Nowy SUV Peugeot 5008
Każdy miłośnik SUV-ów (i nie tylko) będzie czuł się w tym aucie wyjątkowo.

Nowy SUV Peugeot 5008 to auto oferujące całkiem nowy wymiar doznań. Samochód jest nieco dłuższy i szerszy od modelu 3008, dzięki czemu posiadacz auta (i jego pasażerowie) mogą cieszyć się – zamiast standardowej kanapy w drugim rzędzie – trzema pełnowymiarowymi fotelami. Wydłużony i poszerzony samochód oferuje o wiele więcej.

.

.

Na pokład możemy zabrać dwie dodatkowe osoby, które usiądą w trzecim rzędzie. Gdy jedziemy w mniejszym gronie, siedzenia można w miarę szybko wyjąć (każde z nich waży zaledwie 11 kg) lub złożyć i schować w podłodze, dzięki czemu powierzchnia załadunkowa zwiększy się do 780 litrów. To rekordowa wielkość bagażnika w tym segmencie samochodów.

.

.

.

.

Wnętrze 5008 jest funkcjonalne i przestronne, a jeśli jest nam za ciemno, możemy otworzyć przeszklony dach i cieszyć się widokiem na niebo nad nami. Samochód zaskakuje możliwościami konfiguracji. Peugeot i-Cockpit® oferuje całkiem nowy wymiar wygody i przyjemności z jazdy.

Na system składa się kompaktowa kierownica, duży i wygodny ekran dotykowy, a wszystkie najpotrzebniejsze informacje znajdują się na wprost oczu na spersonalizowanym panelu wirtualnych zegarów. W samochodzie znajdują się wszystkie możliwe bajery, np. nawigacja 3D, a jednym przyciskiem możemy ją przenieść pomiędzy ekranem a wyświetlaczem zegarów. Możemy również bezpiecznie połączyć się ze smartfonem i korzystać z zainstalowanych na nim aplikacji czy – dzięki poleceniom głosowym jak Siri lub S-Voice – dzwonić, nie odrywając oczu od jezdni. Przyciski toggle switch (z najpotrzebniejszymi funkcjami jak radio, klimatyzacja, nawigacja czy światła awaryjne) są pod ręką więc oszczędzamy czas, nie musząc ich szukać. Opcjonalny i-Cockpit® Amplify pomoże nam sterować oświetleniem, dźwiękiem, masażem foteli, a nawet zapachem w środku.

.

.

.

.

Auto jest bogato wyposażone w systemy wspomagające kierowcę i poprawiające bezpieczeństwo. Ułatwia nam wyprzedzanie, mijanie, parkowanie, monitoruje za nas martwy punkt, awaryjnie zahamuje, a nawet policzy, ile czasu siedzimy już za kierownicą i poinformuje, jeśli nadszedł czas na przerwę.

Nowy Peugeot 5008 jest lżejszy i cichszy. Zastosowanie nowej generacji opon sprawia, że auto jest ciche do tego stopnia, że kierowca nie czuje, że jedzie, a ludzie mieszkający przy drodze, po której jedziemy, usłyszą mniejszy szum. Samochody marki Peugeot wiele razy wygrywały nagrodę Samochodu Roku (młodszy brat – model 3008 – jest zeszłorocznym zwycięzcą) lub „parkowały” na podium. Silniki również są doceniane (trzycylindrowy silnik Peugeot PureTech 1.2 l został Silnikiem Roku 2016. Wszystko to sprawia, że w ładnym i solidnym opakowaniu dostajemy niesłychaną funkcjonalność, komfort i przestrzeń.

Francuzi, którzy auto montują u siebie, wykorzystując do tego francuskie podzespoły, zaprojektowali i wykonali wygodne i pojemne auto, dzięki któremu każdy miłośnik SUV-ów (i nie tylko) będzie czuł się wyjątkowo.

Aktualności, komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj