Listki CSR

„Pióro odpowiedzialności” dla naszych dziennikarzy

mat. pr.
Już po raz 11. Forum Odpowiedzialnego Biznesu ogłosiło wyniki konkursu dla dziennikarzy i ekspertów CSR na najlepsze teksty na temat odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju.
Okładka Raportumat. pr. Okładka Raportu

Do obecnej edycji konkursu zgłoszono 147 artykułów w trzech kategoriach. Najwięcej publikacji (52) dotyczyło kategorii „artykuł ekspercki – media elektroniczne i drukowane”, 47 – kategorii „artykuł prasowy – media elektroniczne i drukowane”, a 48 – kategorii tematycznej, w tym roku poświęconej pandemii i jej wpływowi na miejsca pracy.

Nagrodę główną za najlepszy artykuł w kategorii media elektroniczne i drukowane jury przyznało Cezaremu Kowandzie, dziennikarzowi „Polityki”, za tekst „Covidowy ślad węglowy”. Materiał nagrodzono za „niezwykle celne ukazanie nieoczywistych dla wszystkich strat dla środowiska naturalnego wynikających z pandemii”.

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał także Adam Grzeszak. Jego artykuł „Kuchenni rewolucjoniści” jury doceniło „za podjęcie tematu zmian w gastronomii wynikających z rozwoju branży food tech oraz przedstawienie szeregu inspirujących przykładów”.

Wyniki ogłoszono podczas premiery 19. edycji raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, zawierającego 1958 przykładów dobrych praktyk (1696 w poprzedniej edycji), które zostały zgłoszone przez 225 firm (wcześniej 214), w tym 57 z sektora mikro, małych i średnich firm (wcześniej 55). To rekord, natomiast liczba firm to drugi wynik w historii ukazywania się raportu. Na liczbę blisko 2 tys. działań CSR składają się dwie grupy praktyk. Pierwsza z nich to praktyki nowe, zgłoszone po raz pierwszy do raportu. W najnowszej edycji znalazło się ich 1013 (poprzednio 712). Drugą grupę stanowią praktyki długoletnie, opublikowane już w poprzednich edycjach, ale realizowane w minionym roku. W tym roku było to 945 inicjatyw z zakresu odpowiedzialności biznesu (983 w poprzedniej edycji).

Wszystkie praktyki z kolejnych edycji raportu publikowane są w wyszukiwarce dobrych praktyk dostępnej na stronie: http://odpowiedzialnybiznes.pl/dobre-praktyki/.

Reklama

Czytaj także

Kultura

Rafał Wojaczek pod gwiazdą rozpaczną

Swego czasu stał się idolem i do dziś rozbudza namiętności wśród czytelników. Spośród wielu młodo zmarłych literackich straceńców i nadwrażliwców może jeszcze Halina Poświatowska wywołuje czytelnicze emocje. Blednie za to mit Edwarda Stachury, mało kto wraca do wierszy Andrzeja Bursy czy prozy Marka Hłaski. Dlaczego jedne literackie legendy trwają, inne zdają się rozwiewać?

Mirosław Pęczak
08.12.2001
Reklama