Zgodnie z oczekiwaniami i zapowiedziami Joe Biden dwa tygodnie po objęciu prezydentury ogłosił pakiet decyzji mających przywrócić aktywną obecność Stanów Zjednoczonych w świecie i pokazać ich nową twarz. Ameryka Bidena chce mieć wielokulturowy wizerunek oparty na obronie wolności, poszanowaniu prawa, promowaniu tolerancji i ochronie mniejszości.
Jednocześnie wyciąga ręce na zgodę do tradycyjnych sojuszników, z których wielu poobrażał i spostponował
Czy można być liberalno-konserwatywnym nacjonalistą? Jak dotąd to się Konfederacji całkiem nieźle udaje. Choć balansująca pomiędzy władzą i opozycją formacja nadal jest zagadką.
Ucieczka przed światem do własnego wnętrza – zaburzenie czy konieczność.
Na trzecią falę pandemii wypływamy słabą łódeczką, bez map, z wielką niepewnością. Paradoksalnie wydaje się, jakbyśmy wiedzieli mniej niż rok temu.
Ludzie piją skażoną wodę, budują domy na zatrutej ziemi, ale odpowiedzialnych za środowisko urzędników niewiele to obchodzi.
Rzecz jest ciekawa, bo pokazuje stan spraw w koalicji, tak jak je widzi jej najważniejszy udziałowiec. Kłopoty Zjednoczonej Prawicy są strukturalne, a nie czysto personalne, więc spór będzie trwał. Kaczyński chyba sądzi podobnie.
Kobieta, która nie mogła urodzić następcy tronu, była narażona na niebezpieczeństwa.
„Polityka” udostępniła swoją nową aplikację mobilną. Prosta i intuicyjna w obsłudze, oferuje nowoczesne rozwiązania i przyjemność czytania. To następny krok w rozwoju „Polityki” w świecie cyfrowych treści i subskrypcji internetowych.
Justyna Słupska-Kartaczowska, szefowa kuchni uhonorowana przez kulinarny przewodnik Gault & Millau, o swojej drodze do gotowania i o tym, co czeka restauratorów.
Przy okazji ostatnich protestów w sprawie aborcji ożywiły się konflikty pokoleniowe, ideowe i mentalne. Za ironicznymi hasłami i przezwiskami kryją się jednak najpoważniejsze problemy polskiej rzeczywistości.
Miał być prawnikiem, a został księdzem. Chciał być pokornym mnichem, ale stał się reformatorem. Czy Marcina Lutra okrzyknięto ojcem protestantyzmu wbrew jego intencjom i zamiarom?
Wchłonąć Lotos? Nie ma sprawy. Kupić media? Załatwione. Daniel Obajtek zawsze pierwszy do działania. Po latach posłuszeństwa jego ambicje rosną.
Żony ludzi związanych z władzą, narodowcy i ciepłe posady dla tych, którzy nie sprawdzili się gdzie indziej, to polityka kadrowa NBP. Do tego długa lista doradców prezesa Adama Glapińskiego. Tajna, ale udało nam się do niej dotrzeć.
Instruktor nurkowania szuka złota na pustyni, jego koledzy po fachu próbują łowić ryby. Szef kuchni pięciogwiazdkowego hotelu rozwozi pizzę. Tak wygląda pandemia nad Morzem Czerwonym.
Czytaj także
Sławomir Mentzen – strateg Konfederatów
Gdy podróż w świat marzeń staje się sensem życia
Czy dopadnie nas trzecia fala koronawirusa?
Trujące odpady po zakładach
Wywiad z Kaczyńskim. Ziobryści na celowniku Nowogrodu
Losy władczyń, które nie mogły dać mężom potomka
Nowa aplikacja „Polityki” – cały świat pod ręką
Głód jest najlepszym kucharzem. Kręte drogi restauratorów
Kim są dziadersi i czym różnią się od dziadów
Marcin Luter: Kościół potrzebuje reform
Daniel Obajtek – prymus prezesa
Kadry Glapińskiego: kogo i dlaczego zatrudnia się w NBP
Egipt bez turystów