Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Rynek

DB Schenker uruchamia pierwsze loty czarterowe między Europą i Ameryką Południową

. . Marc Wagener / mat. pr.
Pierwszy transatlantycki czarter do Ameryki Łacińskiej w historii DB Schenker. Rozbudowa globalnej sieci połączeń lotniczych. Niezawodna przepustowość dla stabilnych łańcuchów dostaw.

Począwszy od sierpnia, DB Schenker oferuje dodatkowe czartery przez Atlantyk. Nowa trasa rozpoczyna się w Holandii i prowadzi do Brazylii, uwzględniając dwa międzylądowania w USA. Biorąc pod uwagę Amerykę Południową dostępne są bezpośrednie połączenia do Argentyny i Chile. Cotygodniowe czarterowe loty towarowe zapewniają 50 ton ładowności i wzmacniają rosnącą sieć lotów międzykontynentalnych DB Schenker.

Thorsten Meincke, Global Board Member for Air & Ocean Freight w DB Schenker:
"Aby gospodarki mogły funkcjonować, firmy wymagają stabilnych łańcuchów dostaw. Rozszerzając naszą sieć lotów do Ameryki Południowej, zapewniamy rynkowi nowe źródło niezawodnej przepustowości. Z przyjemnością możemy powiedzieć, że zapotrzebowanie już teraz jest duże”.

.mat. pr..

W każdą niedzielę wieczorem samolot wylatuje z Amsterdamu (AMS), zatrzymując się w poniedziałek w Nowym Jorku (JFK) i Miami (MIA). Tego samego dnia dociera do Viracopos (VCP) w pobliżu São Paulo. We wtorki realizowane jest bezpośrednie połączenie do Buenos Aires (EZP), w środy - do Santiago de Chile (SCL). Nowa transatlantycka trasa będzie obsługiwana samolotami Boeing 767. Międzylądowanie lotu czarterowego w Miami umożliwia dostęp do wielu dalszych destynacji z oferty przewoźnika.

Pierwsze rezerwacje obejmują zróżnicowany asortyment towarów, w tym części samochodowe. Na życzenie można również przewozić ładunki w kontrolowanej temperaturze i towary niebezpieczne. W Europie loty te łączą się bezproblemowo z siecią transportu lądowego DB Schenker.

.mat. pr..

O DB Schenker
DB Schenker jest jednym z wiodących globalnych dostawców usług logistycznych. Zatrudnia 76 100 pracowników w 1850 lokalizacjach i przeszło 130 krajach. Świadczy usługi transportu lądowego, lotniczego, oceanicznego oraz logistyki magazynowej. Oferuje kompleksowe rozwiązania logistyczne i zarządza globalnymi łańcuchami dostaw z jednego źródła. W 2022 r.
DB Schenker obchodzi 150. rocznicę powstania firmy. Aby osiągnąć swój ambitny cel, jakim jest neutralność klimatyczna do 2040 r., stale inwestuje w innowacyjne rozwiązania transportowe, energię odnawialną i produkty neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla dla swoich klientów.

Materiał przygotowany przez firmę DB Schenker.

Polityka 36.2022 (3379) z dnia 30.08.2022; Rynek; s. 52
Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Czy oddawać Ukrainie polskie patrioty? NATO naciska, presja rośnie, Warszawa odmawia

Międzynarodowa presja na Polskę nie maleje – zapewne będzie rosła do szczytu w Waszyngtonie, któremu potrzeba „sukcesu". W którymś momencie Warszawa może być nawet napiętnowana za opór, zwłaszcza jeśli na podarowanie Ukrainie świeżo kupionych patriotów zdecydują się Rumunia lub Szwecja.

Marek Świerczyński, Polityka Insight
14.05.2024
Reklama