Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Świat

177. dzień wojny. Sprzęt na bazie zabawek. Witajcie w rosyjskiej zbrojeniówce

Od 15 do 21 sierpnia na terenie Parku „Patriot” pod Kubinką, jakieś 30 km na zachód od Moskwy, trwają targi militarne znane jako Międzynarodowe Wojskowo-Techniczne Forum „Armia 2022”. Coś jak nasze MSPO w Kielcach czy francuskie Eurosatory. Tylko po rosyjsku, czyli z rozmachem. Od 15 do 21 sierpnia na terenie Parku „Patriot” pod Kubinką, jakieś 30 km na zachód od Moskwy, trwają targi militarne znane jako Międzynarodowe Wojskowo-Techniczne Forum „Armia 2022”. Coś jak nasze MSPO w Kielcach czy francuskie Eurosatory. Tylko po rosyjsku, czyli z rozmachem. Komsomolskaya Pravda / Russian Look / Forum
Od 6 lipca do dziś obszar Ukrainy nie zmienił się ani o jotę, bo tu Rosjanie zyskiwali 1–2 km, a gdzie indziej tyle tracili. Nie przeszkodziło im to pochwalić się swoimi zdolnościami militarnymi na wystawie Forum Armia 2022, której towarzyszyła jedyna w swoim rodzaju wojskowa olimpiada z takimi konkurencjami, jak biatlon czołgów.

Od 6 lipca do dziś, czyli już przez sześć tygodni, rosyjskie wojska tkwią beznadziejnie w miejscu, tłukąc głową w mur i dokonując zakamuflowanych czystek etnicznych wśród Rosjan pochodzenia azjatyckiego. Zadziwiające, ale najwięcej na jednego moskwiczanina ginie Tuwińców, bo aż 350, Buriatów – 275 i Dagestańczyków – 88. Równie wielu ginie mieszkańców Północnej Osetii, regionu Kostromy, Inguszów, ale też i mieszkańców okupowanego Krymu.

Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >