Rynek

FAKRO smartHome

Materiały partnera
Postęp technologiczny wymusza na nas ciągły dynamiczny rozwój; zarówno osobisty jak i techniczny.
Materiały partnera
Materiały partnera
Materiały partnera

Trudno nam wyobrazić sobie, że stoimy w miejscu, a nasze życie pozbawione jest nowoczesnych rozwiązań. Szybko postępujący rozwój technologiczny sprawił, że wkraczają one do naszego życia, naszych domów. Inteligentny dom kojarzy się nie tylko z wygodą i komfortem, ale też z bezpieczeństwem i oszczędnością. Koncepcja inteligentnego domu opiera się na pomyśle, aby powiązać ze sobą różne urządzenia i systemy dotychczas pracujące niezależnie od siebie: centralne ogrzewanie, wentylację, alarm, bramy, okna, oświetlenie i móc nimi sterować jednym urządzeniem z dowolnego miejsca na ziemi.

System FAKRO smartHome to unikatowe na rynku rozwiązanie, w którym można znaleźć kompleksową ofertę stolarki otworowej wraz z możliwością zintegrowania jej w projekcie inteligentnego domu. Firma FAKRO oferuje bardzo szeroki wachlarz produktów, począwszy od okien pionowych, drzwi tarasowych HS, okien dachowych, okien do dachów płaskich, poprzez cała gamę dodatków, aż po drzwi wejściowe czy bramy garażowe. Produkty stolarki otworowej FAKRO wykonane są w jednej stylistyce, z jednakowych materiałów, w jednolitej kolorystyce i w nowoczesnym wzornictwie. Projekt FAKRO smartHome to zaawansowane technologiczne rozwiązanie, w którym produkty stolarki otworowej FAKRO zintegrowane są w system inteligentnego domu – można nimi sterować lokalnie za pomocą pilota. Wyposażając dom w dodatkowe czujniki oraz specjalną centralę, budynkiem można zarządzać poprzez aplikację ze smartfona z dowolnego miejsca na ziemi. Zastosowanie stolarki FAKRO tej samej linii gwarantuje najwyższą jakość oraz niesamowity efekt wizualny, a dodatkowo połączenie jej w inteligentny dom czyni rozwiązanie FAKRO smartHome jedynym w swoim rodzaju.

System FAKRO smartHome oparty jest o bezprzewodowy protokół radiowy Z-Wave i umożliwia zaprojektowanie systemu sterowania oraz monitorowania urządzeń w budynkach, zarówno mieszkalnych jak i użyteczności publicznej, upraszczając ich obsługę do minimum. Technologia Z-Wave to najwyższa jakość i bezpieczeństwo w dziedzinie kontroli bezprzewodowej. System Z-Wave jest bardzo prosty w instalacji, łatwy w rozbudowie i zarządzaniu na każdym etapie eksploatacji budynku. Instalacja systemu nie wymaga stosowania rozdzielni oraz kabli komunikacyjnych pomiędzy produktami elektrycznymi, co ewidentnie zmniejsza koszty i czas montażu oraz zapewnia maksymalny komfort użytkowania systemu.

Co nam zapewnia FAKRO smartHome?

Komfort i wygodę - integracja urządzeń sterowanych elektrycznie w codziennym życiu umożliwia łatwiejsze funkcjonowanie - jednym kliknięciem możemy jednocześnie opuścić rolety w oknach, włączyć ulubioną muzykę, podnieść temperaturę, przygasić światło.

Bezpieczeństwo – możemy zdalnie sprawdzić czy okna, drzwi są zamknięte, a urządzenia elektryczne wyłączone, w razie włamania zamontowane czujniki ruchu przekażą informację alarmową do systemu, a jeśli zacznie padać, czujniki deszczu zamkną okna nie dopuszczając do zalania pomieszczeń.

Oszczędność – zarówno czasu jak i energii. Po wyjściu z domu następuje automatyczne zamknięcie dopływu wody, zamknięcie rolet lub markiz, obniżenie temperatury, wyłączenie świateł, a przy otwarciu okna do przewietrzenia pomieszczenia termostat automatycznie zmniejszy ilość ciepła w grzejnikach.

Produkty FAKRO, które można zastosować w systemie FAKRO smartHome:

• okna dachowe Z-Wave

• rolety wewnętrzne i zewnętrzne Z-Wave

• markizy do okien dachowych Z-Wave

• markizy do okien pionowych Z-Wave

• okna do dachów płaskich

• okna pionowe

• wielkogabarytowe drzwi przesuwane HS

• bramy garażowe

• drzwi wejściowe

FAKRO smartHome można także zintegrować z produktami innych producentów w ramach jednej aplikacji na smartfonie. Potrzebna jest do tego centrala FIBARO Home Center2 podpięta do domowej sieci internetowej. Do systemu FAKRO smartHome mogą być podłączone również inne urządzenia wyposażone w moduł Z-Wave, jak np. oświetlenie, ogrzewanie czy różnego rodzaju czujniki: deszczu, wiatru, dymu, smogu czy tlenku węgla. Już ponad 600 firm z całego świata oferuje ponad 2100 „inteligentnych” produktów do zastosowania w sieci Z-Wave, które podnoszą komfort i bezpieczeństwo mieszkania milionów ludzi na całym świecie.

Wyjątkowy system FAKRO smartHome został nagrodzony Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA 2018 – jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, przyznawana innowacyjnym produktom najwyższej jakości, wytwarzanym w oparciu o najwyższej klasy technologie.

www.fakro.pl

Polityka 9.2018 (3150) z dnia 27.02.2018; Prezentacja; s. 41
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Skąd dramatyczne wahania liczby infekcji covid-19?

Czym tłumaczyć gwałtowny spadek raportowanych zakażeń koronawirusem? Rozmawiamy z dr. Franciszkiem Rakowskim z ICM, który modeluje przebieg pandemii od samego jej początku.

Karol Jałochowski
26.11.2020
Reklama