Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Podpisy tylko do środy! Dziennikarze protestują po tragicznej śmierci Mikołaja Filiksa

Magdalena Filiks Magdalena Filiks Facebook / Cezary Aszkiełowicz / Agencja Wyborcza.pl
Tylko dziś zbieramy jeszcze podpisy pod protestem. Dołącz do prawie 800 dziennikarzy, którzy już poparli akcję!

Najważniejsze w naszym dziennikarskim proteście po tragicznej, samobójczej śmierci niespełna 16-letniego Mikołaja Filiksa, jest okazanie solidarności z Magdą Filiks (i jej dwiema córkami). Ten gest wsparcia jest tym bardziej potrzebny, że śledztwo w sprawie prowadzi prokuratura Zbigniewa Ziobry. Także media publiczne nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa i niewykluczone są „przecieki ze śledztwa”, które będą wskazywały na winnych tragedii w rodzinie, Platformie Obywatelskiej, a może jeszcze gdzie indziej.

Równoległym motywem jest obrona godności i tożsamości naszego zawodu, narysowanie linii, jaka oddziela dziennikarstwo od „obsługi medialnej” motywowanej politycznie. Chcemy przypomnieć zasadę: „mediom nie wolno kłamać i nie wolno krzywdzić, zwłaszcza nie wolno krzywdzić dzieci”.

771 podpisów, czekamy na kolejne

To imponujący wynik, ale chcielibyśmy więcej. Czas macie Panie i Panowie Dziennikarki i Dziennikarze do środy. Wystarczy napisać na protest@oko.press.

Szczególnie cenne jest to, że akcja dotarła do mediów małych (Radio Ostrowiec, Telewizja Aleksandrów, „Tydzień Ziemi Śremskiej”, Łomianki.Info) i najbardziej i wysoko specjalistycznych (Wspinanie.pl, portal Strefa Instalatora). Te podpisy są równie cenne, jak deklaracje 10 dziennikarek i dziennikarzy, którzy wygrali konkursy Grand Press uzyskując tytuł „Dziennikarza roku” (Jacek Żakowski, Monika Olejnik, Bianka Mikołajewska, Bertold Kittel, Tomasz Sekielski, Jerzy Jurecki, Andrzej Morozowski, Konrad Piasecki, Artur Domosławski, Marcin Kącki oraz Mariusz Szczygieł (także laureat Nike 2019). Są równie cenne jak podpisy naczelnych i wicenaczelnych najważniejszych polskich mediów (poszukajcie ich na liście poniżej).

Z jakich redakcji? Zachęta do podpisów ostatniej szansy

Już po raz drugi podliczamy liczbę zgłoszeń z poszczególnych redakcji. Podkreślamy, że ta „klasyfikacja drużynowa” (stan z poniedziałku) nie jest wskaźnikiem zaangażowania danego tytułu w kampanię, czy nie daj Boże „rankingiem oburzenia” albo „stopnia wrażliwości”, bo nie uwzględnia ogólnej liczby osób zatrudnionych. Podobna liczba podpisów w wielkiej redakcji oznacza przecież co innego niż w małej. Poniższa lista jest tylko sygnałem, ile głosów z wymienionych redakcji do nas dotarło (i być może zachętą dla niektórych tytułów):

„Gazeta Wyborcza” – 70 podpisów;
Onet – 56;
TVN24 – 34;
„Polityka” – 32;
OKO.press – 29;
WirtualnaPolska – 23;
Radio ZET – 15;
Radio TOK.FM – 15;
Radio Nowy Świat – 15;
„Newsweek” – 15;
Radio 357 – 10
„Dziennik Gazeta Prawna” – 6;
„Tygodnik Nie” – 6;
Tygodnik „Angora” – 5;
„Rzeczpospolita” – 5;
„Tygodnik Powszechny” – 4;
„Fakt” – 3;
„Reset Obywatelski” – 3;
Radio Merkury – 3;
„Super Express” – 3;
Polsat News – 2;
Miesięcznik „Odra” – 2;
„Więź" - 2;
VideoKOD – 2;
„Dziennik Łódzki” – 2;
Radio RMF.FM – 1.

