Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Rynek

Dom jak uzdrowisko – poznajmy Osiedle GAIA PARK

. . mat. pr.
Konstancin-Jeziorna to raj dla miłośników fauny i flory, którym zależy na bliskości z naturą, pozostając jednocześnie nieopodal tętniącej życiem stolicy. Miasto położone zaledwie 20 km od centrum Warszawy kryje w sobie walory luksusu i uzdrowiska.

Oprócz willi tonących w zieleni i kwiatach znajdują się tu również liczne kompleksy ze złożami wód leczniczych w otoczeniu lasów sosnowych. W tym miejscu swoje miejsce na ziemi znaleźli m.in. Stefan Żeromski, rodzina Wedlów, Maria Dąbrowska czy Wacław Gąsiorowski.

Tutaj także warszawski deweloper, firma Profbud, rozpoczął sprzedaż nowej, prestiżowej inwestycji GAIA PARK. Osiedle będzie etapowane oraz znajdą się w nim różnego rodzaju zabudowy m.in. jednorodzinne, bliźniacze, szeregowe, atrialne i wielorodzinne. Projekt charakteryzuje się licznymi rozwiązaniami ekologicznymi oraz w swoim założeniu pozwala na świadome zagospodarowanie przestrzeni, zachowując przy tym najważniejsze walory przyrodnicze terenu.

.mat. pr..

Inwestycja GAIA PARK będzie etapowana, a jej nazwa zaczerpnięta została z mitologii, nawiązując do greckiej bogini – Matki Ziemi, odzwierciedlając tym samym najważniejsze aspekty i filary projektu. Wzdłuż terenów zielonych miasteczka przebiegać będzie parkowa aleja, wokół której powstaną przestrzenie ze zróżnicowaną zabudową: jednorodzinną, bliźniaczą, szeregową, atrialną oraz wielorodzinną. W 1 etapie, o nazwie Physis z łac. natura, znajdzie się natomiast łącznie 30 domów: 16 domów w zabudowie szeregowej i 14 domów w zabudowie bliźniaczej o powierzchni od 173 do 339 m2. W każdym z nich przewidziany również przestronny, dwustanowiskowy garaż z możliwością dowolnej aranżacji dodatkowych pomieszczeń gospodarczych.

.mat. pr..

Inwestycja, oprócz licznych zalet architektoniczno-projektowych, wyróżnia się aspektami ekologicznymi. Cały projekt osiedla pozwala bowiem na świadome zagospodarowanie przestrzeni, zachowując jednocześnie najważniejsze walory przyrodnicze terenu. Koncepcja miasteczka oparta została na czterech głównych filarach: energii, powietrzu, wodzie i społeczności. W ramach tej idei, mieszkańcom zagwarantowano konkretne ekorozwiązania dla domu m.in. gruntowe pompy ciepła pozwalające na ekologiczne ogrzewanie budynków, rekuperację oraz świadomą i przemyślaną gospodarkę wodą opadową, umożliwiającą jej ponowne wykorzystanie np. do podlewania zieleni. Dodatkowo, wspomniane rozwiązania, a także wszelkie potrzeby każdego domu, będą zasilane przez zieloną energię – wprost z własnej farmy wiatrowo-fotowoltaicznej Profbud, zlokalizowanej w Polsce. Deweloper dostarczy energię przez 20 lat za darmo, co da klientom rachunki za zużycie bliskie zeru oraz gwarancję zielonej energii pochodzącej z pewnego źródła.

.mat. pr..

Ekologię inwestycji widać również w części wspólnych. Projekt przewiduje bowiem m.in. lasy tlenowe, szklarnie sąsiedzkie jako miejsce upraw społecznych ogrodów, place zabaw z siłowniami plenerowymi oraz przestrzeń rekreacyjną w postaci polany umożliwiającej integrację sąsiedzką. Zielonymi elementami wykończenia architektury będą natomiast pnącza, naturalne siedziska, mała architektura powstała z ponownego wykorzystania drewna pozyskanego z terenów zabudowy, oczka wodne, leżaki i hamaki na drzewach, a także liczne ścieżki spacerowe i rowerowe.

Szacowany termin zakończenia I etapu budowy przewidziany jest na IV kwartał 2024 roku. Za całościowy projekt miasteczka GAIA PARK odpowiada pracownia architektoniczna OPA Architekci, natomiast Generalnym Wykonawcą Salonu Sprzedaży jak i całej inwestycji jest firma Malbud-1.

Więcej na www.gaiapark.pl

Materiał przygotowany przez firmę Profbud.

Polityka 14.2023 (3408) z dnia 28.03.2023; Rynek; s. 51
Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Każde „nie” to głos szatana. Przemoc księży egzorcystów wychodzi na światło dzienne

W czasie śledztwa zamiast skupić się na tym, że odebrano mi wolność i molestowano, zajmowano się udowodnieniem, czy umiem mówić po aramejsku. Gdyby zmienić słowa „oprawca ksiądz” na „oprawca mężczyzna”, optyka na to, co się stało, byłaby zupełnie inna – mówi Irena, egzorcyzmowana wbrew woli przez kilkunastu księży.

Agata Szczerbiak
13.06.2024
Reklama