„Polityka”. Pilnujemy władzy, służymy czytelnikom.

Prenumerata roczna taniej o 20%

OK, pokaż ofertę
Rynek

Airmax 3. generacji - innowacyjna pompa ciepła - rewolucja energetyczna dla Twojego domu

Podczas rekordowych dla Galmet targów INSTALACJE 2022 ponad 30. specjalistów Galmet służyło klientom i kontrahentom swoją wiedzą, radą i pomocą Podczas rekordowych dla Galmet targów INSTALACJE 2022 ponad 30. specjalistów Galmet służyło klientom i kontrahentom swoją wiedzą, radą i pomocą mat. pr.
Jedną z najważniejszych decyzji podczas budowy lub modernizacji domu jest wybór systemu ogrzewania i chłodzenia budynku. Warto wówczas wybrać urządzenie, które zapewni najwyższy komfort użytkowania przy niskich kosztach ogrzewania/chłodzenia. Szczególnie takie, które w większości wykorzystuje darmowe odnawialne źródła energii (OZE). Wszystkie te wymagania spełniają pompy ciepła.

Dzięki wykorzystaniu darmowej energii z otoczenia (powietrza), pompa ciepła pozwala na zmniejszenie emisji CO2 i innych szkodliwych substancji. Dodatkowo, pompa ciepła cechuje się wysoką efektywnością energetyczną, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji w porównaniu z tradycyjnymi systemami grzewczymi. Pompa ciepła to więc doskonały wybór dla osób dbających zarówno o środowisko, jak i swój budżet. Szczególnie tych, którzy chcą nie chcą już korzystać z drogich w użytkowaniu i szkodzących środowisku starych kotłów na węgiel, olej czy gaz. Powietrzne i gruntowe pompy ciepła pozwalają na optymalizację zużycia energii i obniżenie kosztów eksploatacji, a także zwiększenie komfortu użytkowania. Są praktycznie bezobsługowe.

Przyszłość to OZE

Komfort, ekologia, bezobsługowość i najniższe koszty użytkowania - to również najlepsze podsumowania zalet pomp ciepła polskiego producenta firmy Galmet.
Powstałe z połączenia czterdziestu lat doświadczeń polskich inżynierów w produkcji urządzeń grzewczych, wielu lat doświadczeń w dziedzinie OZE i stosowania najwyższej jakości podzespołów pompy ciepła przeznaczone są do kompletnego zasilania domów. Ogrzewanie i chłodzenie budynków oraz grzanie wody użytkowej zapewnia jedno urządzenie. Rozwiązania te optymalnie sprawdzają się w nowych budynkach oraz przy modernizacji starszych, także tych wyposażonych w grzejniki.
Najnowszą generacją powietrznych pomp ciepła firmy Galmet są pompy ciepła Airmax 3. generacji. Nowy Airmax3 łączy zaawansowaną technologię i wyjątkową wydajność z ponadczasowym designem i klasyczną formą. To najbardziej ekologiczna w historii pompa ciepła do c.o. Galmet. Już podczas pierwszej prezentacji w Polsce została nagrodzona najbardziej prestiżowymi nagrodami Medalem Targów ENEX 2022 oraz Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich INSTALACJE 2022. To wyjątkowo udana premiera Galmet, która przypadła w roku 40 – lecia firmy.
Pompa ciepła Airmax3 może być wykorzystywana w różnych zastosowaniach, zarówno w przypadku nowych budynków, jak i podczas modernizacji istniejących systemów grzewczych. Dzięki swej uniwersalności, Airmax3 sprawdza się doskonale zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w większych obiektach, takich jak budynki wielorodzinne, biura czy hale przemysłowe.

Ekologia i wydajność

Głównymi zaletami powietrznych pomp ciepła Airmax3 są wysoka wydajność, szerokie możliwości modulacji mocy grzewczej, dobra współpraca z instalacją grzejnikową oraz zastosowanie ekologicznego, wydajnego czynnika chłodniczego R290.
Airmax3 wyraźnie wyróżnia się wśród oferty rynkowej również nowatorską estetyką – obudowę zaprojektowano w formie nowoczesnego modułu w „technologicznych” kolorach, który przypomina nieco stylistykę sportowych samochodów i wyjątkowo dobrze współgra z modnymi obecnie formami architektonicznymi, ale świetnie wygląda także w budynkach kilku i kilkunastoletnich. Jest ona wykonana z aluminium i tworzywa sztucznego, trwała i odporna na czynniki atmosferyczne.
Montaż i obsługa pompy ciepła Airmax3 są intuicyjne i proste. Specjalnie na potrzeby nowych inwerterowych pomp ciepła Galmet opracował moduły hydrauliczne Gbox i Onebox. Zawierają one praktycznie wszystkie niezbędne elementy kotłowni w jednym module. Dodatkowo Onebox to tzw. szafa hydrauliczna, czyli został zintegrowany ze zbiornikiem na wodę użytkową.

Airmax3 to optymalne rozwiązanie zarówno do nowych jak i modernizowanych budynkówmat. pr.Airmax3 to optymalne rozwiązanie zarówno do nowych jak i modernizowanych budynków

Jeszcze lepsza!

Inżynierowie z działu badań i rozwoju hybrydowych systemów grzewczych i pomp ciepła Galmet zadbali również o jak najlepsze właściwości akustyczne najnowszego projektu. Airmax nowej generacji jest o 13% „cichszy” od swojego poprzednika (moc akustyczna Airmax3 12GT vs Airmax2 12GT).
Powietrzna pompa ciepła Airmax3 to również nowa konstrukcja obudowy i nowe wymiary. O 23% niższa jednostka zewnętrzna (Airmax3 12GT) ułatwia montaż także pod oknem.
Projektując pompę ciepła, która ma zasilać najbardziej wymagające instalacje z ogrzewaniem grzejnikowym, ale też mieszanym i podłogowym Inżynierowie Galmet stanęli przed trudnym zadaniem opracowania pompy ciepła, która połączy jeszcze większą dbałość o ekologię, wyjątkową wydajność oraz będzie prosta w montażu. Nowy Airmax taki właśnie jest. Długie miesiące badań w ekstremalnych warunkach w komorze chłodniczej w laboratorium Galmet oraz wiele lat doświadczeń dały rozwiązanie o wyjątkowych parametrach i funkcjonalności.

Moc inteligentnie dopasowywana

Nowy Airmax3 stanowi wydajne, ekologiczne i proste w montażu rozwiązanie, które będzie można stosować w nowych energooszczędnych instalacjach, ale przede wszystkim w modernizowanych budynkach z instalacjami grzejnikowymi. Duży wybór jednostek 5, 7, 12 i 14 GT z szerokim zakresem modulacji mocy (Airmax3 12GT ok. 3-12kW) sprawia, że jest rozwiązanie polecanym zarówno do małych jak i dużych domów.
Nowoczesna pompa ciepła powinna też posiadać funkcje i wyposażenie, które kiedyś były opcją a obecnie są absolutnym „must have”. Airmax3 taki właśnie jest.
Funkcja chłodzenia, intuicyjna aplikacja z pełnym zakresem funkcji dla użytkownika i serwisanta, duży czytelny panel sterujący z kolorowym ekranem o dużej rozdzielczości, obsługa bezprzewodowych czujników pokojowych, kompletny zestaw czujników, współpraca z innymi źródłami ciepła i systemem wentylacji czy też systemem domu inteligentnego Smart Home to funkcje i opcje dostępne dla użytkownika w standardzie.
Firma Galmet dba również o to, aby montaż i serwis pomp ciepła Airmax3 był możliwie jak najłatwiejszy i najmniej kłopotliwy dla użytkowników. W tym celu, producent oferuje profesjonalne wsparcie, które obejmuje doradztwo techniczne, szkolenia dla instalatorów, a także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Dzięki temu, użytkownicy mają pewność, że ich urządzenie będzie działać sprawnie przez cały okres eksploatacji.

Pompa ciepła Airmax3 w zestawie z modułem Oneboxmat. pr.Pompa ciepła Airmax3 w zestawie z modułem Onebox

Zyskaj więcej!

Wyjątkowe parametry i jakość nowej pompy ciepła Galmet potwierdza certyfikat wydany przez akredytowane laboratorium co jest wyjątkiem wśród polskich producentów pomp ciepła. Powietrzna pompa ciepła Airmax3 jest najlepszym dowodem na to, że doskonałe technologicznie, trwałe i oszczędne urządzenia renomowanej marki mogą być źródłem „zielonej” i taniej energii w naszych domach. Tym bardziej, że na ich zakup i instalację można otrzymać dofinansowanie w programach wsparcia ekologicznych urządzeń grzewczych np. w Programie Czyste Powietrze, Moje Ciepło czy Mój Prąd 5.0. Dzięki temu, inwestycja w pompę ciepła może być jeszcze bardziej opłacalna.

Szczegółowych informacji w zakresie doboru, instalacji oraz użytkowania pomp ciepła udzielają inżynierowie z Krajowego Centrum Doradztwa Techniki Grzewczej Galmet pod adresem pompyciepla@galmet.com.pl lub nr tel 77 403 45 60.

Materiał przygotowany przez Galmet.

Polityka 22.2023 (3415) z dnia 23.05.2023; Rynek; s. 45
Reklama

Czytaj także

Nauka

Powietrze, piasek, śnieg, woda z rzeki czy kałuży. Wszędzie zostawiamy swoje DNA

Wszędzie są cząsteczki DNA, które bez trudu można odczytać. Pomaga to nauce, ale rodzi problemy etyczno-prawne. Bo wśród tego materiału jest też ludzki.

Jacek Kubiak
08.06.2023
Reklama