Rynek

Rodzice pod ochroną

Warto pomyśleć o ubezpieczeniu, które pomoże każdej rodzinie przejść przez stresujące momenty. Warto pomyśleć o ubezpieczeniu, które pomoże każdej rodzinie przejść przez stresujące momenty. Materiały klienta
Nieszczęśliwy wypadek, nagła choroba, pomoc prawna, wsparcie w trudnych chwilach – warto pomyśleć o ubezpieczeniu, które pomoże każdej rodzinie przejść przez stresujące momenty.

Bycie mamą czy tatą to ogromna radość, ale też wielka odpowiedzialność. Wielu okoliczności nie da się przewidzieć, ale można przynajmniej się do nich w pewien sposób przygotować. Pomagają w tym specjalne polisy rodzinne. Co ważne, składa się na nie często szereg modułów, które można dowolnie konfigurować. Dzięki temu każdy ma szansę dopasować ubezpieczenie do swoich potrzeb i możliwości finansowych.

Jeden z elementów to polisa ubezpieczająca od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Można zazwyczaj wybrać jedną z kilku maksymalnych kwot odpowiedzialności ubezpieczyciela (np. 15, 25 lub 50 tys. zł). Na tym jednak nie koniec. Dobre ubezpieczenie NNW zawiera w sobie też dodatkowe elementy. Jednym z nich jest pokrycie kosztów leczenia choroby spowodowanej ukąszeniem przez owada lub kleszcza. Ubezpieczyciel zwróci środki wydane na zakup leków do wysokości określonej w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Poza tym wesprze w przypadku hospitalizacji rodzica. Za każdy dzień spędzony w szpitalu polisy zapewniają najczęściej ok. 100 zł.

Warto pomyśleć o ubezpieczeniu, które pomoże każdej rodzinie przejść przez stresujące momenty.Materiały klientaWarto pomyśleć o ubezpieczeniu, które pomoże każdej rodzinie przejść przez stresujące momenty.

Kolejny moduł ubezpieczeń to pakiety zdrowotne, składające się z kilku elementów. Pierwszym jest na przykład specjalne centrum telefoniczne, gdzie przez 24 godziny na dobę można uzyskać poradę od lekarza internisty lub pediatra. Istnieje również opcja wystawienia recepty, która zostanie dostarczona kurierem. Można także liczyć na porady pielęgniarki położnej i laktacyjnej. Drugi element tego modułu to często organizacja wizyty u lekarza specjalisty i pokrycie przez ubezpieczyciela połowy kosztów takiej konsultacji. Na tym nie koniec. W niektórych wariantach osobie ubezpieczonej przysługuje także prawo do dwóch bezpłatnych wizyt rocznie u psychologa, dietetyka, a także jednej u rehabilitanta.

W ramach takich ubezpieczeń oferowana jest także kompleksowa pomoc w przypadku nagłego zachorowania bądź nieszczęśliwego wypadku. Zakres świadczeń jest bardzo szeroki. Można na przykład liczyć na dostarczenie leków i pokrycie ich kosztów, a także na zorganizowanie pomocy domowej po nieszczęśliwym wypadku, która odciąży przy sprzątaniu albo gotowaniu. Ubezpieczyciel zatroszczy się o naszych rodziców, gdy będą potrzebować pomocy, a my będziemy zajęci opieką nad małymi dziećmi albo z powodu własnej choroby nie będziemy ich mogli wesprzeć. Polisa może obejmować również pokrycie kosztów łóżka szpitalnego dla mamy lub taty, gdy w szpitalu znajdzie się dziecko oraz zwrot kosztów za sprzęt rehabilitacyjny po nieszczęśliwym wypadku rodzica.

Kolejną opcją w ramach kompleksowego pakietu bywa pomoc prawna. To między innymi specjalna infolinia, gdzie można bez limitu uzyskać porady dotyczące obowiązujących norm prawnych, orzecznictw, a także możliwych rozwiązań problemów prawnych zgłoszonych przez rodzica. Specjaliści pomogą również opracować pisma i dokumenty oraz prześlą je za pośrednictwem poczty elektronicznej. Przygotują także analizę dotycząca problemu prawnego, który zgłosi rodzic. Wszystkie dokumenty sporządzane są przez adwokata lub radcę prawnego.

Warto pomyśleć o ubezpieczeniu, które pomoże każdej rodzinie przejść przez stresujące momenty.Materiały klientaWarto pomyśleć o ubezpieczeniu, które pomoże każdej rodzinie przejść przez stresujące momenty.

Całości ubezpieczenia dopełnia polisa OC, czyli od odpowiedzialności cywilnej. To moduł wyjątkowo przydatny w przypadku bardzo stresowych sytuacji, gdy dziecko lub sam rodzic wyrządzą innych szkodę. Mowa tu o zniszczeniu produktów w sklepie czy uszkodzeniu cudzego sprzętu elektronicznego. Do wyboru są różne sumy gwarancyjne, sięgające nawet ponad 100 tys. zł. W ich ramach ubezpieczyciel odpowie za szkody wyrządzone na terenie Polski w związku z posiadaniem domu lub mieszkania, zwierząt domowych, używaniem rowerów, wózków inwalidzkich i małych jednostek pływających, a także amatorskim uprawianiem sportów.

Takie polisy to przede wszystkim odpowiedź na oczekiwania rodziców, którzy żyją w stresie i pędzie, ale równocześnie chcą swoim dzieciom zapewnić jak najwięcej spokoju i bezpieczeństwa. Nie da się uniknąć różnych nieprzyjemnych sytuacji, ale dobre ubezpieczenie okazuje się w takich chwilach bezcennym wsparciem.

Autor: Piotr Cymerman

Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Seks bez zobowiązań: tylko dla dorosłych. Czy skłonność do „znajomości na raz” będzie rosnąć?

Do Polek i Polaków dociera, że można chodzić ze sobą do łóżka bez zobowiązań, bez stresu, dla chwili przyjemności. Zdaniem specjalistów takie podejście bywa niezwykle korzystne. Pod warunkiem że jest autentyczne (i pod kilkoma innymi).

Joanna Cieśla
19.07.2024
Reklama