Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Nauka

Psychologia na jesień. Nowości od PWN

. . mat. pr.
Osoby pracujące w zawodzie psychologa, psychoterapeuty stale poszukują nowych publikacji, wyników badań, analiz, by być na bieżąco i wykonywać swoją pracę w najlepszy z możliwych sposobów. Wszyscy, dla których psychologia to nie tylko sprawa pogłębiania wiedzy, ale również pasja, na pewno znajdą w PWN coś dla siebie. Oto nowości, które zaspokoją ciekawość profesjonalistów, studentów i pasjonatów psychologii.

O emocjach, relacji w parze, dobrym związku, szczęściu, seksualności, diagnozie w terapii par, o schematach i specyficznych zjawiskach w niej zachodzących, ale też o smutku i terapii w żałobie. O tych i wielu innych zagadnieniach przeczytacie w najnowszych publikacjach PWN. Czytelnik otrzymuje do wyboru: książki w różnorodnych formatach (papierowe, e-booki, wersje online na platformie IBUK Libra), artykuły w serwisie internetowym, szkolenia, webinary, materiały video. Każdy może zdobywać wiedzę w najbardziej wygodny dla siebie sposób.

Czytaj, kiedy chcesz i bądź bliżej wiedzy!

Nowości książkowe PWN dla psychologów, psychoterapeutów

PSYCHOLOGICZNE NOWOŚCI POPULARNONAUKOWE

Czy wiesz, jak niesamowite są hormony? Kontrolują szeroki zakres procesów zachodzących w organizmach ludzi, zwierząt i roślin. Wpływają na zachowanie człowieka poprzez działanie oksytocyny, hormonu relacji, czy też działanie testosteronu, który nie zawsze wzmaga agresję. Mają wpływ na emocje, pamięć i poczucie szczęścia. Bo czym jest szczęście? Czy nauka w ogóle potrafi wyjaśnić, co czyni człowieka szczęśliwym? Czy człowiek może wpływać na swoje stany emocjonalne? Podczas inauguracji programu BRAIN w 2013 roku Barack Obama powiedział: „Jako ludzie potrafimy rozpoznać oddalone o lata świetlne galaktyki, badać cząstki mniejsze od atomu. Nadal jednak nie rozwiązaliśmy tajemnicy niespełna półtorakilogramowej substancji, którą mamy między uszami”. Wiedza o tym, jak mózg powstaje, rozwija się, starzeje, a wreszcie umiera, przydaje się nie tylko specjalistom, ale też każdemu, kto pragnie lepiej poznać siebie oraz otaczający świat.

Książki popularnonaukowe od PWN w jasny, przystępny sposób tłumaczą zawiłości ludzkiej psychiki, bazując na sprawdzonych źródłach i najnowszych wynikach badań. Dzięki tej lekturze łatwiej zrozumieć mechanizmy rządzące naszymi emocjami, relacjami czy zachowaniem.

.mat. pr..

Psychologiczne nowości popularnonaukowe od PWN

NOWOŚCI DLA STUDENTÓW PSYCHOLOGII I PROFESJONALISTÓW

Zaliczyliście metodologię w pierwszym podejściu? Dla studentów psychologii, ale również dla wykładowców egzaminy to duże wyzwanie. Zwłaszcza te z metodologii badań psychologicznych nie należą do najłatwiejszych. Ten przedmiot znajduje się w podstawie programowej studiów z psychologii, więc jeśli potrzebujesz wsparcia, to mamy coś dla Ciebie. Wraz z profesorem Jerzym Brzezińskim, autorem kultowego już podręcznika „Metodologia badań psychologicznych”, przygotowaliśmy idealny materiał do powtórki przed egzaminem. To wykłady on-line, które w pełni zaspokoją te potrzeby bez uczęszczania na uczelnię i konsultacji. Usłyszysz głos i podpowiedzi profesora Brzezińskiego w każdej potrzebnej chwili.