Warto dodać, że redakcja RMF.FM miała zastrzeżenia nie tyle do potrzeby zabrania głosu przez środowisko dziennikarskie, co do samej treści protestu i dlatego kierownictwo stacji go nie poparło. A było już za późno, by uwzględnić ich uwagi.

PolsatNews (i portal Interia.pl) oraz SuperExpress nie popierały też poprzednich kampanii dziennikarskich. Protestowali tylko ich pojedynczy dziennikarze i dziennikarki, podobnie teraz.

Propozycja Bobińskiego i Krajewskiego: wpis do kodeksu etyki

„Dziennikarstwo oparte być musi na zasadach rzetelności, uczciwości i obywatelskiej wrażliwości, a także na najlepszych wzorcach i standardach warsztatowych” - piszą Krzysztof Bobiński, znany dziennikarz (absolwent historii na Uniwersytecie Oksfordzkim, korespondent „Financial Timesa” w Polsce w latach 1976-2000, pracował też dla BBC i „Washington Post”) oraz Andrzej Krajewski (z bogatą biografią dziennikarską, m.in. korespondent PR i TVP w Waszyngtonie 1990-1994; zahaczył też o politykę m.in. kandydując w wyborach do europarlamentu w 2004 r. z list PO).

Zdaniem tych dwóch doświadczonych dziennikarzy, którzy podpisali nasz protest, „po wydarzeniach związanych z tragiczną śmiercią Mikołaja Filiksa (...) szczególnego znaczenia nabiera konieczność zamieszczenia następującej zasady w kodeksach postępowania dziennikarzy każdego medium”.

Proponowany przez Bobińskiego i Krajewskiego zapis brzmi tak: „Nie wolno naruszać prywatności i intymności. Wyjątkowej ochronie w tej mierze powinny podlegać nieletnie ofiary przestępstw seksualnych; należy strzec ich godności i prywatności podczas śledztwa, w czasie procesów sądowych i po nich. W żadnym wypadku nie wolno publikować danych, które pozwoliłyby na identyfikację ofiar takich zdarzeń”.

Krzysztof Bobiński i Andrzej Krajewski apelują, aby dziennikarze i dziennikarki „sprawdzili, czy taka zasada jest zawarta w istniejących w ich miejscach pracy kodeksach etycznych, a jeśli nie, to by rozważyli jej wprowadzenie lub opracowali taki kodeks z uwzględnieniem tej zasady”.

Dziennikarski protest po tragicznej śmierci Mikołaja Filiksa

Przypominamy treść oświadczenia, pod którym od 7 marca 2023 zbieramy podpisy:

„Tragiczna śmierć niespełna 16-letniego Mikołaja Filiksa stała się wyzwaniem dla opinii publicznej, a zwłaszcza dla naszego środowiska, bo mogły się do niej przyczynić działania osób przedstawiających się tak jak my – jako dziennikarze i dziennikarki. Media publiczne – Radio Szczecin oraz TVP Info – informując 29 grudnia 2022 roku o wyroku z grudnia 2021 roku, dotyczącym osoby skazanej za czyny pedofilskie, zrobiły to bowiem w sposób, który pozwolił na łatwą identyfikację, że ofiarą było dziecko szczecińskiej posłanki Koalicji Obywatelskiej Magdaleny Filiks.

Jako dziennikarki i dziennikarze jesteśmy oburzeni tak rażącym brakiem zasad i odpowiedzialności za słowo.

Atak podjęły media publiczne i tzw. prawicowe, wypowiadali się politycy PiS, w mediach społecznościowych pojawiły się obrzydliwe insynuacje pod adresem rodziny posłanki. Wiele wskazuje, że uderzenie w polityczkę i jej syna, miało posłużyć do skompromitowania opozycji.

Wyrażamy nadzieję, że – nawet jeśli nie jest to możliwe w obecnych warunkach politycznych – w przyszłości dojdzie do pełnego wyjaśnienia, jak było możliwe tak skandaliczne naruszenie zasad etyki dziennikarskiej, oraz do ukarania osób odpowiedzialnych za rażące złamanie podstawowych reguł naszego zawodu. W szczególności mamy tu na myśli redaktora naczelnego Radia Szczecin Tomasza Duklanowskiego, autora pierwszego materiału, który rozpoczął tragiczną w skutkach nagonkę na posłankę Filiks i jej najbliższych, ale także inne osoby, które brały i wciąż biorą udział w tym procederze.

Podpisując ten apel, wzywamy do tego, żeby do czasu wyjaśnienia sprawy i ukarania winnych, nie przyjmować zaproszeń do programów TVP, TVP Info, a także Radia Szczecin. Nawet w najbardziej rozgorączkowanej rzeczywistości politycznej musimy stawiać sobie granicę – jest nią krzywda niewinnego człowieka, w szczególności dziecka.

Zachęcamy dziennikarzy i dziennikarki wszystkich mediów, od ogólnopolskich po lokalne i branżowe, do indywidualnego podpisywania tego protestu.

Informację o podpisaniu protestu prosimy wysyłać na adres protest@oko.press, podając swoje imię nazwisko, miejscowość i redakcję/afiliację dziennikarską.

Warszawa, 7 marca 2023”

Czwarty raz zabieramy głos

To już czwarta w ostatnich trzech latach akcja naszego środowiska. Poprzednio:

  • apelowaliśmy do policji o niepodejmowanie działań ograniczających pracę mediów i żądaliśmy natychmiastowego zwolnienia zatrzymanej fotoreporterki Agaty Grzybowskiej (ponad 500 podpisów w listopadzie 2020) - z inicjatywy Bianki Mikołajewskiej (wtedy w OKO.press);
  • występowaliśmy w obronie Telewizji TVN zagrożonej przez Lex TVN (w lipcu 2021 roku; ponad 1200 podpisów) - z inicjatywy Mariusza Jałoszewskiego (OKO.press) i Wojciecha Czuchnowskiego ("Gazeta Wyborcza");
  • w kampanii „Dziennikarze na granicy!” apelowaliśmy o zniesienia zakazu pracy dziennikarzy w strefie przygranicznej wprowadzonego we wrześniu 2021 rozporządzeniem o stanie wyjątkowym (apel podpisało ponad 40 redakcji największych polskich mediów) - z inicjatywy redakcji OKO.press.

Protest po śmierci Mikołaja podpisujemy indywidualnie, tak żeby każda dziennikarka i każdy dziennikarz mógł zabrać głos. Od największych mediów po najmniejsze, branżowe, specjalistyczne. Papierowe, internetowe, stacje radiowe i telewizyjne. Lokalne i ogólnopolskie.

Zbieranie podpisów koordynowali Martyna Rusjan i Karol Sykała (oboje z OKO.press). Kampanię prowadzą Piotr Pacewicz z Oko.press i Łukasz Lipiński z "Polityki".

Lista podpisów, poniedziałek 13 marca godz. 18.45

Uwaga! Każdą osobę, która podpisała protest prosimy o sprawdzenie, czy jej nazwisko jest na poniższej liście. I czy nie ma jakiegoś błędu, literówki czy źle podanej afiliacji. Uwagi kierujcie na ten sam mail protest@oko.press.

Poniżej przypominamy tekst protestu. Prosimy dziennikarzy i dziennikarki o podpisywanie, o ile zgadzacie się z głównym przekazem. Uwaga! Informację o poparciu protestu prosimy wysyłać na adres protest@oko.press, podając swoje imię nazwisko, redakcję/afiliację dziennikarską.

Anton Ambroziak OKO.press
Dorota Abramowicz tygodnik "Zawsze Pomorze"
Jacek Amsterdamski WP.PL
Janusz Anderman "Gazeta Wyborcza"
Sabina Augustynowicz Grupa Medium
Jerzy Baczyński Tygodnik "Polityka"
Mateusz Baczyński Onet.pl
Sylwia Bagińska redakcja WP Wiadomości
Magdalena Bajer była przewodnicząca REM
Edyta Baker Tygodnik NIE
Jerzy Banaś dziennikarz niezależny
Aneta Bańkowska WP.pl
Miłosz Baran Onet.pl
Joanna Barańska Onet.pl
Katarzyna Barczyk-Sikora Onet.pl
Dominik Bąk Dziennik Super Nowości
Adriana Bąkowska Radio Nowy Świat
Bartosz Bednarczuk Katowice Telewizja TVS
Janusz Bekas Gazeta Przemysłu Drzewnego
Marek Beylin "Gazeta Wyborcza"
Beata Bialik WP.pl
Sebastian Białach Dziennik Wschodni
Bogdan Białek b. red. nacz. Charakterów , emeryt
Krzysztof Białkowski Radio ZET
Wojciech Biedak były dziennikarz Radia Merkury Poznań
Kamila Biedrzycka Super Express/Express Biedrzyckiej.
Beata Biel TVN24
Jędrzej Bielecki Rzeczpospolita
Wiktoria Bieliaszyn "Gazeta Wyborcza"
Martyna Bielska Onet.pl.pl
Anna Bikont pisarka, reporterka "Gazety Wyborczej"
Seweryn Blumsztajn Towarzystwo Dziennikarskie
Karolina Błaszkiewicz Onet.pl
Piotr Błoński discovery.com senior news digital editor
Krzysztof Bobiński Towarzystwo Dziennikarskie
Grażyna Bochenek dziennikarka
Krzysztof Boczek OKO.press, magazyn PRESS
Rafał Bolanowski "Gazeta Wyborcza" Rzeszów
Małgorzata P. Bonikowska Dziennik Gazeta, Kanada
Maciej Borkowski publicysta
Dorota Borodaj dziennikarka niezależna
Katarzyna Borowiecka Radio 357
Katarzyna Bosacka TVN
Małgorzata Bos-Karczewska Polonia.nl
Michał Broniatowski Onet.pl.pl
Kazimierz Brzezicki Poprawny.pl
Maciej Brzeziński Auto Świat
Edyta Brzozowska Onet.pl.pl
Artur Brzozowski "Gazeta Wyborcza" Wrocław
Andrzej Buda nj24.pl (dawne Nowiny Jeleniogórskie)
Stasia Budzisz freelancerka
Joanna Bujkiewicz "Gazeta Wyborcza"
Adam Buła "Gazeta Polska w sieci"
Mariusz Burchart "Gazeta Wyborcza"/"Duży Format"
Piotr Burda Portal Narty.pl
Paweł Burlewicz komentator Eurosportu
Krzysztof Burnetko Tygodnik "Polityka"
Dawid Burzacki Dziennik Śledczy
Jacek Cegiełka Miesięcznik "KINO"
Artur Celiński Magazyn Miasta
Marcin Celiński Reset Obywatelski
Kamila Ceran Radio TOK FM
Dorota Ceran ceran.press
Tomasz Chaciński były dziennikarz Radia Szczecin
Maja Chitro ELLE Polska Culture Features Director
Marcin Chłopaś Newsweek
Aleksander Chodura "Gazeta Wyborcza" Katowice
Bogusław Chrabota Rzeczpospolita
Mikołaj Chrzan "Gazeta Wyborcza"
Magdalena Chrzczonowicz OKO.press
Władysław Chutowski emerytowany dziennikarz
Bartosz Chyż TVN24, wydawca Konkret24
Elżbieta Cichocka emerytowana dziennikarka Gazety Wyborczej
Wojciech Cieśla Fundacja Reporterów
Joanna Cieśla-Hanke Tygodnik "Polityka"
Jan Cipiur publicysta ekonomiczny
Grzegorz Crowd Media Gazeta.pl
Zuzanna Csató emerytowana dziennikarka
Darek Cychol Tygodnik Fakty po Mitach
Tomasz Cylka "Gazeta Wyborcza" Poznań
Jan Cywiński "Gazeta Wyborcza"
Kamila Czaja artPAPIER
Marek Czarkowski Tygodnik Przegląd
Katarzyna Czarnecka Tygodnik "Polityka"
Jacek Czarnecki Radio ZET
Jacek Czekalski Telewizja Aleksandrów
