Jeśli w ostatnich czasach notujemy wzrost agresji wobec medyków ponad statystycznie zrozumiały margines, jest to powód do poważnego zaniepokojenia.
To nie jest żadna fala ataków na medyków, tylko nasza codzienność, mówią lekarze. Tyle że wcześniej nikogo to nie interesowało, a już na pewno nie było tematem na czołówki serwisów.
Technologiczne zaawansowanie nie zmienia istoty zbrojnego starcia polegającego na zaangażowaniu ludzkich mas. I na gotowości ludzi do walki i umierania w skali, jaka – wydawałoby się – powinna być już nie do wyobrażenia.
Możliwe, że szympansy, słonie i psy udomowiły się same. Być może również inne gatunki zwierząt. A wśród nich człowiek.
Utrata władzy wywołała frustrację w obozie PiS, co przejawia się znacznym stopniem agresji wobec tych, którzy zastąpili go w sprawowaniu rządów. Jak działa ten mechanizm?
Rodziców, którzy nie obdarowywali swoich dzieci na Dzień Dziecka plastikowymi giwerami albo komputerowymi strzelankami, ogarniają dziś wątpliwości. Czy chroniąc dzieci przed agresją, nauką zabijania, nie budują w nich fałszywego obrazu świata? Czy nie skazują ich na bezbronność i zagubienie?
W internecie bezceremonialność i brutalność stały się bez mała zasadą komunikacji – czy jest od tego odwrót.
Czy człowiekowi popłaca umiejętność przeżywania emocji.
Kierowcom puszczają nerwy. Na co dzień tak się nie zachowują. Ale za kółkiem bluźnią, wyzywają, grożą. Skąd to się bierze?
Dr Magdalena Śniegulska o tym, czy warto wychować dziecko na optymistę, ale jak to zrobić.