Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Rynek

Bezpieczny rok szkolny

Dobre ubezpieczenie chroni nasze dziecko nie tylko w szkole, ale także podczas zajęć pozalekcyjnych. Dobre ubezpieczenie chroni nasze dziecko nie tylko w szkole, ale także podczas zajęć pozalekcyjnych. Materiały klienta
Dobre ubezpieczenie chroni nasze dziecko nie tylko w szkole, ale także podczas zajęć pozalekcyjnych. A rodzicom pomaga, gdy trzeba zająć się chorą pociechą.

Nieważne, czy dziecko chodzi do żłobka, przedszkola, czy już do szkoły. W każdym wieku potrzebuje kompleksowej polisy obejmującej przede wszystkim NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Takich produktów jest bardzo dużo, lecz znacznie różnie się od siebie parametrami i maksymalną sumą ubezpieczenia. Niektórzy rodzice nie interesują się tym tematem, bo wskazują na polisę kupowaną w ramach ubezpieczenia szkolnego. Jednak często okazuje się, że NNW oferowane dzięki umowie szkoły czy przedszkola z ubezpieczycielem, choć tanie, jest też dość okrojone. Warto wówczas pomyśleć o dodatkowej polisie. Czym powinna się ona charakteryzować?

Na przykład ubezpieczeniem kosztów leczenia choroby spowodowanej ukąszeniem lub ugryzieniem przez owada albo kleszcza. To ważne szczególnie w okresie wakacyjnym, gdy dzieci bawią się dużo na łonie natury. Poza tym niektóre polisy zawierają również świadczenia w przypadku wstrząśnienia mózgu, inwazyjnej choroby pneumokokowej czy sepsy. Ubezpieczyciel zapłaci również za każdy dzień pobytu dziecka w szpitalu.

Dobre ubezpieczenie pomaga rodzicom, gdy trzeba zająć się chorą pociechą.Materiały klientaDobre ubezpieczenie pomaga rodzicom, gdy trzeba zająć się chorą pociechą.

Także podczas roku szkolnego zagrożeń nie brakuje. Wiele dzieci chodzi dziś na szereg zajęć pozalekcyjnych jak choćby judo, karate czy taniec. Są one bardzo rozwijające i dają możliwość realizacji pasji, ale istnieje ryzyko kontuzji. Polisa NNW dla dziecka powinna obejmować również takie sytuacje, gdy nieszczęśliwy wypadek wydarzy się na zajęciach pozaszkolnych. Tymczasem zwykłe „szkolne” ubezpieczenia nie zawsze wówczas działają.

Kolejny pakiet świadczeń może dotyczyć konsekwencji chorób. Jedną z nich jest dłuższa nieobecność w szkole. Wówczas ubezpieczyciele oferują zorganizowanie i opłacenie korepetycji (do określonej wysokości), aby uczennica bądź uczeń szybko nadrobili zaległości. W ubezpieczeniach dla dzieci i rodziców można też znaleźć inne ciekawe udogodnienia. Ubezpieczyciel (do kwoty wskazanej w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia) pokrywa na przykład koszty zakupu i dostawy sprzętu rehabilitacyjnego, kupuje i przywozi leki w przypadku nagłego zachorowania, gdy rodzic nie może wyjść do apteki oraz opłaca koszt pobytu w szpitalu lub okolicy opiekuna, jeśli dziecko musi być hospitalizowane z powodu nagłego zachorowania czy nieszczęśliwego wypadku.

Dopełnieniem dobrej polisy jest wsparcie opieki zdrowotnej. Może być to na przykład specjalna, całodobowa infolinia, dzięki której rodzice o dowolnej porze skonsultują się z pediatrą. W ramach niektórych ubezpieczeń istnieje możliwość umówienia wizyty do specjalisty i pokrycia z polisy części lub całości jej kosztów. Dodatkowymi świadczeniami są też na przykład konsultacje u rehabilitanta i dziecięcego psychologa.

Dobre ubezpieczenie chroni nasze dziecko nie tylko w szkole, ale także podczas zajęć pozalekcyjnych.Materiały klientaDobre ubezpieczenie chroni nasze dziecko nie tylko w szkole, ale także podczas zajęć pozalekcyjnych.

Warto porównać różne oferty, czytając dokładnie nie tylko reklamowe foldery, ale także Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Tym bardziej, że zakres polis dla dzieci bywa bardzo różny, tak samo jak sumy ubezpieczenia. Trzeba przy tym pamiętać, że najczęściej zwrot kosztów wizyt czy leków dotyczy sytuacji nieprzewidzianych, takich jak nieszczęśliwy wypadek czy nagła choroba. Nie obejmuje natomiast wizyt lekarskich o charakterze profilaktycznym, kontrolnym czy zaplanowanych szczepień. Te wszystkie informacje zawsze znajdują się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Lektura tego dokumentu pomoże zawczasu rozwiać wszystkie wątpliwości.

Każdy rodzic chce zawsze dla własnego dziecka tego, co najlepsze. Nie chodzi o to, żeby nie liczyć się przy tym z kosztami. Przeciwnie, lepiej dokładnie sprawdzić, co oferują ubezpieczyciele i wybrać świadczenia, jakie uznamy za najlepsze i najbardziej potrzebne dla naszej rodziny. Na szczęście coraz więcej polis ma dziś konstrukcję modułową, czyli rodzice mogą wybrać taką ochroną, która jest według nich najlepszym rozwiązaniem.

Reklama

Czytaj także

null
Kultura

Charytatywne aukcje sztuki robią furorę. Pomoc jest (bez)cenna. Jak to działa?

Ostatnie spektakularne wyniki mogą zaskakiwać. W Polsce charytatywne licytacje sztuki z roku na rok tylko zyskują na rozmachu.

Aleksander Świeszewski
15.06.2024
Reklama