Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Świat

140. dzień wojny. Środki ciężkości i pierścienie Wardena. A jak działają Rosjanie?

Środkiem ciężkości rosyjskiej artylerii są składy amunicji, dlatego ukraińskie wojsko je niszczy. Na zdjęciu wybuch w takim składzie w miejscowości Nowa Kachowka. 13 lipca 2022 r. Środkiem ciężkości rosyjskiej artylerii są składy amunicji, dlatego ukraińskie wojsko je niszczy. Na zdjęciu wybuch w takim składzie w miejscowości Nowa Kachowka. 13 lipca 2022 r. Twitter
Nie tylko Ukraina dostaje wsparcie od sojuszników, Rosja też. Tylko że za Ukrainą stoją USA, Kanada, Australia, niemal cała Europa Zachodnia z Wielką Brytanią i Polską na czele, a za Rosją… Iran! Cóż, każdy ma takich sojuszników, na jakich zasłużył. A tymczasem, zgodnie z obietnicą, sprawdźmy, czy obie strony dochowują zasad sztuki wojennej. Dzisiaj – celowość.

Właśnie opublikowano informację, że Iran przekaże Rosji do kilkuset bezpilotowych aparatów latających, w tym uzbrojone. Są to dość prymitywne, opracowane z chińską pomocą aparaty rodziny Ababil (w odmianach Ababil 2 i Ababil 3), produkowane przez zakład HESA Isfahan Factory, o zasięgu do 120 km i pułapie lotu do 3000 m. Ten drugi typ może być uzbrojony w lekkie pociski kierowane Almas, także produkowane w tym kraju. Aparaty te używają najprostszych układów elektronicznych oraz kamer rozpoznawczych.

Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >