Rynek

Bijące serce Gdańska

Budynki, które usadowiły się nad brzegiem Motławy, to uczta dla oka nie tylko mieszkańców, ale i turystów Budynki, które usadowiły się nad brzegiem Motławy, to uczta dla oka nie tylko mieszkańców, ale i turystów Materiały klienta
Są w Gdańsku miejsca, w których współczesność miesza się z historią. Gdzie wystarczy spojrzeć z okna na ulice, by zobaczyć zadowolonych mieszkańców, zaciekawionych turystów i zabieganych biznesmenów.

Ale gdy tylko przeniesiemy wzrok wyżej, na panoramę kupieckiej stolicy, nowoczesny świat przyćmiewa historia. Stare Miasto dumnie prezentuje Żurawia i Bazylikę Mariacką. Ponad dachami wiatr niesie zapach morza.

Nabrzeże z historią

Portowa dzielnica, w której znajduje się elegancka inwestycja Brabank, od zawsze pełni ważną rolę w życiu Gdańska. Niegdyś stocznia, w której naprawiano uszkodzone okręty, dziś miejsce spotkań i spacerów. Budynki, które usadowiły się nad brzegiem Motławy, to uczta dla oka nie tylko dla mieszkańców, ale i turystów. Czerpiące z architektury industrialnej bryły przyciągają spojrzenia, a jednocześnie doskonale wpisują się w otoczenie nabrzeża.

„Geometryczny, modernistyczny detal podkreśla formę budynku i stanowi tło dla przestrzeni, która te budynki tworzy” – mówi dr inż. arch. Bazyli Domsta, współtwórca projektu Brabank Apartamenty, a także sąsiadującego z nim Muzeum II Wojny Światowej – jednego z najbardziej rozpoznawalnych budynków muzealnych w całej Europie.

Geometryczny, modernistyczny detal podkreśla formę budynków i stanowi tło dla przestrzeni, która te budynki tworzyMateriały klientaGeometryczny, modernistyczny detal podkreśla formę budynków i stanowi tło dla przestrzeni, która te budynki tworzy

Bliskość kultury

Brabank doskonale łączy spokój domu z tętniącym życiem w sercu miasta. Inwestycja zlokalizowana jest zaledwie kilka minut od słynnego Żurawia, Długiego Targu oraz kin, teatrów, galerii i doskonałych restauracji. Tylko krótki spacer dzieli Brabank od wyspy Ołowianki, na której znajduje się nowy budynek Filharmonii Bałtyckiej widoczny z okien inwestycji, a także ikoniczna atrakcja Gdańska – koło widokowe, z którego można podziwiać miasto z wysokości 50 metrów. Jeśli mieszkańcy, zamiast rzucić się w wir wieczornego życia, wybiorą domowe zacisze, czeka ich wizualna uczta w postaci zachodu słońca oglądanego z prywatnego, zielonego tarasu.

Elegancja i komfort

Inwestycja oferuje mieszkańcom szereg udogodnień, takich jak sauna i sala fitness oraz strefa klubowa z rozbudowaną biblioteką. Budynki zostały wykonane z najlepszych materiałów i wykończone z dbałością o każdy szczegół.

Aktualnie w sprzedaży jest II etap inwestycji, czyli 137 apartamentów o powierzchni od 45 m2 do 177 m2. Każdy z nich jest atrakcyjnym miejscem do zamieszkania lub zaciszną, nadmorską przystanią, w której można wypocząć lub zażyć kultury podczas wakacji lub weekendu spędzanego w tzw. „drugim domu”. Pierwszy etap inwestycji został wyprzedany w całości w zakresie lokali mieszkalnych jak i usługowych. Zagospodarowanie tych drugich sprawiło, że miejsce tętni życiem. Przestrzeń usługowa etapu drugiego ma potencjał przedłużenia lokalizacji przyciągającej miłośników przyjaznej przestrzeni i dobrego towarzystwa.

Zapraszamy do kontaktu z działem sprzedaży Invest Komfort: 58 585 95 70

Material przygotowany przez Invest Komfort

Polityka 5.2021 (3297) z dnia 26.01.2021; Rynek; s. 43
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021
Reklama