Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Alarm psychiatrów. Ze zdrowiem Polaków jest gorzej niż przed pandemią

Najczęściej zajmujemy się dziś chorobami, które powstają na skutek tego, że człowiek nie wytrzymuje niesprzyjających warunków otoczenia. Najczęściej zajmujemy się dziś chorobami, które powstają na skutek tego, że człowiek nie wytrzymuje niesprzyjających warunków otoczenia. Tiago Bandeira / Unsplash
We wszystkich specjalizacjach liczba wypisywanych recept dramatycznie spadła. Tylko w jednej wzrosła o kilka procent. W psychiatrii – mówi dr Michał Feldman z Centrum Terapii Dialog.

AGNIESZKA GIERCZAK-CYWIŃSKA: Chociaż covid-19 jest z nami prawie dwa lata i teoretycznie mieliśmy dużo czasu, aby się przyzwyczaić, z przeprowadzonej przez Centrum Terapii Dialog ankiety wynika, że psychiatrzy w Polsce wciąż mają o wiele więcej pacjentów niż przed marcem 2020 r. W jaki sposób przepytaliście specjalistów?
MICHAŁ FELDMAN: Podczas III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Psychiatria na świecie 2021”, którą Centrum Terapii Dialog zorganizowało we wrześniu, spotkaliśmy się – oczywiście w formule online – z ponad 500 polskimi psychiatrami.

Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022