Świat

USA budują globalny sojusz. Polska zostaje na uboczu

Szczyt szefów dyplomacji G7 w Londynie Szczyt szefów dyplomacji G7 w Londynie Niklas Halle'n / Zuma Press / Forum
W Londynie kończy się trzydniowy szczyt ministrów spraw zagranicznych państw grupy G7. Ameryka Bidena tworzy alians krajów demokratycznych przeciw ekspansji autokratycznych Chin i Rosji.

W poniedziałek obchodziliśmy swoje święto narodowe, toteż łatwo było przeoczyć, że w Londynie po raz pierwszy od dwu lat zebrała się grupa G7, określana dawniej mianem „najbardziej uprzemysłowionych krajów świata”, tj. przypomnijmy: USA i Kanada zza oceanu, z Azji Japonia i cztery kraje europejskie – Wielka Brytania, Niemcy, Francja i Włochy. Pierwszego dnia spotkania szefów dyplomacji i ministrów rozwoju na agendzie były szczepionki przeciw covid-19, a zwłaszcza to, jak pomóc krajom niezamożnym – to doraźnie najważniejszy problem światowy.

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021