Rynek

Opel Corsa-e nowy wymiar auta miejskiego

materiały promocyjne / Opel
Corsa zmotoryzowała miliony ludzi. Od momentu jej wejścia na rynek, prawie 30 lat temu, wyprodukowano na świecie niemal 14 milionów egzemplarzy tego samochodu.

Szósta generacja Corsy, która zadebiutuje niebawem na rynku, pozytywnie wyróżnia się na tle konkurencji. Ten 5-drzwiowy model o atrakcyjnym, nowoczesnym, minimalistycznym designie będzie można kupić z silnikiem spalinowym, wysokoprężnym oraz, po raz pierwszy, z napędem w pełni elektrycznym.

Zasięg elektrycznej Corsy-e wyniesie aż do 330 kilometrów wg normy WLTP, a w trybie eco nawet więcej, co pozwoli na swobodną jazdę po mieście. W trakcie 30-minutowej przerwy na stacji szybkiego ładowania akumulator napełni się w 80 procentach. Jeśli chodzi o osiągi elektrycznej Corsy-e, moc 136 KM i maksymalny moment obrotowy 260 Nm pozwolą rozpędzić ją do 50 km/h w 2,8 sekundy, zaś do 100 km/h w 8,1 sekundy. To imponujący wynik, jak na auto miejskie. Kierowca dostanie do wyboru 3 tryby jazdy: normalny, eco i sportowy. Zasięg w trybie normalnym wynosi do 330 kilometrów, zmiana trybu na eco pozwoli go nieco wydłużyć, zaś dynamiczna jazda sportowa poskutkuje umiarkowanym skróceniem zasięgu.

Opel Corsa-e wnętrzemateriały promocyjne/OpelOpel Corsa-e wnętrze

Ładowanie jest równie łatwe, jak jazda samochodem. Nowa Corsa-e ma 3 możliwości ładowania – można podłączyć samochód do domowego gniazdka, ładowarki naściennej Wallbox lub szybkiej ładowarki. Bez względu na opcję ładowania, samochód do prądu można podłączyć praktycznie wszędzie, więc użytkownik nigdy nie znajdzie się w sytuacji, w której nie miałby jak doładować akumulatora.

Nowy Opel Corsa to pionier pod każdym względem. Warte odnotowania jest wyposażenie w zaawansowane technologie, systemy wspomagające kierowcę oraz opcje łączności spotykane dotychczas w samochodach z wyższej półki. Wraz z nową Corsą w segmencie B debiutują nieoślepiające matrycowe ledowe reflektory IntelliLux LED®, które wcześniej zdobyły ogromną popularność w Oplach Astra i Insignia. Układy oparte na kamerach i czujnikach radarowych wzmacniają bezpieczeństwo i pozwalają na bardziej relaksacyjną jazdę. System multimedialny w nowej Corsie (wraz z flagowym Multimedia Navi Pro) dostępny jest z 10-calowym kolorowym ekranem dotykowym.

Opel Corsa-emateriały promocyjne/OpelOpel Corsa-e

Nowa Corsa-e rozpoznaje znaki drogowe, a przy tym „zauważa” więcej informacji - potrafi odczytać na przykład znaki wyświetlane na tablicach diodowych. Samochód zasygnalizuje niekontrolowaną zmianę pasa i stopniowo skoryguje kierunek jazdy oraz przywoła uwagę kierowcy delikatnymi wibracjami. Dostępny będzie także aktywny tempomat, który utrzyma odległość od poprzedzającego Corsę auta, zgodnie z wartością zaprogramowaną przez kierowcę. Corsa-e wspomoże użytkownika nie tylko w trakcie jazdy, ale również w czasie parkowania. Systemy oczywiście ostrzegą przed przeszkodami z przodu i z tyłu, a Flank Guard uprzedzi przed ryzykiem zetknięcia się ze słupkiem czy ścianą z boku przy manewrowaniu z prędkością poniżej 10 km/h.

Najnowsza, szósta generacja miejskiego Opla Corsy już jest oferowana na polskim rynku. Klienci mogą składać zamówienia zarówno na wersje z silnikami spalinowymi, wysokoprężnymi oraz na w pełni elektryczną Corsę-e.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Zanim padły strzały II. Czarna wołga i tajemnicze fiolki pod kopalnią „Sosnowiec”

Jesienią 1981 r. w tłum górników kopalni „Sosnowiec” poleciały fiolki z duszącą substancją. Sprawców do dzisiaj nie znaleziono. Także motyw pozostaje niejasny, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa można przyjąć, że celem było wywołanie wrzenia w kraju i sprowokowanie siłowej konfrontacji.

Jan Dziadul
21.09.2021
Reklama