Podążając dalej ścieżką studiowania psychologii, każdy student w końcu trafi na przedmioty skupione wokół jednego psychologicznego obszaru, będzie to psychologia społeczna, psychologia osobowości, ale też wiedza o zachowaniach społecznych. To również neuronauka – jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin psychologii. Już teraz zapraszamy do studiowania z PWN!

.mat. pr..

Nowości od PWN dla studentów psychologii i profesjonalistów (wykłady on-line)

NOWOŚCI DLA PEDAGOGÓW I NAUCZYCIELI

„Dziecko nie jest głupie; głupców wśród nich nie więcej niż wśród dorosłych. Przystrojeni w purpurę lat, jakże często narzucamy bezmyślne, bezkrytyczne, niewykonalne przepisy. Zdumione staje niekiedy rozumne dziecko wobec napastliwej, leciwej, urągliwej głupoty”. Janusz Korczak, „Prawo dziecka do szacunku” [w:] „Dzieła”, Warszawa 1993, t. 7, s. 448.

Tym cytatem zachęcamy do sięgnięcia po książki ponadczasowe, które dla każdego pedagoga i każdej pedagożki będą wskazówką, jak wspierać młodego człowieka, kładąc nacisk na swobodny rozwój dziecka. Jak uczyć, wyznaczać nowe ścieżki i wspomagać na każdym kroku, to recepty opiekuńczego doktora. Prezentowane książki zawierają nie tylko zbiory inspirujących cytatów, ale również praktyczną wiedzę, tak bardzo dziś aktualną. To ponadczasowa filozofia ceniona przez edukatorów pedagogicznych, którzy są przekonani, że nie ma dzieci – są ludzie. A każde dziecko zasługuje na bezwarunkową miłość, szacunek i akceptację.

.mat. pr..

Nowości od PWN dla pedagogów i nauczycieli

POZNAJ NOWY PORTAL DLA PROFESJONALISTÓW

Jeśli chcesz być na bieżąco w zakresie psychologii, psychoterapii i pedagogiki, to mamy coś dla Ciebie. Zapraszamy do nowo powstałego portalu PSYCHOLOGIA.PWN. Serwis pozwala na szybkie dostarczanie potrzebnej informacji - to przewaga portalu względem książki. PSYCHOLOGIA.PWN to inicjatywa Redakcji Psychologii Wydawnictwa Naukowego PWN. Portal powstał z myślą o psychologach i psychoterapeutach – zarówno praktykach, jak i studentach. To miejsce dla tych, dla których wiedza z dziedziny psychologii jest potrzebna na co dzień. Dla osób poszukujących inspiracji psychologicznych oraz wszystkich zainteresowanych wydarzeniami psychologicznymi.

To miejsce, w którym prezentujemy najnowszą wiedzę z dziedzin pokrewnych, takich jak neuropsychologia, kognitywistyka czy cyberpsychologia, o której mówi się coraz więcej. Czytelnicy znajdą tu dużo informacji o mózgu, zachowaniach człowieka, relacjach międzyludzkich, bliskich związkach, terapii, szczęściu czy traumie. Dla Was tworzymy debaty psychologiczne, webinary czy szkolenia. Również tutaj znajdziecie atrakcyjne publikacje Wydawnictwa Naukowego PWN, inspirujące podcasty z psychologami i psychoterapeutami, wywiady z autorami książek oraz ciekawe filmy przybliżające zachowania jednostki czy problemy społeczne.

PSYCHOLOGIA.PWN to szerokie spojrzenie na tę dziedzinę. Dołącz do nas już teraz. Zapraszamy!

.mat. pr..

Nowy portal PSYCHOLOGIA.PWN dla profesjonalistów

Reklama

Czytaj także

null
Historia

Przebudzenie na Majdanie. 10 lat temu nikt nie postawiłby hrywny na to, że dojdzie do rewolucji

Ucieczka prezydenta Wiktora Janukowycza 22 lutego 2014 r. stała się symbolem zwycięstwa ukraińskiej Rewolucji Godności. Dała także pretekst do aneksji Krymu i rosyjskiej wojny przeciwko Ukrainie.

Edwin Bendyk
20.02.2024
Reklama