Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Świat

178. dzień wojny. Trzy MiG-i 31K pod Kaliningradem. Putin też się nabrał na tę ściemę?

Rosja zdecydowała o wysłaniu eskadry MiG-31K do bazy Czkałowskie w obwodzie kaliningradzkim. Rosja zdecydowała o wysłaniu eskadry MiG-31K do bazy Czkałowskie w obwodzie kaliningradzkim. Rusian Defense Ministry Press Service/Associated Press / EAST NEWS
W Ukrainie trwają walki i operacyjny impas, obie strony zbierają siły do ostatecznej rozgrywki. Tymczasem Rosja zdecydowała o wysłaniu eskadry MiG-31K do bazy Czkałowskie w obwodzie kaliningradzkim. Są one uzbrojone w pociski hipersoniczne Ch-47M2 Kindżał, przed którymi podobno nie ma obrony.

Ukraina wciąż atakuje odległe obiekty Rosji, choć jak się okazuje, rosyjski strach ma wielkie jak u niedźwiedzia oczy. Doniesienia o ataku na rosyjską bazę lotniczą Stary Oskoł między Biełgorodem a Woroneżem nie potwierdziły się. Na lotnisko to przypuszczalnie przeniósł się 159. Noworosyjski Pułk Lotnictwa Myśliwskiego Gwardii na Su-35, stacjonujący wcześniej w Białorusi. To ta sama jednostka, która w latach 1964–92 bazowała w Kluczewie koło Stargardu Szczecińskiego i jako jedna z pierwszych w ZSRR została wyposażona w Su-27.

Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >