążeniem dla występującego w premierowym spektaklu Krzysztofa Wojciechowskiego, który wprawdzie bardzo się stara, ale brakuje mu scenicznej charyzmy. Na jego tle oraz na tle jego szarżujących aktorsko scenicznych kumpli lepiej wypadają bardziej zniuansowane główne bohaterki: Stephanie (Agnieszka Przekupień) i Annette (Maja Gadzińska). Najlepiej zaś wypada zmieniająca się jak kameleon scenografia Wojciecha Stefaniaka.

Gorączka sobotniej nocy, reż. Tomasz Dutkiewicz, Teatr Muzyczny w Gdyni

Polityka 19.2018 (3159) z dnia 08.05.2018; Afisz. Premiery; s. 79
Oryginalny tytuł tekstu: "I po balandze"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Kaczyński się pozbierał, złapał cugle, zagrożenie nie minęło. Czy PiS jeszcze wróci do władzy?

Mamy już niezagrożoną demokrację, ze zwyczajowymi sporami i krytyką władzy, czy nadal obowiązuje stan nadzwyczajny? Trwa właśnie, zwłaszcza w mediach społecznościowych, debata na ten temat, a wynik wyborów samorządowych stał się ważnym argumentem.

Mariusz Janicki
09.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną