Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Rynek

Nowoczesna stal, nowoczesne rynny od Galeco

Nowoczesna stal, nowoczesne rynny od Galeco. Nowoczesna stal, nowoczesne rynny od Galeco. mat. pr.
Galeco to niekwestionowany lider w produkcji systemów rynnowych i rozwiązań do odprowadzania wody opadowej z dachów skośnych i dachów płaskich. Zyskał miano eksperta w tej dziedzinie, gdyż działa w tej wąskiej i wyspecjalizowanej branży od ponad 26 lat, wyznaczając swoimi nowatorskimi pomysłami trendy w budownictwie.

Kreator budownictwa

Jeszcze 10 lat temu wielu inwestorów marzyło o nowoczesnych i luksusowych domach, które swoją bryłą nawiązywałyby do skandynawskiego stylu. Zgodnie z ideą prostoty i minimalizmu projekt takiego domu zakładał dach płaski, albo dach skośny, ale bez okapu. Zaprojektowanie i budowa takiego budynku zgodnie ze sztuką budowlaną była ogromnie trudna, bo wówczas na rynku nie istniały systemowe rozwiązania np. do odwodnienia dachu.

Jak wiadomo każdy dom i każdy dach powinien być wyposażony w rynny i rury spustowe. Te potrzebne i niezbędne elementy wykluczały jednak ideę nowoczesności i minimalizmu. Przełomem stał się rok 2012, kiedy to firma Galeco wypuściła na rynek swój autorski i nowatorski patent w postaci systemu rynnowego Galeco BEZOKAPOWY.

Nowoczesna stal, nowoczesne rynny od Galeco.mat. pr.Nowoczesna stal, nowoczesne rynny od Galeco.

Rynna niewidoczna dla oka

Ideą systemu Galeco Bezokapowego była realizacja najśmielszych marzeń i projektów architektonicznych. Były to kwadratowe, niewidoczne rynny dedykowane dachom bez okapu, które można było zlicować z dachem i ukryć w elewacji budynku. Dało to początek modzie na dachy bezokapowe i nowoczesne rynny o przekroju kwadratowym.

Od tego czasu Galeco zdążyło już wypuścić do sprzedaży inne kwadratowe systemy rynnowe montowane już w tradycyjny sposób, na zewnątrz budynku. Jednak i one nawiązują swoim wyglądem do prostoty i minimalizmu przez co cieszą się ogromnym zainteresowaniem inwestorów.

Nowoczesna stal, nowoczesne rynny od Galeco.mat. pr.Nowoczesna stal, nowoczesne rynny od Galeco.

Nowoczesność w ekologii

Nowoczesny design to jedno, a co z ekologią i dbałością o środowisko w procesie produkcyjnym? O tym również pomyśleli inżynierowie Galeco. Firma od dawna podąża za trendami ekologicznymi i wymaganiami Unii Europejskiej w zakresie obniżania emisji CO2. Wszystkie rynny tworzone przez firmę takie jak Galeco STAL, Galeco STAL2 oraz maskownice z systemu Galeco BEZOKAPOWY – tworzone są ze stali SSAB, która jako jeden z niewielu materiałów w stu procentach podatna jest na recykling. Dzięki temu może być używana wiele razy, i to bez utraty swoich własności i wydajności, ale także bez tworzenia szkodliwych odpadów.

Ponadto firma SSAB rozpoczęła testy biopowłoki o matowym wyglądzie, zawierającej szwedzki olej rzepakowy. Mowa tutaj o stali GreenCoat RWS Pural BT (BT = Bio-based Technology). Do współpracy przy testach tego materiału zaproszona została, jako jedyny polski producent, firma Galeco. Pierwsze efekty prac w postaci systemów rynnowych Galeco STAL2 w kolorze czarnym i grafitowym z tej stali pojawią się na rynku w 2023 roku.

Materiał przygotowany przez Galeco

Polityka 41.2022 (3384) z dnia 04.10.2022; Poradnik Budowlany; s. 65
Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Czy oddawać Ukrainie polskie patrioty? NATO naciska, presja rośnie, Warszawa odmawia

Międzynarodowa presja na Polskę nie maleje – zapewne będzie rosła do szczytu w Waszyngtonie, któremu potrzeba „sukcesu". W którymś momencie Warszawa może być nawet napiętnowana za opór, zwłaszcza jeśli na podarowanie Ukrainie świeżo kupionych patriotów zdecydują się Rumunia lub Szwecja.

Marek Świerczyński, Polityka Insight
14.05.2024
Reklama