Janusz Wróblewski zaprasza na film „Jack Strong” do kina Praha
7. lutego o godzinie 19.00 w kinie PRAHA w Warszawie, odbędzie się pokaz filmu „Jack Strong”, który przedstawia prawdziwą historię pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. Przed pokazem odbędzie się spotkanie z Filipem Frąckowiakiem, dyrektorem muzeum Izby Pamięci Płk. Kuklińskiego. Spotkanie i pokaz filmu odbywa się w ramach cyklu „Janusz Wróblewski przedstawia”.
Polityka

„Jack Strong” - to film sensacyjny, opowiadający jedną z najbardziej fascynujących historii szpiegowskich świata. To prawdziwa historia pułkownika Ryszarda Kuklińskiego - człowieka, który tkwiąc w środku systemu, podejmuje współpracę z CIA i staje się kluczowym, (choć niewidocznym) aktorem czasu zimnej wojny. Produkcję filmu poprzedziły trwające kilka lat prace nad dokumentacją. Scenariusz powstał na podstawie nieznanych dotąd materiałów z archiwów IPN, dokumentów operacyjnych CIA oraz relacji żyjących świadków historii m. in. Davida Fordena – oficera prowadzącego pułkownika Kuklińskiego ze strony CIA.

 

 

      Zapraszamy !

 

Cykl „Janusz Wróblewski przedstawia”

Spotkanie z Filipem Frąckowiakiem, dyrektorem muzeum Izby Pamięci Płk. Kuklińskiego + pokaz filmu „Jack Strong”  

7 lutego , godz.19.00

Warszawa, Kino Praha, ul. Jagiellońska 26

Bilety obowiązują według cennika.

 

Janusz Wróblewski – znany i ceniony krytyk filmowy, dziennikarz, publicysta tygodnika „Polityka” oraz autora książki „Reżyserzy” .  Członek jury FIPRESCI m.in. na festiwalach w Cannes, Wenecji, Toronto. Współautor scenariuszy m.in. do "Pożegnania jesieni" Mariusza Trelińskiego i książki "Magia kina".

Ważne tematy społeczne

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj