Rynek

Kojący chłód w upalne dni dzięki markizom pionowym

Markiza ogranicza zużycie energii w urządzeniach klimatyzacyjnych, przez co zmniejsza emisję CO2 do środowiska, a my nie musimy płacić wysokich rachunków za prąd Markiza ogranicza zużycie energii w urządzeniach klimatyzacyjnych, przez co zmniejsza emisję CO2 do środowiska, a my nie musimy płacić wysokich rachunków za prąd mat. pr.
Uwielbiamy słoneczne dni, lecz gdy temperatura przekracza 30 stopni, odczuwamy jej uciążliwość. W takich chwilach rozwinięte na oknach markizy stają się naszym sprzymierzeńcem, zapewniając nam kojący cień i chroniąc przed nagrzaniem. Dzięki nim w domu możemy cieszyć się słońcem bez obawy o nadmierny wzrost temperatury w pomieszczeniach.

Ochrona przed przegrzaniem

Podstawową funkcją markiz pionowych jest ochrona pomieszczeń przed przegrzaniem. Umieszczenie ich po zewnętrznej stronie okna sprawia, że promienie słoneczne nie docierają do wnętrza mieszkania, a co istotniejsze, większość z nich nie dociera nawet do przeszklenia. Z przeprowadzonych przez firmę FAKRO badań wynika, że są one do 8 razy skuteczniejsze niż używane powszechnie rolety wewnętrzne, które zasłaniają tylko ostre światło słoneczne. Zastosowanie zewnętrznych markiz pionowych w praktyce powoduje spadek temperatury wewnętrznej nawet o 10ᵒC. Dzięki nim, nie tylko ograniczamy ryzyko przegrzania pomieszczeń, ale zapewniamy komfortowe warunki wewnątrz, co wpływa na oszczędność energii zużywanej na klimatyzację.

Dostęp do naturalnego światła

Markizy VMZ zapewniają przyjemny cień, jednocześnie pozwalając na dostęp do naturalnego światła dzięki zastosowaniu tkanin o zróżnicowanym prześwicie. Najczęściej wybieranymi modelami są te z 10% i 4 % prześwitem, które doskonale regulują ilość wpadającego do pomieszczenia światła, eliminując konieczność korzystania z oświetlenia. Dodatkowo, umożliwiają zachowanie kontaktu wzrokowego z otoczeniem zewnętrznym, co sprawia, że pomieszczenia wydają się bardziej przestronne i przyjemne. Dzięki tym rozwiązaniom zyskujemy optymalne zaciemnienie wnętrza, nie tracąc jednocześnie widoczności na zewnątrz. W naszej ofercie dostępne są również materiały o prześwicie 1% oraz 0%, które pozwalają dopasować stopień zaciemnienia do indywidualnych preferencji i potrzeb użytkowników.

W porównaniu do rolety zewnętrznej, która rozwinięta nie wpuszcza do wnętrza światła, markiza zapewnia nam napływ dziennego światła i widok na zewnątrz.mat. pr.W porównaniu do rolety zewnętrznej, która rozwinięta nie wpuszcza do wnętrza światła, markiza zapewnia nam napływ dziennego światła i widok na zewnątrz.

Ochrona przed promieniowaniem UV i owadami

Długotrwała ekspozycja na działanie UV może skutkować odbarwieniami i blaknięciem powierzchni, co negatywnie wpływa na wygląd i trwałość mebli. Dzięki zastosowaniu markiz pionowych możemy efektywnie chronić wyposażenie pomieszczeń przed szkodliwymi skutkami promieniowania słonecznego, co zapewnia im dłuższą trwałość oraz utrzymanie pierwotnego wyglądu. Dodatkowo, markizy w wersji elektrycznej oraz VMZ ZIP pełnią również funkcję moskitiery, tym samym chronią nas przed kłopotliwymi insektami.

Estetyczne dopasowanie do architektury budynku

Pionowe markizy FAKRO doskonale współgrają z architekturą budynku, stając się nieodłączną częścią jego estetyki. Ich funkcjonalność idzie w parze z walorami dekoracyjnymi. Warto zwrócić uwagę na markizy podtynkowe VMU. Ich unikatowa konstrukcja umożliwia ukrycie kasety pod elewacją, co sprawia, że po złożeniu tkanina markizy staje się praktycznie niewidoczna. Dzięki temu, nie tylko zapewniają ochronę przed słońcem, ale również harmonijnie wkomponowują się w wygląd budynku.

Możliwość personalizacji

Nowoczesny design markiz doskonale wpisuje się w aktualne trendy, a możliwość personalizacji markiz VMZ pozwala zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Profile markiz w standardzie dostępne są w czterech kolorach, jednak na życzenie klienta mogą zostać stworzone w dowolnym kolorze z palety RAL. Przy wyborze materiału zwracamy uwagę nie tylko na jego kolor, ale także na prześwit oraz wzór. W zależności od rodzaju prześwitu możemy wybrać markizy w uniwersalnych szarych barwach, które idealnie wkomponują się w bryłę budynku, lub też energiczne kolory, które podkreślą charakter obiektu. Dzięki temu nasze markizy nie tylko zapewniają skuteczną ochronę przed słońcem, ale również stanowią designerski element, który dodaje uroku każdemu budynkowi.

Markizę z łatwością dopasujemy do najbardziej popularnych kolorów elewacji. Do wyboru jest zarówno kolor prowadnic jak i kolor materiału markizy.mat. pr.Markizę z łatwością dopasujemy do najbardziej popularnych kolorów elewacji. Do wyboru jest zarówno kolor prowadnic jak i kolor materiału markizy.

FAKRO SmartHome

Sterowanie markizami może odbywać się zarówno w tradycyjny sposób, poprzez ręczne działanie, jak i w bardziej nowoczesny sposób, wykorzystując przełączniki, piloty lub nawet smartfony. Wybierając modele z elektrycznym sterowaniem w wersji WiFi Tuya lub Z-Wave, nie tylko zyskujemy większy komfort obsługi, ale także możemy znacznie ograniczyć zużycie energii. Zautomatyzowane sterowanie markizami pozwala optymalnie wykorzystać energię słoneczną, co przekłada się na oszczędność i ekologiczność naszego domu lub biura.

www.fakro.pl

Materiał przygotowany przez FAKRO

Polityka 30.2024 (3473) z dnia $functions.date(${issueDate}); Rynek; s. 45
Reklama

Czytaj także

null
Kultura

Jak Koreańczycy podbijają świat muzyki klasycznej. Słychać ją nawet w słynnych k-dramach

Muzycy z Korei Południowej coraz częściej podbijają świat muzyki klasycznej. To dalszy ciąg koreańskiej fali, efekt olbrzymich ambicji i kultury, która Beethovena i Brahmsa umieszcza w tytułach romansowych seriali.

Dorota Szwarcman
15.07.2024
Reklama