Rynek

Kredyt dla seniora. Poznaj największe zalety tego rozwiązania

Jak pokazują wyniki badań, na koniec roku 2018 aż 15,4 mln Polaków należało do grona kredytobiorców i pożyczkobiorców. Wśród nich znaczącą, bo aż 2,88 mln osobową grupą byli seniorzy, w której średnie zadłużenie wynosiło 10 614 zł na osobę.

Dlaczego ludzie starsi są ważnymi odbiorcami tego typu produktów finansowych? Co sprawia, że oferty kredytowe są odpowiedzią na zapotrzebowanie ludzi w wieku 65+?

Polski senior kontra kredyt – co mówią liczby?

Zgodnie z informacjami zawartymi w artykule „Kredytowy portret polskiego seniora”, który został opublikowany na stronie internetowej Biura Informacji Kredytowej, w roku 2018 aż 6,6 mln osób zaliczało się do grupy polskich seniorów. Chodziło tu konkretnie o mężczyzn i kobiety w wieku powyżej 65 roku życia. W tym przedziale około 43 proc., czyli 2,88 mln, zdecydowało się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego lub pożyczki. Co ciekawe, częściej były to panie, odsetek ten wynosił 57,3 proc.

Godne uwagi jest również, że aż 68,5 proc. z wszystkich zaciągniętych zobowiązań stanowiły kredyty konsumpcyjne. Wynosiły one łącznie 20,56 mld zł. W dalszej kolejności były kredyty mieszkaniowe (7,27 mld zł), karty kredytowe (1,19 mld zł) oraz limity debetowe (1 mld zł).

Materiały klientaWhitePress_Kredyt_dla_seniora

Senior – ważny odbiorca produktów finansowych

Dane te w bardzo dobry sposób wskazują na to, iż seniorzy to aktualnie jedna z ważnych i aktywnych grup życia finansowego. Choć trzeba mieć na uwadze, że jest to środowisko wewnętrznie zróżnicowane, o niejednorodnej sytuacji rodzinnej, czy zawodowej. Zazwyczaj są to jednak osoby samodzielne mieszkaniowo i mające stabilne dochody. W przeciwieństwie do tych z grupy 25+ i 30+, które są dopiero na etapie rozwoju kariery i dorabiania się majątku rodzinnego.

Kredyt dopasowany do potrzeb seniora – czyli jaki?

Zaciągnięcie kredytu gotówkowego jest bardzo dobrym rozwiązaniem nie tylko dla ludzi młodych, ale również dla seniorów. Część ofert dostępnych na rynku znakomicie wpisuje się w potrzeby ludzi po 65 roku życia.

Dużym udogodnieniem jest przede wszystkim to, że wszelkie formalności związane z zawarciem umowy można załatwić bez wychodzenia z domu, za pomocą kilku kliknięć. Co więcej, każdy zainteresowany ma pełny dostęp do dokumentacji w formie elektronicznej. W ten sposób może się z nią zapoznać w dogodnym dla siebie miejscu i czasie.

Taką możliwość mają m.in. klienci Santander Consumer Banku, którzy zdecydują się na przykład na Mistrzowski kredyt gotówkowy. Produkt ten uplasował się na pierwszym miejscu w rankingu portalu Bankier.pl. Oprócz tego duże zaufanie budzi też fakt, że w grupie odbiorców tego podmiotu znalazło się już 10 mln klientów.

Osoby starsze podobnie jak inni kredytobiorcy mogą skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania i tego, że jest ono stałe w całym okresie spłaty. Tym samym zyskują poczucie stabilności i elastyczności finansowej. Innym udogodnieniem jest to, że każdy klient sam może wybrać dla siebie dogodny dzień spłaty rat. Te i wiele innych czynników sprawiają, że aktualnie kredyt stanowi znakomitą alternatywę dla ludzi po sześćdziesiątym piątym roku życia.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Skąd dramatyczne wahania liczby infekcji covid-19?

Czym tłumaczyć gwałtowny spadek raportowanych zakażeń koronawirusem? Rozmawiamy z dr. Franciszkiem Rakowskim z ICM, który modeluje przebieg pandemii od samego jej początku.

Karol Jałochowski
26.11.2020
Reklama