Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Wystawy

Azja w Poznaniu

'Asia Europe Mediations' to duży projekt, w którym uczestniczy kilkanaście instytucji kultury i blisko dwustu artystów.

Poznań szaleje. Ledwo zakończył się prestiżowy festiwal Malta, a już miłośników kultury czekają kolejne atrakcje. „Asia Europe Mediations” to duży projekt, w którym uczestniczy kilkanaście instytucji kultury i blisko dwustu artystów. Jego celem jest obszerna prezentacja współczesnej sztuki azjatyckiej; rodzaj syntezy mającej na celu ukazanie całej jej złożoności oraz czynników ją kształtujących: politycznych, społecznych, historycznych, kulturowych.

Azja jako kontynent ciągle jeszcze zaskakujący nas swą odmiennością, ale też jako miejsce, gdzie rację bytu znajdują wszystkie tendencje współczesnej sztuki. A wszystko to skonfrontowane z twórczymi doświadczeniami artystów europejskich. Najważniejszą część tej kulturowej inwazji ze Wschodu przyjęło pod swój dach Muzeum Narodowe. Ale ciekawe ekspozycje pojawią się także gdzie indziej. Na przykład w Centrum Kultury Zamek będą to aż trzy przedsięwzięcia: wystawa małych form rzeźbiarskich z Korei Południowej, wystawa współczesnego komiksu oraz minifestiwal performance’u.

Większość pokazywanych w Poznaniu ekspozycji pojedzie następnie na mały objazd po Starym Kontynencie, obejmujący Niemcy i Wielką Brytanię. Na razie jednak do zobaczenia w Poznaniu.
 

Asia Europe Mediations, Muzeum Narodowe oraz Centrum Kultury Zamek, Poznań, wystawa czynna do 29 lipca 

   

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Mleko się rozlało? Tajemnice morderstwa w Białymstoku

Za kratami w Hajnówce od kilkunastu lat siedzi Jan Ptaszyński z Michnówki na Podlasiu. Są powody, by przypuszczać, że w jego sprawie nie wszystko jest jasne.

Arkadiusz Panasiuk
27.11.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną