Listki CSR

Pożegnanie z tworzywem

W styczniu 2017 r. L’Oréal dołączył do globalnej inicjatywy New Plastics Economy, a w 2018 r., jako jedna z 11 firm, podpisał porozumienie w Davos. W styczniu 2017 r. L’Oréal dołączył do globalnej inicjatywy New Plastics Economy, a w 2018 r., jako jedna z 11 firm, podpisał porozumienie w Davos. Adrian Bedoy / materiały prasowe
W Polsce zużywamy ponad 3 mln ton plastiku rocznie. Czy unijne prawo, które w ciągu roku zobowiązuje nas do wycofania z obrotu m.in. plastikowych słomek, patyczków higienicznych, naczyń i sztućców z tworzyw sztucznych, znacząco zmniejszy ilość odpadów? Czy sami musimy zadbać o środowisko i zmianę naszych przyzwyczajeń?
materiały prasowe

Już niemal 50 lat minęło od czasu, gdy Gary Anderson, 23-letni wówczas student Uniwersytetu Południowej Kalifornii, wygrał konkurs na opracowanie symbolu, który pokazywałby znaczenie recyklingu dla ochrony środowiska naturalnego. Zielony znaczek trzech cyrkulujących strzałek znany jest na całym świecie. Nie przeszkadza to jednak człowiekowi w skrajnie nieodpowiedzialny sposób produkować, konsumować i porzucać odpady. Szczególnie źle nauczyliśmy się wykorzystywać wygodny, lekki i tani plastik, którego poziom recyklingu w skali globalnej stanowi jedynie ok.

Polityka 17/18.2019 (3208) z dnia 23.04.2019; Rynek; s. 64

Czytaj także

Ja My Oni

Jak komunikować swoje potrzeby

Jak wyrazić swoje potrzeby, aby inni je uwzględniali.

Anna Dąbrowska, Anna Dobrowolska
06.02.2018