Feministki będą bledsze
Przystankersi, plujący na przejeżdżające auta, podpalający wiaty przystankowe i kosze na śmieci, staną się przedmiotem troski organizacji pozarządowych.
Kazimiera Szczuka
Lech Gawuc/Reporter

Kazimiera Szczuka

W 2020 roku Polska będzie mniej więcej taka sama, jak teraz. Przeciętna. Mimo szczerej wiary we własne wybraństwo i niepowtarzalność, Ojczyzna i Rodacy będą ot, tacy sobie. Wąsów nikt golił nie będzie. Bogaci będą jeszcze bogatsi, a biedni biedniejsi. Plan rozwoju już rozwiniętych ośrodków miejskich będzie realizowany pomyślnie. Pozostałe obszary połączone zostaną planem budowy drogi dojazdowej i sieci przydrożnych dworków szlacheckich.

Plan ten przyczyni się do rozwoju kultury tzw. przystankersów, o których pisał  Michał Witkowski w powieści „Margot”. Przystankersi, plujący na przejeżdżające auta, ewentualnie podpalający wiaty przystankowe i kosze na śmieci, staną się przedmiotem troski trzeciego sektora. Podobnie, jak osoby w wieku 70+. Tu wielkie pole do popisu będą miały organizacje społeczne, utylizujące odpady kapitału ludzkiego, skalkulowane po stronie kosztów transformacji.

Potencjał rozwoju kapitału zwierzęcego w pełni zrealizuje rzutki twórca marki Psi Smalczyk Kocia Skórka, wyróżnionej już wkrótce złotym laurem konsumenta i znakiem towarowym  Dobre Bo Polskie.

W ramach misji pokojowych za naszą i waszą wolność, armia zawodowa jeszcze nie raz i nie dwa zapoluje na niewiernych w odległych zakątkach globu, podczas gdy bezpieczeństwa kobiet i dzieci bronić będą samoloty F-16. Wiatr powieje, liście opadłe zawirują, coś tam gdzieś pod lasem przemknie. Stryj z dubeltówki wypali, celując do dzika i niechcący skośnookiego żydziaka Bambo ustrzeli. Chłop cyganichę zahifioną psami poszczuje. Marihuana i aborcja pozostaną nielegalne. Obowiązek powszechnej katechezy uregulują przepisy KK, a z czasem stosowny zapis w konstytucji.

Feministki będą  trochę bledsze, trochę śpiące, trochę bardziej milczące. Normalka.

Kazimiera Szczuka jest krytykiem literackim i feministką

 

- - - - - -

Prognozy wszystkich autorytetów, które wzięły udział w projekcie Polska 2020, prezentujemy w tym dziale: WWW.POLITYKA.PL/POLSKA2020

Zachęcamy również do Debaty – jaka będzie Polska w 2020 r. Czekamy na Państwa opinie na forum >>

Polecamy również doroczny konkurs POLITYKI z nagrodami - zostań prorokiem we własnym kraju, czyli jak się skończy 2011 rok >>

Czytaj także

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną