Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

DB uruchamia operację Most Kolejowy z pomocą humanitarną dla Ukrainy

Lokomotywę pociągu Mostu Kolejowego oznaczono napisami wyrażającymi solidarność z Ukrainą Lokomotywę pociągu Mostu Kolejowego oznaczono napisami wyrażającymi solidarność z Ukrainą Deutsche Bahn
Operacja most kolejowy prowadzona przez DB Cargo i DB Schenker nabiera prędkości.

W piątek 11 marca ze stacji Seddin pod Berlinem wyruszył pierwszy pociąg z pomocą humanitarną dla ludności Ukrainy. Na pociąg załadowano 15 kontenerów. W skład ładunku wchodzą śpiwory, karimaty, pieluchy, żywność w puszkach, woda pitna, ciepła odzież i żywność dla niemowląt. Są to również produkty medyczne, takie jak strzykawki, plastry, bandaże i kaniule. W ten sposób Ukraina otrzyma łącznie 350 ton pomocy humanitarnej.

Dr Sigrid Nikutta na tle pociągu realizującego dostawę dóbr na UkrainęDeutsche BahnDr Sigrid Nikutta na tle pociągu realizującego dostawę dóbr na Ukrainę

„Kolej zapewnia stabilne połączenie z Ukrainą. Dziś uruchamiamy szybką pomoc – dostarczając to, co jest najbardziej potrzebne. W celu zapewnienia skutecznej pomocy ważne jest stabilne połączenie i doświadczenie w procesach logistycznych” – mówi dr Sigrid Nikutta, Member of the Board of Management Deutsche Bahn Group for freight transport i szef DB Cargo.

Jochen Thewes, Chairman of the Board of Management w DB Schenker: „Logistyka umożliwia dostarczanie rzeczy tam, gdzie są potrzebne, szczególnie w dobie kryzysu. Nasz most kolejowy zapewnia, że ogromna gotowość i wsparcie społeczności międzynarodowej, dociera do ludzi w Ukrainie.”

Pociąg Mostu Kolejowego DB widziany od przoduDeutsche BahnPociąg Mostu Kolejowego DB widziany od przodu

W ramach pomocy dla Ukrainy firma Deutsche Bahn utworzyła logistyczną sieć kolejową i drogową, aby transportować pomoc humanitarną z Niemiec bezpośrednio do Ukrainy. Umożliwi to w najbliższych tygodniach przewiezienie transportem drogowym i kolejowym tysięcy ton żywności, wody pitnej i artykułów sanitarnych bezpośrednio do tego kraju.

Zespoły logistyczne DB Cargo i DB Schenker pracują ramię w ramię: darowizny zbierane są za pomocą samochodów ciężarowych w Niemczech. Następnie przesyłki są pakowane do kontenerów i transportowane przez granicę do Ukrainy pociągiem towarowym w ramach europejskiej sieci kolejowej DB Cargo. Jest to możliwe dzięki współpracy polskiego oddziału DB Cargo z koleją ukraińską oraz zespołami DB Schenker znajdującymi się w Polsce.

Kontenery wchodzące w skład pociągu Mostu KolejowegoDeutsche BahnKontenery wchodzące w skład pociągu Mostu Kolejowego

Materiał przygotowany przez DB Schenker

Polityka 14.2022 (3357) z dnia 29.03.2022; Transport, spedycja, logistyka; s. 61
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Zdelegalizować Kaczyńskiego, Trumpa i Orbána? Czyli jak naprawić kraj po populistach. Będzie wrzask

Prof. Kim Scheppele, socjolożka, o tym, jakie metody ma demokracja, aby poradzić sobie ze skutkami rządów populistów.

Jacek Żakowski
03.12.2023
Reklama