Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Wielcy sportowcy cierpią. Dlaczego Naomi Osaka wycofała się z Roland Garros

Naomi Osaka. Turniej French Open, 30 maja 2021 r. Naomi Osaka. Turniej French Open, 30 maja 2021 r. Christian Hartmann / Forum
Jeszcze się nie zdarzyło, żeby osoba z taką pozycją zrezygnowała z prestiżowego turnieju z innego powodu niż kontuzja. Ale nie to w sprawie Naomi Osaki jest najważniejsze.

Wycofanie się Naomi Osaki z turnieju Roland Garros to szok i zaskoczenie nie tylko dla jego organizatorów, ale i dla świata sportu. Nie zdarzyło się jeszcze, żeby osoba z taką pozycją zrezygnowała z udziału w tak prestiżowym konkursie z innego powodu niż kontuzja fizyczna. Gdy świat dyskutuje, czy tenisistka postąpiła słusznie, trzeba może spojrzeć inaczej na zdrowie psychiczne profesjonalnych sportowców.

Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022