Kraj

Kaczyński zaczyna objazd kraju

Radek Koleśnik / Reporter
Jarosław Kaczyński rusza w przedwyborczy objazd kraju. Pierwszy na mapie jest Raciąż na Mazowszu, gdzie w poniedziałek spotka się z mieszkańcami.

- Spotkanie odbędzie się w parku miejskim i będzie poświęcone sprawom rolniczym – mówi poseł Marek Opioła, który odpowiada za organizację wiecu. Dlaczego wybrano niespełna pięciotysięczny Raciąż? – To bardzo ważne dla nas miejsce. Położone w sercu północnego Mazowsza, które słynie z uprawy ziemi – tłumaczy poseł.

Słynie także z tego, że jego mieszkańcy w kolejnych wyborach głosują głównie na PiS i jego kandydatów. – Dla mojego miasteczka to sprawa wielkiej wagi. W Polsce o nas usłyszą, będzie trochę promocji – cieszy się burmistrz Janusz Sadowski.

W spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim będą mogli wziąć udział wszyscy (nie przewidziano jednak zadawania pytań). Sztab PiS zastrzega jednak, że może zostać odwołane, jeśli Mazowsze nawiedzi powódź. – Bierzemy pod uwagę taki scenariusz. Najpierw jednak zobaczymy, co się wydarzy – podkreśla poseł Opioła. Z tego powodu pod znakiem zapytania stoi wciąż inauguracja kampanii prezesa PiS na warszawskim Placu Teatralnym. Decyzja o tym, czy impreza się odbędzie, ma zapaść w piątek.

Do wyborów, które odbędą się 20 czerwca Jarosław Kaczyński chce odwiedzić co najmniej kilkanaście miejscowości w całej Polsce. Będą to m.in. Zabrze, Gdańsk oraz Łomża.

 

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Rynek

Maseczki pseudoochronne

Czy to bal maskowy, czy raczej taniec śmierci? Rząd każe nam nosić maseczki, ale już nie dba o to, co trafia na rynek. Czy maseczki sprzedawane w aptekach i sklepach naprawdę nas chronią?

Violetta Krasnowska
18.01.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną