Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Škoda Enyaq Coupe iV – styl, przestrzeń i rekordowe osiągi

Skoda ENYAQ Coupe RS Skoda ENYAQ Coupe RS mat. pr.
Samochody elektryczne stały się dziś prekursorami najnowszych trendów stylistycznych. Znakomitym przykładem jest nowy elektryczny SUV Škody – Enyaq Coupe iV oraz jego sportowa wersja - najmocniejsza produkcyjna Škoda i zarazem pierwszy elektryczny RS w historii. Dynamiczna i elegancka sylwetka, sportowy charakter i przestronne wnętrze, czyniące ją idealnym samochodem dla rodziny, wyróżniają Škodę Enyaq Coupe iV na tle innych modeli.

Pełen elegancji, elektryczny SUV coupe jest zwieńczeniem wieloletniej pracy stylistów. Po raz pierwszy sylwetkę tego modelu mogliśmy zobaczyć już w 2017 roku na przykładzie koncepcyjnego modelu Vision E. Jeszcze więcej szczegółów zdradził debiutujący w 2019 roku koncepcyjny Vision iV. Produkcyjna wersja Škody Enyaq Coupe iV zachowała oferowany jako standardowe wyposażenie, opadający ku tułowi potężny, przyciemniany szklany dach.

Unikana stylistyka

Dzięki unikalnej stylistyce nadwozia, wersja Coupe iV dostarcza jeszcze większej dawki emocji. To kwintesencja sportowej stylistyki i elegancji. Samochód, którego nie da się pomylić z żadnym innym. Wyjątkowe połączenie funkcjonalności z emocjonującym designem. Auto może poruszać się na potężnych 21-calowych kołach. Podobnie jak w konceptach, charakterystyczna linia dachu łagodnie opada ku tyłowi i łączy się z tylną klapą o ostrej krawędzi spływu.

Wersja Coupe iV jest dostępna z opcjonalnym przodem Crystal Face, w którym pionowe żebra efektownego grilla podświetlono za pomocą 131 diod LED. Całości dopełnia poziomy pas świetlny. Ten element wyposażenia jest standardem w sportowej wersji RS.

Skoda ENYAQ COUPE iV Moon Whitemat. pr.Skoda ENYAQ COUPE iV Moon White

Auto dla całej rodziny

Połączenie sportowej, atletycznej sylwetki z bardzo przestronnym wnętrzem i ustawnym bagażnikiem o pojemności 570 litrów sprawia, że Enyaq Coupe iV z powodzeniem może pełnić rolę pierwszego auta w rodzinie i sprawdzi się podczas długich podróży. Przestrzeń bagażową można powiększyć do 1710 litrów, po złożeniu oparć tylnych siedzeń. Duży rozstaw osi, w połączeniu z typowym dla samochodów elektrycznych brakiem środkowego tunelu, zapewnia wyjątkową przestronność na tylnych siedzeniach.

Dzięki doskonałej aerodynamice oraz akumulatorowi o mocy 82 kWh, model Enyaq Coupe iV może pochwalić się zasięgiem do 552 km w cyklu WLTP, a także możliwością szybkiego naładowania baterii od 5 do 80 proc. w zaledwie 36 minut.

Podnoszący poziom bezpieczeństwa napęd na wszystkie koła jest oferowany dla dwóch z czterech odmian (SPORTLINE 80x i RS) Tylnonapędowa wersja 80 ma moc 204 KM, a odmiana SPORTLINE 80x iV – imponujące 265 KM. Można ją wybrać także w wersji z napędem na tylną oś.

Skoda ENYAQ COUPE RS iVmat. pr.Skoda ENYAQ COUPE RS iV

Rekordowe osiągi wersji RS

Škoda Enyaq Coupe iV w wersji RS to model pod wieloma względami wyjątkowy. Pierwszy w historii RS z napędem elektrycznym i zarazem najmocniejszy produkcyjny model – aż 299 KM. W standardzie wyposażony w napęd 4x4, realizowany za pomocą dwóch silników elektrycznych. Model charakteryzuje się maksymalnym momentem obrotowym 460 Nm oraz przyspieszeniem do 100 km/h w 6,5 sekundy.

Na długiej liście standardowego wyposażenia najmocniejszej wersji są: podświetlany przedni pas Crystal Face, czarne detale stylistyczne oraz charakterystyczny czerwony pas odblaskowy z tyłu.

Skoda ENYAQ COUPE RS iVmat. pr.Skoda ENYAQ COUPE RS iV

Bogate wyposażenie

Standardowe wyposażenie już w w wersji 80 jest imponujące, oprócz wspomnianych wcześniej elementów, obejmuje m. in. systemy FRONT i LANE ASSIST, 13-calowy wyświetlacz infotainment i 5,3-calowy cyfrowy kokpit. Škoda Enyaq Coupe iV jest oferowana także z rozszerzonymi pakietami wyposażenia. Wersja CLEVER ma dodatkowo aktywny tempomat, systemy SIDE ASSIST oraz KESSY FULL. W wersji PLUS znajdziemy reflektory Full LED Matrix. Natomiast ADVANCED wzbogacono o wyświetlacz Head-up z rozszerzoną rzeczywistością i Crystal Face.

Najbardziej zaawansowanym wariantem jest pakiet MAXX z systemem PARK ASSIST z funkcją TRAINED PARKING, kamerą AREA VIEW 360° oraz progresywnym układem kierowniczym.

Konfigurowanie wymarzonej wersji wnętrza ułatwią atrakcyjne pakiety wnętrza DESIGN SELECTIONS, wykończone z użyciem wysokiej jakości, pozyskanych w zrównoważony sposób, naturalnych materiałów.

Więcej informacji o modelu na tej stronie

Materiał powstał we współpracy ze Skoda Polska.

Polityka 50.2022 (3393) z dnia 06.12.2022; Promocja; s. 15
Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Psychologowie są dziś wszędzie i zajmują się wszystkim. Czy słusznie? I kto się zajmie nimi?

Transport, policja, szpitale, marketing, reklama, sądownictwo, media, polityka, a wkrótce każda polska szkoła – gdzie się obejrzeć, tam psycholog. Czy współczesna wiedza psychologiczna pozwala im brać na swoje barki aż takie obciążenia?

Ewa Wilk
25.02.2024
Reklama