Społeczeństwo

„Pójdź, dziecię, ja cię uczyć każę”. Tego, co politycznie słuszne

Minister Przemysław Czarnek. Konferencja prasowa z 18 maja 2021 r. Minister Przemysław Czarnek. Konferencja prasowa z 18 maja 2021 r. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Tym skuteczniej można wychować tzw. nowego człowieka, im ma mniejszą świadomość historyczną. Polityka edukacyjna ministra Czarnka najwyraźniej do tego zmierza.

Pan Czarnek obwieścił zamiary dotyczące zmian w programach nauczania historii: „W podstawach programowych (...) zbyt wiele czasu poświęca się epokom takim jak starożytność, i to przecież w tej sytuacji historii nie Polski, tylko krajów starożytnych, a brakuje czasu, (...) żeby przekazać prawdę o historii najnowszej, o historii po II wojnie światowej. (...)Żołnierze wyklęci to jest to, co odkrywamy w ostatnich dziesięciu latach, a jest torpedowane, można powiedzieć, w sposób bezwzględny i niezwykle brzydki przez świat lewicowo-liberalny.

Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Wszechobecny Krzysztof Stanowski. Jak wyjaśnić ten fenomen?

Wyrósł najwyraźniej na pierwszego dziennikarza w Polsce, którego koniecznie trzeba przekonać do swoich racji. Bo można się ze Stanowskim nie zgadzać, ale „trzeba go szanować”.

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk
13.06.2021