Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI
Protest matek dzieci niepełnosprawnych w Sejmie wywołał gorące emocje, gdzie współczuciu dla rodzin dotkniętych nieszczęściem towarzyszyły pytania o to, w jakim stopniu państwo z pieniędzy podatników powinno pomagać nie tylko takim rodzicom, ale też innym potrzebującym.
Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego Tygodnika POLITYKA.
Michał Mutor/Agencja Gazeta

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego Tygodnika POLITYKA.

Polityka

Niemniej, najważniejsze dzisiaj jest to, jak najsensowniej wesprzeć chore dzieci i ich rodziców. O tym traktuje okładkowy artykuł w najnowszej POLITYCE, „Niewolnice chorych dzieci” Pawła Kubickiego, w którym autor próbuje dać odpowiedź na to trudne pytanie. Polecam także inny przejmujący tekst, „Prokreacyjnie rozrzutni” Edyty Gietki, o niewydolnych społecznie i życiowo wielodzietnych rodzinach, których kolejne, rodzone bez jakiegokolwiek planowania, dzieci muszą być w istocie utrzymywane przez państwo. Niekontrolowana reprodukcja biedy to kontrowersyjny, często ograniczany wymogami politycznej poprawności temat, który jednak zamierzamy odczarować i będziemy do niego wracać w kolejnych wydaniach POLITYKI.

Zachęcam także do lektury interesujących tekstów „wokół Krymu”, jak materiał pokazujący prawdę o współczesnej Rosji, jaka kryje się za fasadą militarnego imperium („Dmuchane imperium”), czy artykuł Marka Ostrowskiego o „Pękających państwach”, czyli o tym, że przykład Krymu może być zaraźliwy, a zapalnych politycznie miejsc w Europie nie brakuje. Jak choćby przylegające do Mołdawii Naddniestrze, o którym w osobnym wywiadzie Ziemowita Szczerka opowiadają dwaj eksperci od spraw wschodnich.

Na deser proponuję rozmowę: o tym, co teraz modne na talerzu, opowiedział nam Wojciech Modest Amaro, kucharz i showman.

Życzę miłej i treściwej lektury

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj