Chappell Roan stylem prowadzenia kariery trafiła w sedno zainteresowań zetek. A swoją seksualną rewolucją – w czuły punkt konserwatywnej Ameryki. Teraz zaśpiewa w Polsce, na Orange Warsaw Festival.
„Nie jest to spotkanie z psychologiem, ale wciąż jakiś rodzaj autoterapii” – opowiada piosenkarka Zalia, gwiazda generacji Zet, którą pytamy, czego w muzyce szuka dzisiejsze pokolenie. Choć – jak podkreśla – emocje w muzyce nie mają wieku.
Generacja Z woli czerpać informacje z TikToka i ChatGPT niż z Google.
Krótkie notki głosowe coraz częściej zastępują tradycyjne wiadomości tekstowe. Choć nie wszyscy są z tego zadowoleni.
Wbrew prognozom części krytyków polskie kino ma się dobrze. Zwłaszcza to skierowane do młodzieży – i promowane przez gwiazdy internetu.
Pozornie postulaty bojowników z „ideologią sejfetyzmu” brzmią rozsądnie – dzieci potrzebują przestrzeni, żeby nauczyć się życia, zmagania z niedogodnościami itd. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że nie o tym myślą przeciwnicy „bezpieczeństwa”.
Polska zajmuje przedostatnie miejsce w Europie pod względem odsetka młodych nauczycieli. Jest ich u nas zaledwie 6 proc. Mniej uczy tylko w Portugalii. Rozmowa z Maciejem Waleszczyńskim, prawdopodobnie najmłodszym nauczycielem historii w Polsce.
Amerykańska generacja Z zakochała się w Noplace – medium społecznościowym, które jest nowe, choć wygląda na stare.
W świecie idealnym już dużo wcześniej wszyscy pracownicy MOCAK-u powinni się zbuntować i odejść – mówi Katarzyna Bednarczykówna, reporterka, autorka książki „Masz się łasić. Mobbing w Polsce”.
Sztuczna inteligencja, ekonomia zrównoważonego rozwoju, konfliktu czy długowieczności, inżynieria druku 3D, technologie przemysłu 5.0, energetyka jądrowa. Uczelnie tworzą nowe kierunki studiów, próbując przygotować kadry gotowe zmierzyć się z wyzwaniami współczesnego świata.