Rozmowa z dr. Maciejem Szaszkiewiczem, współautorem książki „W głowie zabójcy”, wieloletnim profilerem w Instytucie Ekspertyz Sądowych im. prof. Jana Sehna.
Piotr Chałupka – inżynier, żonaty, nastoletnia córka. Inny Piotr Chałupka – tramwajowy motorniczy, przewijający się w narkotykowym śledztwie. Opowieść jak u Kafki.
Wyniki 40 lat badań nad profilowaniem kryminalnym pokazują, że ten fascynujący fach nie spełnia naukowych rygorów. Literaturze kryminalnej to jakoś nie przeszkadza.
Jest nagły zwrot w sprawie głośnego zabójstwa, które zostało już osądzone i wydano wyrok. I sygnał w sprawie wiarygodności badań DNA. No, może nie tyle badań, co ludzi, którzy je wykonują.
Czy jesteśmy w stanie odkryć morderstwa z głębokiej przeszłości i czy ludzie zawsze dążyli do ukarania winnego?
Rozmowa z prof. Jerzym Sarneckim, kryminologiem, o tym, jak najtaniej zwalczać przestępczość, dlaczego to nieprawda, że społeczeństwo chce zaostrzania kar, i o Noblu z kryminologii
Detektyw Rutkowski świadomie korzystał z pomocy oszusta, aby wyciągać pieniądze od Olewników.
To była precedensowa sprawa. Uznano, że Józefa N. zamordowano, chociaż nie znaleziono jego zwłok. Winę wzięła na siebie żona ofiary Anna. Odbył się proces poszlakowy, zapadł wyrok skazujący, ale okoliczności zbrodni wciąż nie są jasne.
Studentka religioznawstwa z Krakowa Katarzyna Z. zaginęła w listopadzie 1998 r. Odkryto, że została zamordowana. Kolejne wątki śledztwa prowadziły donikąd. Wiadomo, że sprawca to psychopata, który czerpał wzory z filmu „Milczenie owiec”. Kiedy popełni błąd?
Rozmowa z kryminologiem prof. Jerzym Sarneckim