Czas córczyzny
Trudno prognozować przyszłość Polski, kraju tradycyjnie romantycznego, a nie logicznego. Będę więc wieszczyć: My naród polski, w roku 2020, zerwiemy z gombrowiczowskim gówniarstwem i synczyzną. Znikną z polskiej polityki durnie, alkoholicy i narcystyczni psychopaci. Nastanie córczyzna.
Niewierzący  będą żyli po swojemu, nowocześnie, po europejsku.
Krzysztof Opaliński/materiały prasowe

Niewierzący będą żyli po swojemu, nowocześnie, po europejsku.

Tusk przestanie się powoływać na zdanie swojej  mądrej córki i wystawi ją do wyborów prezydenckich. Wiadomo rodzina, jak koszula jest bliższa ciału niż np. wąsy. Nasz obecny Premier, kierując się tradycyjnie sondażami uzna, że taki zabieg dopasuje go do ducha czasu. Zrezygnuje więc z marzeń o kolejnej kadencji. Natomiast Kwaśniewski uzna, że skończyła się jego karencja. Zacznie wspierać politycznie swoją córkę.

Do wyborów stanie też ze swoim kapitałem politycznymi i nazwiskiem Marta Kaczyńska. Batalia rozegra się między TVN, Polsatem oraz internetem. Głosowanie będzie ułatwione: już nawet nie przez internet, ale za pomocą wydanego głośno polecenia do sterowanego głosem pilota telewizora.

Śląsk wywalczy sobie ograniczoną autonomię, podobnie (ze wsparciem Tuska) – Kaszuby. O swoje walczyć będzie też Podhale. Dzięki rodzinnemu majątkowi, urodzie i koneksjom królową Tatr zostanie wybrana Alicja Bachleda-Curuś. Regionalizacja Polski, możliwa przy gwarancjach Unii Europejskiej, zachęci też do zalegalizowania podziału mentalnego.

W roku 2020 nie da się dłużej udawać, że można rządzić krajem, w którym jedno prawo obowiązuje gorliwych katolików i niewierzących. Po 30 latach hipokryzji nastąpi kryzys. Wyjściem będzie skorzystanie z doświadczeń Izraela, kraju borykającego się z podobnym problemem. Umożliwi się ortodoksyjnym katolikom rozdział od nowoczesnych obywateli. Będą mieli swoją edukację religijną i prawo zgodne z duchem Watykanu oraz egzekwującą je policję obyczajową. Powstaną całe miasteczka, dzielnice, wsie ortodoksów, przyciągające swą egzotyką turystów z całego świata.

Niewierzący będą żyli po swojemu, nowocześnie, po europejsku.

Manuela Gretkowska jest pisarką

 

- - - - - -

Prognozy wszystkich autorytetów, które wzięły udział w projekcie Polska 2020, prezentujemy w tym dziale: WWW.POLITYKA.PL/POLSKA2020

Zachęcamy również do Debaty – jaka będzie Polska w 2020 r. Czekamy na Państwa opinie na forum >>

Polecamy również doroczny konkurs POLITYKI z nagrodami - zostań prorokiem we własnym kraju, czyli jak się skończy 2011 rok >>

Czytaj także

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną