Kraj

Tygodnik na każdy dzień. Nowa „Polityka” w internecie

Polityka
Świat się zmienia, zmieniamy się i my. Od tego tygodnia strona internetowa tygodnika POLITYKA ma nowy układ i pokazuje się w mocno zmienionej szacie graficznej.

Przy planowaniu tej zmiany nie chodziło nam tylko o to, żeby nasza cyfrowa emanacja była estetyczna i nowoczesna, choć o to oczywiście też. Przede wszystkim zależało nam na tym, by była bardziej funkcjonalna dla Was, naszych czytelników. By zarówno na komputerach, laptopach, jak i komórkach czy tabletach łatwiej i przyjemniej można było korzystać z bogactwa treści POLITYKI: reportaży, wywiadów, publicystyki czy komentarzy.

Jedna POLITYKA

Od dziś na papierze czy w internecie będziecie Państwo czytali jedną POLITYKĘ – krótsze i dłuższe teksty Waszych ulubionych dziennikarzy i publicystów, a także starannie dobranych współpracowników z zewnątrz. Pisane zarówno z perspektywy całego tygodnia, jak i ostatniego dnia czy godzin.

Przywiązujemy dużą wagę do tego, żeby nasza strona internetowa była aktualna, ciekawa i różnorodna, a teksty najwyższej jakości. I nie tylko poświęcone polityce, ale także sprawom społecznym, kulturze, nauce, zdrowiu, stylowi życia czy historii. W tym coraz szybciej zmieniającym się i komplikującym się świecie chcemy pozostać dla Państwa stałym punktem odniesienia i partnerem do dyskusji.

Na każdy dzień tygodnia

Ci z Państwa, którzy również w wersji cyfrowej lubią czytać POLITYKĘ jako tygodnik, numer po numerze, będą wciąż mogli to robić. Ale jednocześnie w internecie każdego dnia będziemy publikować nowe treści, tak żeby zachęcić do zaglądania na naszą stronę codziennie. Na początku tygodnia znajdą tam Państwo wybrane, przedpremierowe teksty, które na papierze ukażą się dopiero w środę. Środek tygodnia wypełnią nasze komentarze i opinie, teksty publicystyczne. Z kolei sobota i niedziela będą poświęcone przede wszystkim podsumowaniom tygodnia i lżejszym materiałom weekendowym.

Będziemy coraz częściej pokazywali Państwu najlepsze dziennikarstwo także w typowo internetowych formach: newsletterów wysyłanych na Wasze skrzynki mailowe, podcastów (już możecie słuchać muzycznej „Polifonii na fonii” Bartka Chacińskiego), wideo i infografik.

Wypróbuj za 1 zł

Nowa strona POLITYKI to efekt pracy wielu osób z zespołu POLITYKI: z redakcji, pionu cyfrowego, wydawnictwa i biura reklamy, ale też naszych konsultantów i partnerów z obszaru nowych technologii. Nasze pomysły na funkcjonowanie tradycyjnego tygodnika w dobie cyfryzacji mediów zostały już dostrzeżone i nagrodzone – już po raz trzeci POLITYKA znalazła się w gronie podmiotów, które zostały wyróżnione przez Google Digital News Initiative Fund, program wspierający innowacje w dziennikarstwie internetowym.

Wystarczy złotówka, żeby wypróbować cyfrową prenumeratę POLITYKI – łatwe i przyjemne korzystanie z naszych treści przez siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Czekamy na Państwa uwagi pod adresem mailowym internet@polityka.pl i na naszych mediach społecznościowych. Zapraszamy do czytania!

Reklama

Czytaj także

Kultura

TikTok – nowa fabryka hitów

Najpierw przenieśli się tu odbiorcy, widząc w tym miejsce dla żywej muzyki. Za nimi ruszyli twórcy – ostatnio Abba. I wydawcy, wyczuwając nową fabrykę hitów. Miejsce MTV zajął TikTok.

Michał R. Wiśniewski
21.09.2021
Reklama