Nauka

Jedzenie w pracy – najczęstsze błędy!

. . Materiały klienta
Czasem ciężko znaleźć czas w pracy, aby zjeść porządny posiłek, więc ratujemy się przekąskami jak batony czy też chipsy. To jednak niejedyne błędy, jakie popełniamy, jedząc w pracy.

Można im wszystkim łatwo zaradzić zamawiając jedzenie z dostawą. Zanim jednak to tego przejdziemy przyjrzyjmy się najczęstszym błędom, jakie popełniają ludzie jedząc w pracy.

W pracy spędzamy większość naszego życia. Przez 8 czy też 10 godzin w ciągu dnia nie da się funkcjonować bez żadnego posiłku. Z różnych powodów czasem niedojadamy lub po prostu omijamy posiłek w pracy, co ma później przełożenie na nasze zdrowie i sylwetkę. Oto najczęstsze błędy związane z jedzeniem w pracy:

l Omijanie śniadania – rano zazwyczaj mamy mało czasu, bo z jednej strony chcemy jak najdłużej pospać a z drugiej zazwyczaj wszystkiemu towarzyszy pośpiech stres, żeby się tylko nie spóźnić. Odrobinę czasu możemy zyskać omijając śniadanie. Jest to tylko chwilowy dla nas zysk, gdyż w dłuższej perspektywie odbije się to na naszym zdrowiu. Warto zmienić nasze nawyki, ponieważ śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Przez całą noc pościmy, chyba, że ktoś podjada, i nasz organizm domaga się substancji odżywczych. Jeśli nie zjemy śniadania będziemy czuć się osłabieni a nasza praca nie będzie wydajna. Można na to łatwo zaradzić zamawiając śniadanie z dostawą do pracy lub nawet dzień wcześniej na rano do domu. Wiele restauracji oferuje bardzo bogate menu śniadaniowe, więc będzie, z czego wybierać.

l Picie słodkich napojów – kawa, herbata, soki, napoje gazowane wszystkie one albo się słodzi, albo już posiadają dużą ilość cukru w sobie. Co prawda po ich wypiciu możemy w momencie nie odczuwać głodu. Jednak po przyjściu do domu, gdy poziom cukru spadnie zjemy podwójną porcję. Po dłuższym okresie takiej diety może się to skończyć kilkoma dodatkowymi kilogramami. Zamiast pić słodkie napoje zamówmy sobie sałatkę owocową, która nie tylko ugasi nasze pragnienie, ale także dostarczy nam dużą porcję witamin.

l Brak posiłku przez cały dzień – praca to ważna sprawa, ale nie można zapominać o posiłku. Gdy po całym dniu głodowania wrócimy do domu nie tylko zjemy większą porcję niż byśmy zjedli normalnie, ale także będziemy rozdrażnieni i zestresowani tak naprawdę nie wiedząc, dlaczego. By pozbyć się tych wszystkich uczuć jemy coś na szybko, korzystając z półproduktów itp. Każdy pracodawca przewiduje odpowiednią długą przerwę na lunch czy też obiad. W tym czasie możemy spokojnie zjeść posiłek składający się nawet z dwóch dań. Taki obiad łatwo zamówić z dostawą, które dowiozą go gorący w odpowiednich opakowaniach.

l Pokarmowa monotonia – jeżeli już jesz obiad w pracy postaraj się, aby nie był on zwyczajnie nudny. Przynoszenie codziennie tych samych kanapek zabiłoby apetyt nawet u największego głodomora. Czasem nawet się nad tym nie zastanawiamy, bo mamy w nawyku szykowanie sobie do pracy codziennie tego samego. Jedna decyzja mniej czyni każdy dzień łatwiejszym. Jednak w dłuższym czasie taka dieta może prowadzić do niedoborów witamin i minerałów. A wystarczy zamówić jedzenie z dostawą z setek dostępnych restauracji, gdzie serwowane są potrawy z całego świata. Monotonia już nigdy nie będzie naszym problemem.

l Brak warzyw i owoców – każdego dnia powinniśmy zjadać 5 porcji warzyw i owoców. Najlepiej jakby były w różnym kolorze, dzięki temu zapewnimy sobie maksymalną dawkę witamin i minerałów. Jeśli nie zjemy niczego z tych grup żywieniowych mamy małe szanse na nadrobienie tego po powrocie do domu. Gdy nie mamy czasu w domu przygotować sobie warzyw ani owoców do pracy, zawsze możemy skorzystać z opcji zamówienia jedzenia z dostawą do pracy. Wiele restauracji oferuje danie typowo wegetariańskie gdzie na pewno znajdzie się więcej niż jedna porcja warzyw i owoców.

W Warszawie pracownicy zamawiają jedzenie z dostawą poprzez stronę PizzaPortal.pl i bardzo to sobie chwalą. Dołącz do nich i odżywiaj się jak należy.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Dzisiejsza bieda jest inna. Pieniądze jej nie przegonią

Według GUS bieda jest w Polsce marginesem: w skrajnym ubóstwie żyje nieco ponad 4 proc. Polaków i tylko 6,5 proc. rodzin wielodzietnych. 500 plus poprawiło statystyki finansowe, ale ci naprawdę najubożsi bardziej niż pieniędzy potrzebują ludzkiej pomocy.

Juliusz Ćwieluch
26.03.2019
Reklama