Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Rynek

Opel Corsa-e nowy wymiar auta miejskiego

materiały promocyjne / Opel
Corsa zmotoryzowała miliony ludzi. Od momentu jej wejścia na rynek, prawie 30 lat temu, wyprodukowano na świecie niemal 14 milionów egzemplarzy tego samochodu.

Szósta generacja Corsy, która zadebiutuje niebawem na rynku, pozytywnie wyróżnia się na tle konkurencji. Ten 5-drzwiowy model o atrakcyjnym, nowoczesnym, minimalistycznym designie będzie można kupić z silnikiem spalinowym, wysokoprężnym oraz, po raz pierwszy, z napędem w pełni elektrycznym.

Zasięg elektrycznej Corsy-e wyniesie aż do 330 kilometrów wg normy WLTP, a w trybie eco nawet więcej, co pozwoli na swobodną jazdę po mieście. W trakcie 30-minutowej przerwy na stacji szybkiego ładowania akumulator napełni się w 80 procentach. Jeśli chodzi o osiągi elektrycznej Corsy-e, moc 136 KM i maksymalny moment obrotowy 260 Nm pozwolą rozpędzić ją do 50 km/h w 2,8 sekundy, zaś do 100 km/h w 8,1 sekundy. To imponujący wynik, jak na auto miejskie. Kierowca dostanie do wyboru 3 tryby jazdy: normalny, eco i sportowy. Zasięg w trybie normalnym wynosi do 330 kilometrów, zmiana trybu na eco pozwoli go nieco wydłużyć, zaś dynamiczna jazda sportowa poskutkuje umiarkowanym skróceniem zasięgu.

Opel Corsa-e wnętrzemateriały promocyjne/OpelOpel Corsa-e wnętrze

Ładowanie jest równie łatwe, jak jazda samochodem. Nowa Corsa-e ma 3 możliwości ładowania – można podłączyć samochód do domowego gniazdka, ładowarki naściennej Wallbox lub szybkiej ładowarki. Bez względu na opcję ładowania, samochód do prądu można podłączyć praktycznie wszędzie, więc użytkownik nigdy nie znajdzie się w sytuacji, w której nie miałby jak doładować akumulatora.

Nowy Opel Corsa to pionier pod każdym względem. Warte odnotowania jest wyposażenie w zaawansowane technologie, systemy wspomagające kierowcę oraz opcje łączności spotykane dotychczas w samochodach z wyższej półki. Wraz z nową Corsą w segmencie B debiutują nieoślepiające matrycowe ledowe reflektory IntelliLux LED®, które wcześniej zdobyły ogromną popularność w Oplach Astra i Insignia. Układy oparte na kamerach i czujnikach radarowych wzmacniają bezpieczeństwo i pozwalają na bardziej relaksacyjną jazdę. System multimedialny w nowej Corsie (wraz z flagowym Multimedia Navi Pro) dostępny jest z 10-calowym kolorowym ekranem dotykowym.

Opel Corsa-emateriały promocyjne/OpelOpel Corsa-e

Nowa Corsa-e rozpoznaje znaki drogowe, a przy tym „zauważa” więcej informacji - potrafi odczytać na przykład znaki wyświetlane na tablicach diodowych. Samochód zasygnalizuje niekontrolowaną zmianę pasa i stopniowo skoryguje kierunek jazdy oraz przywoła uwagę kierowcy delikatnymi wibracjami. Dostępny będzie także aktywny tempomat, który utrzyma odległość od poprzedzającego Corsę auta, zgodnie z wartością zaprogramowaną przez kierowcę. Corsa-e wspomoże użytkownika nie tylko w trakcie jazdy, ale również w czasie parkowania. Systemy oczywiście ostrzegą przed przeszkodami z przodu i z tyłu, a Flank Guard uprzedzi przed ryzykiem zetknięcia się ze słupkiem czy ścianą z boku przy manewrowaniu z prędkością poniżej 10 km/h.

Najnowsza, szósta generacja miejskiego Opla Corsy już jest oferowana na polskim rynku. Klienci mogą składać zamówienia zarówno na wersje z silnikami spalinowymi, wysokoprężnymi oraz na w pełni elektryczną Corsę-e.

Reklama

Czytaj także

null
Historia

Mieli rusyfikować, a się spolonizowali. Rosyjscy kolonizatorzy na Mazowszu

W XIX w. car sprowadził na Mazowsze rosyjskich kolonistów. Mieli krzewić rodzimą kulturę i zruszczać okoliczną ludność. Zamiast tego Rosjanie sami się spolonizowali.

Violetta Wiernicka
21.05.2024
Reklama