Społeczeństwo

Janusz Wróblewski zaprasza na film „Jack Strong” do kina Praha

Janusz Wróblewski zaprasza na film „Jack Strong” do kina Praha

Polityka
7. lutego o godzinie 19.00 w kinie PRAHA w Warszawie, odbędzie się pokaz filmu „Jack Strong”, który przedstawia prawdziwą historię pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. Przed pokazem odbędzie się spotkanie z Filipem Frąckowiakiem, dyrektorem muzeum Izby Pamięci Płk. Kuklińskiego. Spotkanie i pokaz filmu odbywa się w ramach cyklu „Janusz Wróblewski przedstawia”.

„Jack Strong” - to film sensacyjny, opowiadający jedną z najbardziej fascynujących historii szpiegowskich świata. To prawdziwa historia pułkownika Ryszarda Kuklińskiego - człowieka, który tkwiąc w środku systemu, podejmuje współpracę z CIA i staje się kluczowym, (choć niewidocznym) aktorem czasu zimnej wojny. Produkcję filmu poprzedziły trwające kilka lat prace nad dokumentacją. Scenariusz powstał na podstawie nieznanych dotąd materiałów z archiwów IPN, dokumentów operacyjnych CIA oraz relacji żyjących świadków historii m. in. Davida Fordena – oficera prowadzącego pułkownika Kuklińskiego ze strony CIA.

 

 

      Zapraszamy !

 

Cykl „Janusz Wróblewski przedstawia”

Spotkanie z Filipem Frąckowiakiem, dyrektorem muzeum Izby Pamięci Płk. Kuklińskiego + pokaz filmu „Jack Strong”  

7 lutego , godz.19.00

Warszawa, Kino Praha, ul. Jagiellońska 26

Bilety obowiązują według cennika.

 

Janusz Wróblewski – znany i ceniony krytyk filmowy, dziennikarz, publicysta tygodnika „Polityka” oraz autora książki „Reżyserzy” .  Członek jury FIPRESCI m.in. na festiwalach w Cannes, Wenecji, Toronto. Współautor scenariuszy m.in. do "Pożegnania jesieni" Mariusza Trelińskiego i książki "Magia kina".

Reklama

Czytaj także

Kultura

Rozmowa z Magdaleną Grzebałkowską o życiu i jazzie Krzysztofa Komedy

Poginęli i poumierali z dezynwoltury, którą powodował alkohol, ale też z pecha i bezczelności – mówi o ponurej serii zapoczątkowanej śmiercią Krzysztofa Komedy Magdalena Grzebałkowska, autorka książki „Komeda. Osobiste życie jazzu”.

Jakub Knera
09.04.2019
Reklama