Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

90 sekund do nowego ubezpieczenia samochodu – jak zmienia się rynek polis komunikacyjnych?

Jak zmienia się rynek polis komunikacyjnych? Jak zmienia się rynek polis komunikacyjnych? mat. pr.
Cyfryzacja zachowań zakupowych wymusza zmiany na rynku ubezpieczeń. Spośród 11 popularnych firm ubezpieczeniowych, tylko 6 oferuje pełen zakres podstawowych produktów ubezpieczeniowych, zgodnie z raportem „W ile kliknięć?” (Edisonda 2020). Nowoczesne kanały sprzedaży tworzą nowe, w pełni online, ścieżki zakupowe. Jak zmienia to samą procedurę sprzedaży?

Dla wielu klientów internetowych, szczególnie obecnie, w dobie pandemii, dokonywanie zakupów przez Internet jest wygodną, a czasem wręcz jedyną metodą na kupno polisy. Rozwiązania oferowane przez ubezpieczycieli w ramach kalkulatorów online cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Towarzystwa ubezpieczeniowe zwracają coraz większą uwagę na sam proces kupowania przez klientów w tym modelu. Rozbudowane, wielostronicowe formularze generalnie budzą niechęć i irytację, co wielokrotnie prowadzi do przerwania procesu zakupowego.

Najwyższe standardy obsługi

Z raportu „W ile kliknięć?” (Edisonda 2020) wynika, że długotrwałe wypełnianie formularza zmniejsza chęć kupującego do ukończenia procesu. Oprócz ułatwienia wypełniania, znaczenie mają również przejrzyste komunikaty dla kupujących, dzięki czemu klient czuje się prowadzony za rękę. Średnia liczba kliknięć, zanim zostanie ukończony proces zakupowy, zgodnie z raportem dla ubezpieczeń komunikacyjnych, wynosi ponad 36,6 kliknięć.

Dużą zmianą w 2020 roku jest przejrzysty i prosty w obsłudze kalkulator Beesafe, dostępny na stronie https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/. Brak zbędnych pól formularza znacznie ułatwia proces zakupu. To nie znaczy, że klientom brakuje informacji. Każda usługa posiada odnośnik do szerszego opisu, który w razie potrzeby wyjaśnia, co znajduje się w ofercie. Mimo to, sam proces i interfejs jest uproszczony do granic możliwości.

Beesafemat. pr.Beesafe

Szybkość błyskawicy, czyli 3 informacje

Po wpisaniu danych, kalkulator oblicza cenę ubezpieczenia w ciągu kilku sekund. Nie tylko z tego wynika szybkość narzędzia. Klient nie musi pamiętać szczegółowych informacji o własnym samochodzie, wystarczy, że poda 3 (słownie, trzy!): numer rejestracyjny pojazdu, rok produkcji oraz datę urodzin kierowcy. Zazwyczaj są to dane, które użytkownik zna. Nie wymaga to wyciągania dowodu rejestracyjnego pojazdu czy żadnych dodatkowych dokumentów. Jest to innowacyjne podejście, dotychczas niespotykane w ramach polis komunikacyjnych na polskim rynku ubezpieczeń.

Ubezpieczenie samochodu w kilka minut

Cały proces zakupu ubezpieczenia trwa maksymalnie kilka minut. Po otrzymaniu wyceny w kilkadziesiąt sekund, klient wybiera dodatkowe usługi, sprawdza i uzupełnia dane, a na końcu dokonuje przelewu. Pełną dokumentację otrzymuje na adres e-mail. Cały proces nie powinien zająć więcej, niż kilka minut. Większość klientów będzie w stanie uzupełnić podstawowe dane w kalkulatorze Beesafe nawet w 30 sekund. Klient uzupełnia tylko brakujące informacje. Przyjazny formularz ułatwia proces prawidłowego wpisywania wymaganych elementów.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Szybkość obsługi nie została okupiona obniżeniem bezpieczeństwa. Wszystkie dane są zabezpieczane, połączenie szyfrowane, a zastosowanie nowych technologii nie wpływa na obniżenie jakości bezpieczeństwa. Aby uniknąć osób podszywających się pod właścicieli samochodów, nie trzeba podawać pełnych danych właściciela, a końcowa weryfikacja tożsamości odbywa się przy pomocy, między innymi, numeru PESEL.

Implementacja nowych rozwiązań

Współpraca nie kończy się wraz z zawarciem ubezpieczenia. Beesafe jest w kontakcie ze swoimi klientami w sposób mobilny, oferując szereg usług skrojonych na potrzeby nie tylko współczesnego kierowcy, ale również mieszkańca miasta. Aby ułatwić komunikację między firmą a użytkownikiem, zrezygnowano z uciążliwych loginów i haseł czy pobierania specjalistycznej aplikacji. Wszystko odbywa się przez komórkę — ekologicznie i przyjaźnie. Beesafe wykorzystuje nowoczesne rozwiązania w służbie wygody użytkownika.

Brzmi jak bajka? Nie, to dobrze zaprojektowany kalkulator ubezpieczenia Twojego OC/AC, który naprawdę działa jak błyskawica. W 90 sekund poznasz ofertę na ubezpieczenie, a kolejnych kilka minut dzieli Cię od podpisania umowy. Sprawdź już teraz kalkulator Beesafe! Wejdź na https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ i przekonaj się sam!

Polityka 47.2020 (3288) z dnia 17.11.2020; Rynek; s. 55
Reklama

Czytaj także

Rynek

Apartamentowce na skażonej ziemi. Ludzie chcą tu mieszkać, a nie powinni

Jak to możliwe, że na skażonych gruntach powstają budynki mieszkalne?

Ryszarda Socha
22.06.2022
Reklama