Trzecia część Wiedźmina podbije świat
Głośno wszędzie, co to będzie!
19 maja do sprzedaży na całym świecie trafił „Wiedźmin 3: Dziki Gon”. My już graliśmy i możemy wydać werdykt. Mamy pewność, że gra polskiego studia CD Projekt RED będzie wydarzeniem.
Można śmiało zakładać, że nowa gra o Geralcie z Rivii, tępicielu fantastycznych kreatur, sprzeda się nieporównywalnie lepiej niż dwie poprzednie produkcje w serii.
CD Project Red

Można śmiało zakładać, że nowa gra o Geralcie z Rivii, tępicielu fantastycznych kreatur, sprzeda się nieporównywalnie lepiej niż dwie poprzednie produkcje w serii.

Nie było jeszcze takiej premiery w historii polskiej kultury. Nie mieliśmy dotąd szans na taką promocję na świecie, jaką zapewnia nowemu „Wiedźminowi” wydawca, przy gigantycznym wsparciu ze strony fanów i mediów. 19 maja pudełka z grą „Wiedźmin 3: Dziki Gon” równocześnie zajęły miejsce na sklepowych półkach w 109 krajach, w wersjach zarówno na komputery z Windows, jak i na konsole Xbox One i PlayStation 4, w kilkunastu językach. Gra w wersjach cyfrowych była już dostępna w przedsprzedaży. Pobrane kopie zostały odblokowane 19 maja o pierwszej w nocy.

Można śmiało zakładać, że nowa gra z cyklu o Geralcie z Rivii, tępicielu fantastycznych kreatur, postaci z kart opowiadań i powieści Andrzeja Sapkowskiego, sprzeda się nieporównywalnie lepiej niż dwie poprzednie produkcje w serii. Pierwszy „Wiedźmin” (2007 r.) wzbudził co prawda sensację w gronie miłośników gier z gatunku RPG (role-playing game, zwanych też fabularnymi), ale ukazał się wyłącznie w wersji na komputery, co mocno ograniczyło jego zasięg. Kontynuacja – „Wiedźmin 2: Zabójcy królów” (2011 r.) – początkowo także była dostępna wyłącznie dla posiadaczy komputerów, ale po roku mogli ją kupić również użytkownicy konsoli Xbox 360. Dzięki poszerzeniu rynku, a także dzięki żywej wśród pasjonatów gier legendzie pierwszego „Wiedźmina” sprzedaż była już znacznie wyższa, a recenzenci i nabywcy zachwyceni.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną