Kaczyński zaczyna objazd kraju
Jarosław Kaczyński rusza w przedwyborczy objazd kraju. Pierwszy na mapie jest Raciąż na Mazowszu, gdzie w poniedziałek spotka się z mieszkańcami.
Radek Koleśnik/Reporter

- Spotkanie odbędzie się w parku miejskim i będzie poświęcone sprawom rolniczym – mówi poseł Marek Opioła, który odpowiada za organizację wiecu. Dlaczego wybrano niespełna pięciotysięczny Raciąż? – To bardzo ważne dla nas miejsce. Położone w sercu północnego Mazowsza, które słynie z uprawy ziemi – tłumaczy poseł.

Słynie także z tego, że jego mieszkańcy w kolejnych wyborach głosują głównie na PiS i jego kandydatów. – Dla mojego miasteczka to sprawa wielkiej wagi. W Polsce o nas usłyszą, będzie trochę promocji – cieszy się burmistrz Janusz Sadowski.

W spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim będą mogli wziąć udział wszyscy (nie przewidziano jednak zadawania pytań). Sztab PiS zastrzega jednak, że może zostać odwołane, jeśli Mazowsze nawiedzi powódź. – Bierzemy pod uwagę taki scenariusz. Najpierw jednak zobaczymy, co się wydarzy – podkreśla poseł Opioła. Z tego powodu pod znakiem zapytania stoi wciąż inauguracja kampanii prezesa PiS na warszawskim Placu Teatralnym. Decyzja o tym, czy impreza się odbędzie, ma zapaść w piątek.

Do wyborów, które odbędą się 20 czerwca Jarosław Kaczyński chce odwiedzić co najmniej kilkanaście miejscowości w całej Polsce. Będą to m.in. Zabrze, Gdańsk oraz Łomża.

 

Czytaj także

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną