Komorowski i lider SLD odsłonili tablicę ks. Popiełuszki
Marszałek Sejmu odsłonił na tamie we Włocławku nową tablicę poświęconą ks. Jerzemu Popiełuszce. Towarzyszył mu szef miejscowego SLD, prezydent Włocławka Andrzej Pałucki.
Premier Donald Tusk i marszałek Bronisław Komorowski przy tablicy ks. Popiełuszki na tamie we Włocławku. Maj 2010 r.
Wojciech Kardas/Agencja Gazeta

Premier Donald Tusk i marszałek Bronisław Komorowski przy tablicy ks. Popiełuszki na tamie we Włocławku. Maj 2010 r.

Nową tablicę umieszczono w miejscu poprzedniej, którą zniszczyła niedawna powódź. Upamiętni śmierć kapelana „Solidarności” – właśnie w pobliżu tamy mordercy wrzucili ks. Popiełuszkę do Wisły.

Tablica ze szkła miała być wspólnym przedsięwzięciem Urzędu Miasta i włocławskiej kurii biskupiej. Jednak gdy okazało się, że wizytę we Włocławku złoży Bronisław Komorowski – ratusz zarządził przyśpieszenie prac tak, by na piątek tablica była gotowa.

Urzędnicy magistratu nieoficjalnie przyznają, że to ludzie ze sztabu marszałka Komorowskiego poprosili prezydenta, by ich kandydat mógł odsłonić tablicę. Prezydent miasta zgodził się. - Jeśli ktoś w tym geście widzi znak od włocławskiej lewicy jak ma się zachować podczas drugiej tury, to dobrze. Osobiście nie kryję, że będę głosować na Komorowskiego – mówi Andrzej Pałucki.

Włocławek, który bywa nazywany ,,czerwonym miastem”, od przedwojnia uchodzi za bastion lewicy. Lewica od lat wygrywa tu niemal wszystko, co jest do wygrania. W pierwszej turze zwyciężył co prawda Komorowski, ale kandydat lewicy Grzegorz Napieralski osiągnął bardzo dobry wynik zdobył prawie 20 proc.

 

 

 

Czytaj także

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną