Hitachi Capital Polska przejmuje Planet Car Lease Polska
Przejęcie spółki Planet podkreśla silną strategię rozwoju rozwiązań samochodowych Hitachi Capital Corporation.
HCPL jest jednym z liderów na rynku CFM / Full Service Leasing w Polsce.
mat. pr.

HCPL jest jednym z liderów na rynku CFM / Full Service Leasing w Polsce.

Warszawa, 26 lutego 2018 roku – Hitachi Capital Polska Sp. z o. o. (HCPL), wiodący dostawca kompleksowego leasingu operacyjnego, zakończył proces przejęcia Planet Car Lease Polska Sp. z o. o. (Planet), spółki zależnej od Planet Holding International BV.

Przejęcie spółki Planet podkreśla silną strategię rozwoju rozwiązań samochodowych Hitachi Capital Corporation (Hitachi Capital) w Europie, zwłaszcza jego zaangażowanie w dynamicznie rozwijający się polski rynek. Oprócz Polski Hitachi Capital prowadzi działalność w Wielkiej Brytanii i Holandii, jak również zaangażowany jest w dalszą ekspansję w Europie Zachodniej i Środkowej.

HCPL jest jednym z liderów na rynku CFM / Full Service Leasing w Polsce. Zarządza obecnie flotą ponad 10 tys. samochodów. Przejęcie spółki Planet zapewnia HCPL dostęp do nowych segmentów rynku jak również do portfolio klientów międzynarodowych. HCPL może również czerpać korzyści z silnej pozycji Planet w przypadku EV (pojazdów elektrycznych) i znaczącego doświadczenia w zakresie
Pan European.

Eric van Vliet pozostanie Prezesem Zarządu Planet, jak również obejmie stanowisko Prezesa Zarządu HCPL: „Przejęcie spółki Planet wspiera strategię Hitachi Capital w Polsce – jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków w Europie Środkowej. Filozofia »Planet Driven by Mobility« uzupełni tę wyznawaną przez HCPL – »Driving to the future«. Zamierzamy kontynuować rozwój innowacyjnych rozwiązań CFM dla naszych partnerów korporacyjnych i MŚP, wspieranych przez wydajne procesy oraz najlepsze wykorzystanie technologii. Marka Planet Car Lease będzie nadal wykorzystywana do obsługi określonych segmentów rynku”.

Materiał prasowy Hitachi Capital Polska Sp. z o.o.

Aktualności, komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj