Grzegorz Miecugow nie żyje. Dziennikarz zmarł w wieku 61 lat
Od kilku lat chorował na raka płuc. Informację o śmierci dziennikarza potwierdził TVN.
Dziennikarz TVN zmarł w wieku 61 lat.
Marek Szczepanski/Forum

Dziennikarz TVN zmarł w wieku 61 lat.

Grzegorz Miecugow był jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy TVN. Ze stacją był związany od samego początku jej istnienia. Widzowie kojarzyli go przede wszystkim jako prowadzącego program „Szkło kontaktowe” oraz „Inny punkt widzenia”.

Urodził się w 1955 r. w Krakowie. Skończył filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Związany z mediami od lat 80. Najpierw pracował jako dziennikarz redakcji informacyjnej lokalnego warszawskiego radia. Później został redaktorem programów dla dzieci. W 1987 r. dołączył do zespołu „Zapraszamy do Trójki”, w końcu został jego szefem. W 1989 r. przeszedł do TVP, a w 1997 r. rozpoczął swoją pracę w TVN, gdzie (z krótką przerwą) pracował aż do śmierci.

Brał udział w wielu projektach TVN oraz współtworzył stację TVN24. W 2001 r. poprowadził pierwszą serię przełomowego wówczas realisty show „Big Brother”, którego finał oglądało ponad 9 mln widzów.

Mimo że sam pracował w mediach, nie bał się wygłaszać mocnych tez dotyczących funkcjonowania tego rynku. W 2011 r. silnym echem odbiły się jego słowa o przyczynach tabloidyzacji mediów. Twierdził, że „dziś największą słabością mediów jest odbiorca, gdy mówimy o tabloidyzacji mediów, to mówimy właśnie o tabloidyzacji odbiorców”.

Od kilku lat chorował na nowotwór płuc. Pytany o stan swojego zdrowia przez portal naszemiasto.pl, mówił: „Wiem, że kiedyś umrę, pytanie: wcześniej czy później. Mam jeszcze sporo do zrobienia. Tak czuję. Nie będę robił z tego tragedii, będę walczył”.

Grzegorz Miecugow miał 61 lat.

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną