Kreator budownictwa
Jeszcze 10 lat temu wielu inwestorów marzyło o nowoczesnych i luksusowych domach, które swoją bryłą nawiązywałyby do skandynawskiego stylu. Zgodnie z ideą prostoty i minimalizmu projekt takiego domu zakładał dach płaski, albo dach skośny, ale bez okapu. Zaprojektowanie i budowa takiego budynku zgodnie ze sztuką budowlaną była ogromnie trudna, bo wówczas na rynku nie istniały systemowe rozwiązania np. do odwodnienia dachu.
Jak wiadomo każdy dom i każdy dach powinien być wyposażony w rynny i rury spustowe. Te potrzebne i niezbędne elementy wykluczały jednak ideę nowoczesności i minimalizmu. Przełomem stał się rok 2012, kiedy to firma Galeco wypuściła na rynek swój autorski i nowatorski patent w postaci systemu rynnowego Galeco BEZOKAPOWY.
Rynna niewidoczna dla oka
Ideą systemu Galeco Bezokapowego była realizacja najśmielszych marzeń i projektów architektonicznych. Były to kwadratowe, niewidoczne rynny dedykowane dachom bez okapu, które można było zlicować z dachem i ukryć w elewacji budynku. Dało to początek modzie na dachy bezokapowe i nowoczesne rynny o przekroju kwadratowym.
Od tego czasu Galeco zdążyło już wypuścić do sprzedaży inne kwadratowe systemy rynnowe montowane już w tradycyjny sposób, na zewnątrz budynku. Jednak i one nawiązują swoim wyglądem do prostoty i minimalizmu przez co cieszą się ogromnym zainteresowaniem inwestorów.
Nowoczesność w ekologii
Nowoczesny design to jedno, a co z ekologią i dbałością o środowisko w procesie produkcyjnym? O tym również pomyśleli inżynierowie Galeco. Firma od dawna podąża za trendami ekologicznymi i wymaganiami Unii Europejskiej w zakresie obniżania emisji CO2. Wszystkie rynny tworzone przez firmę takie jak Galeco STAL, Galeco STAL2 oraz maskownice z systemu Galeco BEZOKAPOWY – tworzone są ze stali SSAB, która jako jeden z niewielu materiałów w stu procentach podatna jest na recykling. Dzięki temu może być używana wiele razy, i to bez utraty swoich własności i wydajności, ale także bez tworzenia szkodliwych odpadów.
Ponadto firma SSAB rozpoczęła testy biopowłoki o matowym wyglądzie, zawierającej szwedzki olej rzepakowy. Mowa tutaj o stali GreenCoat RWS Pural BT (BT = Bio-based Technology). Do współpracy przy testach tego materiału zaproszona została, jako jedyny polski producent, firma Galeco. Pierwsze efekty prac w postaci systemów rynnowych Galeco STAL2 w kolorze czarnym i grafitowym z tej stali pojawią się na rynku w 2023 roku.
Materiał przygotowany przez Galeco