Rynek

Mazda CX-5 – wszystko, co dobre, ma swój koniec

Ikoniczna Mazda CX-5 Ikoniczna Mazda CX-5 mat. pr.
Ikoniczna, wielokrotnie nagradzana Mazda CX-5, to kwintesencja stylu, komfortu i nowoczesnej technologii, która przyciąga zarówno entuzjastów motoryzacji, jak i rodziny szukające niezawodnego towarzysza podróży. Teraz nastał ostatni moment, by wyjechać z salonu modelem obecnej generacji, którego produkcja już się zakończyła, a na nową wersję przyjdzie jeszcze poczekać.

Swój uniwersalny charakter Mazda CX-5 zawdzięcza synergii filozofii projektowania KODO (Dusza Ruchu) z technologiami Skyactiv, co wyznaczyło nowe standardy w dziedzinie dynamiki i zmieniło przekonanie o tym, na ile angażujący dla kierowcy może być pojazd segmentu SUV. Bezkompromisowe doświadczenia z prowadzenia Mazdy CX-5 zapewnia system Mazda Intelligent Drive Select i tryb Off-road (w wersjach z napędem na wszystkie koła), dzięki którym każdy wyjazd staje się świetną przygodą, a dopracowane właściwości jezdne i stabilność zwiększają przyjemność z prowadzenia samochodu w różnych warunkach.

Ponadczasowy design

Elegancja ponadczasowego designu nadwozia Mazdy CX-5 polega na umiejętnym balansowaniu między funkcją a formą, co sprawia, że samochód ten jest zarówno piękny, jak i praktyczny. Światowa popularność i sukces tego modelu nie byłyby możliwe, gdyby inżynierowie Mazdy w mistrzowskim stylu nie zrealizowali techniczno-stylistycznej koncepcji Jinba-Ittai – jedności pomiędzy kierowcą i samochodem – na poziomie wcześniej niespotykanym w segmencie SUV.

Kabina Mazdy CX-5 konkuruje z wnętrzami najlepszych samochodów w tej klasie.mat. pr.Kabina Mazdy CX-5 konkuruje z wnętrzami najlepszych samochodów w tej klasie.

Komfortowe wnętrze

Kabina Mazdy CX-5 dzięki położeniu nacisku na komfort, jakość, styl i funkcjonalność, śmiało konkuruje z wnętrzami najlepszych samochodów w tej klasie i w każdym swoim elemencie dostarcza poczucia obcowania z klasą premium.

Podróżowanie zarówno na dalszych dystansach, jak i w codziennym ruchu miejskim ułatwiają pokładowe systemy: od integracji Apple CarPlay® i aplikacji Android Auto™ po cyfrowy system czterech kamer prezentujący widok 360 stopni na dużym wyświetlaczu o przekątnej 10,25 cala, który ułatwia manewrowanie w wąskich zaułkach podczas parkowania.

Zaawansowane systemy pokładowe

Wśród najważniejszych pokładowych systemów wspomagania kierowcy i-Activsense obecnych w wyposażeniu standardowym wszystkich wersji Mazdy CX-5, znajduje się układ wspomagający utrzymanie pojazdu w pasie ruchu (Lane-keep Assist System) oraz asystent martwego pola (Blind Spot Monitoring), który ostrzega kierowcę zamierzającego zmienić pas ruchu o obecności innych pojazdów, zbliżających się od tyłu.

Mazda CX-5 otrzymała najwyższą notę - 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro-NCAP potwierdzoną przez najwyższą ocenę Top Safety Pick + przyznaną przez amerykański Insurance Institute for Highway Safety oraz maksymalne 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa ANCAP w Australii i Nowej Zelandii.

Jeszcze przed tegorocznym wyjazdem na wakacje możesz wybrać dostępną od ręki Mazdę CX-5 w jednej z czterech dostępnych wersji wyposażenia – Center-Line, Exclusive-Line, Homura, lub Sports-Line, które wyposażone są w zróżnicowane pakiety zapewniające komfort i przyjemność podróżowania.

Mazda CX-5. Ten wyjątkowy model jest dostępny w polskiej sieci dealerskiej w ograniczonej liczbie egzemplarzy.mat. pr.Mazda CX-5. Ten wyjątkowy model jest dostępny w polskiej sieci dealerskiej w ograniczonej liczbie egzemplarzy.

Czysta przyjemność z prowadzenia

Aktualnie dostępne są Mazdy CX-5 ze sprawdzonym i niezawodnym benzynowym silnikiem e-Skyactiv G 2,0l 165 KM oraz w wersji 2,5 litra o mocy 194 KM. Oba silniki są standardowo wyposażone w inteligentny system miękkiej hybrydy Mazda M Hybrid, który obniża zużycie paliwa, zwiększa efektywność pracy silnika i poprawia płynność przyspieszania.

Miłośnicy dynamicznego przyspieszania, docenią z pewnością sześciobiegową automatyczną skrzynię Skyactiv-Drive, która zapewnia kierowcom poczucie lepszych reakcji i większego temperamentu układu napędowego poprzez poprawę funkcji kick-down, szczególnie w trybie jazdy Sport.

Zmodyfikowane zawieszenie, elektryczne wspomaganie kierownicy oraz system GVC Plus (G-Vectoring Control Plus) zapewniają dynamikę prowadzenia, zarówno na drodze, jak i w warunkach terenowych. Samochód jest precyzyjny i zdecydowanie przyjemny w prowadzeniu.

Przestronność i wielofunkcyjna kabina

Mazda CX-5 to również doskonały wybór dla rodzin. Przestronne wnętrze zapewnia komfortową podróż dla wszystkich pasażerów, a duży bagażnik o pojemności 541 l pozwala na zabranie ze sobą wszystkiego, czego potrzebujesz. Dodatkowe udogodnienia, takie jak podgrzewane siedzenia z przodu i z tyłu, dwustrefowa klimatyzacja czy system audio BOSE klasy premium, sprawiają, że każda podróż jest wyjątkowa.

Mazda CX-5 w ograniczonej dostępności!

Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem motoryzacji, czy szukasz niezawodnego samochodu rodzinnego, Mazda CX-5 z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Ale uwaga! Ten wyjątkowy model jest dostępny w polskiej sieci dealerskiej w ograniczonej liczbie egzemplarzy, więc nie zwlekaj z decyzją. Ostatnie sztuki legendarnego SUV-a są do odbioru. Pojedź swoją wymarzoną Mazdą CX-5 na tegoroczne wakacje.

Materiał przygotowany przez Mazdę

Advertisement

Polityka 29.2024 (3472) z dnia 09.07.2024; Rynek; s. 44
Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Seks bez zobowiązań: tylko dla dorosłych. Czy skłonność do „znajomości na raz” będzie rosnąć?

Do Polek i Polaków dociera, że można chodzić ze sobą do łóżka bez zobowiązań, bez stresu, dla chwili przyjemności. Zdaniem specjalistów takie podejście bywa niezwykle korzystne. Pod warunkiem że jest autentyczne (i pod kilkoma innymi).

Joanna Cieśla
19.07.2024
Reklama