Rodziców, którzy nie obdarowywali swoich dzieci na Dzień Dziecka plastikowymi giwerami albo komputerowymi strzelankami, ogarniają dziś wątpliwości. Czy chroniąc dzieci przed agresją, nauką zabijania, nie budują w nich fałszywego obrazu świata? Czy nie skazują ich na bezbronność i zagubienie?
Czy człowiekowi popłaca umiejętność przeżywania emocji.
W internecie bezceremonialność i brutalność stały się bez mała zasadą komunikacji – czy jest od tego odwrót.
Dr Magdalena Śniegulska o tym, czy warto wychować dziecko na optymistę, ale jak to zrobić.
Dlaczego twierdzenie „Moja wiara jest jedyną słuszną drogą” jest groźne.
Coś się dzieje w świecie społecznym. W Polsce, ale nie tylko. Jakby nieuchronnie nadchodziła jakaś ponura era nowego barbarzyństwa: grubiaństwa, prostactwa, wulgarności, słownej (oby tylko) agresji. Szczególnie tam, gdzie w polityce pojawiają się demagodzy i populiści.
Do dyspozycji mamy młotek, kij bejsbolowy, pałkę teleskopową czy łom. Można nimi rozwalić wszystko, co się da: od szklanek po komputer. I sporo za to zapłacić.
Dr Magdalena Nowicka o zmęczeniu polityką, lęku, złości i o tym, jak to ostatnie uczucie dobrze wykorzystać.
Rozmowa z dr Anną Wójtewicz, socjolożką z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, o tym, dlaczego nastoletnie dziewczyny rzucają się na siebie z pięściami, oraz o pornografizacji przemocy.
Rozmowa z psycholog dr Magdaleną Nowicką o zmęczeniu polityką, lęku, złości i o tym, jak to ostatnie uczucie dobrze wykorzystać.