***
Pomocnik Historyczny POLITYKI „Biografie: Jan III Sobieski 1629–1696” od 17 lipca w dobrych punktach sprzedaży prasy i w wersji cyfrowej. Wydanie specjalne liczyć będzie 124 strony, cena: 19,99 zł. Można je kupić także na sklep.polityka.pl.
***
Pomocnik Historyczny POLITYKI „Biografie: Jan III Sobieski 1629–1696” od 17 lipca w dobrych punktach sprzedaży prasy i w wersji cyfrowej. Wydanie specjalne liczyć będzie 124 strony, cena: 19,99 zł. Można je kupić także na sklep.polityka.pl.
Nasz sondaż pokazuje, że pewna grupa elektoratu opozycji tkwi w specyficznym politycznym półśnie: może by i chcieli, aby PiS stracił władzę, ale się przy tym nie upierają. Stale trzeba im wysyłać nowe impulsy, uzmysławiać ekscesy władzy (ostatnio afera wizowa), aby wyrwać ich z przekonania, że „jest tak jak zawsze i lepiej nie będzie”. Natomiast PiS już obudził swoich wyborców-śpiochów.
Zapraszamy na spotkania z Jerzym Baczyńskim, redaktorem naczelnym „Polityki”, autorem książki „PrzyPiSy, czyli krótka historia 8 długich lat”, oraz z redaktorami Mariuszem Janickim i Wiesławem Władyką, autorami książki „Symetryści. Jak się pomaga autokratycznej władzy”.
Agnieszka Holland o jej nowym filmie „Zielona granica” i o tym, jak wraz z uchodźcami na granicach umierają europejskie wartości.
„Sprawa Iwony Wieczorek” szybko stała się hitem Netflixa. Nie kusi widza fałszywą obietnicą, iż znajdzie odpowiedzi na kluczowe pytania. Po serial na pewno obowiązkowo powinna sięgnąć policja.
Sąsiedzi, pomoc społeczna, komornik, administracja. Wszyscy byli zszokowani, że 63-letni syn przez dwa tygodnie mieszkał na klatce schodowej, pod drzwiami mieszkania swojej 86-letniej matki. Jak to możliwe? – pytali.
Gdy matka ujawniła, że ksiądz masturbował się na plaży przy jej dziecku, internet zamienił się w piekło. Gdy duchowny rzucił się pod pociąg, piekło rozpętało się w świecie realnym.
Natasha Lyonne podbiła małe ekrany burzą rudych włosów i surrealistycznymi monologami wypowiadanymi przepalonym głosem. W serialu „Poker Face” staje się własną, niepowtarzalną wersją porucznika Columbo.
Czy Konfederacja zmierza do koalicji z PiS, czy kusi ją wizja przyspieszonych wyborów? A może dołączy do zjednoczonej, antypisowskiej, opozycji? To może zależeć od składu sejmowej reprezentacji. Kto jest kim na jej listach i w samej partii?
Film „Oppenheimer” przybliża początki ery atomowej i zimnej wojny. Tym, którzy pamiętają PRL, przy tej okazji wyświetla się w głowach inny obraz – z Andriejem Sacharowem, radzieckim Oppenheimerem w roli głównej.
Afera z masowo wydawanymi wizami do Polski zepchnęła PiS do defensywy w sprawie imigrantów. Opozycja dostała do ręki broń. Obosieczną.
12 maja zmarł w Moskwie Aleksiej Tupolew, współtwórca ponaddźwiękowego Tu-144 – sławnego, choć niespełnionego konkurenta Concorde’a.
Przed odbiorcami odmalowują nieistniejący świat zwykłej polityki, zakłamując antydemokratyczną istotę rządów Jarosława Kaczyńskiego.
Na rynku wydawniczym kolejne raporty ze świata odrzuconych przez kobiety „przegrywów”, którym przyglądają się autorki książek, również kobiety. Jaki jest ten świat?