Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Głośny tekst NBC News. Czy to możliwe, żeby USA ustąpiły Putinowi kosztem Europy?

Wideorozmowa prezydenta Rosji Władimira Putina i prezydenta USA Joe Bidena. 7 grudnia 2021 r. Wideorozmowa prezydenta Rosji Władimira Putina i prezydenta USA Joe Bidena. 7 grudnia 2021 r. Mikhail Metzel / Forum
Ameryka Bidena kreśli kompromis z Rosją Putina. Może być mniej wojsk i ćwiczeń w Europie – donosi NBC News. Czy to realne? Spokojnie, to tylko artykuł. Może nie warto na razie strzępić języków i ogłaszać końca NATO.

Dziennikarze sieci NBC twierdzą, że porozumienie zakłada dwustronną redukcję obecności i aktywności wojskowej. Na stole negocjacji USA–Rosja ma być skala ćwiczeń, liczebność kontyngentów, wzajemne uprzedzanie się o ruchach wojsk i odsunięcie rosyjskiej broni nuklearnej od granic NATO. Amerykanie mają przedłożyć Rosjanom ofertę dotyczącą nowych reguł operowania swoich i sojuszniczych wojsk na wschodniej flance NATO, a w zamian chcą otrzymać zobowiązania w sprawie aktywności sił zbrojnych u zachodnich granic Rosji.

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022