Paweł Czernich Onet.pl
Kuba Czernikiewicz Onet.pl
Anna Czerwińska Fakty TVN
Michał Czubak Portal Tydzien.net.pl
Wojciech Czuchnowski "Gazeta Wyborcza"
Mariusz Czykier Eurosport
Dariusz Ćwiklak Newsweek
Rafał Dajbor freelancer
Jolanta Danak emerytowana dziennikarka Polskiego Radia Rzeszów
Jerzy Danielewicz Wydawnictwo Bauer
Michał Danielewski OKO.press
Marta Danilewicz "Gazeta Wyborcza" Poznań
Roman Daszczyński Portal Gdansk.pl
Janusz Daszczyński były prezes TVP, Towarzystwo Dziennikarskie
Justyna Dąbrowska-Cydzik Wirtualnemedia.pl
Monika Dąbrowska-Kuchna Wydawnictwo Bauer
Michał Dąbrowski ESKA Łódź
Jakub Demiańczuk Tygodnik "Polityka"
Kinga Dereniowska Dziennik Super Nowości
Paweł Deresz dziennikarz
Piotr Derlukiewicz były dziennikarz ""Gazeta Wyborcza" Trójmiasto"
Dominika Długosz-Gierszewska Newsweek
Emilia Dłużewska „Gazeta Wyborcza”
Bożena Dobrzyńska Portal MójRadom.pl
Jarosław Dobrzyński Monitor Szczeciński
Eliza Dolecka Zdrowie.gazeta.pl
Artur Domosławski Tygodnik "Polityka"
Tomasz Dostatni OP, publicysta
Krzysztof Dowgird emerytowany dziennikarz, Towarzystwo Dziennikarskie
Piotr Drabik Radio ZET
Kamila Drecka freelancerka
Katarzyna Droga Twój Styl
Bogumił Drogorób "Super Brodnica"
Teresa Drozda podcast Drozdowisko
Anna Dryjańska NaTemat
Idalia Dubicka Tygodnik NIE
Marzena Duchnowicz Radio ZET
Jędrzej Dudkiewicz "Wysokie Obcasy"
Dawid Dudko Onet.pl Kultura
Anna Dudzińska Radio 357
Maksymilian Dura Portal Defence24.pl
Bogdan Duraj chojnice.com
Natalia Durman Onet.pl, red. wideo
Jan Dziadul Tygodnik "Polityka"
Iga Dzieciuchowicz TVN24
Malwina Dziedzic Tygodnik "Polityka"
Piotr Dzięciołowski dziennikarz
Kamil Dziubka Onet.pl
Jakub Dźwilewski Telewizja Kędzierzyn-Koźle, DobraGazeta.pl
Maria Eichler Chojnice, Chojniczanin.pl
Michał Engelhardt wolny strzelec
Dariusz Fedor Kontynenty
Michał Fedorowicz WP.pl
Bartłomiej Feretycki telewizja NEWS24
Łukasz Fikus Kapituła dziennikarska Nagrody im. Dariusza Fikusa
Daniel Flis OKO.press
Kacper Forreiter Onet.pl
Norbert Frątczak Tygodnik "Polityka"
Dominika Frydrych Wirtualna Polska
Piotr Frydryszek emerytowany dziennikarz radiowy z Poznania
Ewa Furtak "Gazeta Wyborcza"
Wojtek Fusek b.dziennikarz "Gazety Wyborczej" (26 lat)
Łukasz Gadzała Onet.pl
Piotr Gajdziński Miesięcznik Odra
Marcin Galent Kwartalnik "Zdanie"
Magdalena Gałczyńska Onet.pl.pl
Krystyna Garbicz OKO.press
Grzegorz Gauden dziennikarz
Tomasz Gawiński Tygodnik Angora
Maciej Gawlikowski freelancer
Cezary Gawryś Kwartalnik Więź
Joanna Gergont Radio Ostrowiec
Angela Getler Telewizja News 24
Ryszard Giedrojć emeryt. dziennikarz
Anna Gielewska Fundacja Reporterów
Aleksandra Gielewska emerytowana dziennikarka, była red. nacz. "Służby Zdrowia"
Hanna Maria Giza klcw.pl
Maciej Głogowski Radio TOK FM
Karolina Głowacka Radio TOK FM
Witold Głowacki OKO.press
Anna Goc "Tygodnik Powszechny"
Miłosz Gocłowski Radio Zet
Ewa Godlewska Czas Czchowa
Adam Gogacz Cogitantium
Dariusz Gołębiewski Bolec.Info
Anna Tess Gołębiowska - Kmieciak dziennikarka niezależna
Maciej Łukasz Gołębiowski Stowarzyszenie Twórców i Dziennikarzy Radia Publicznego
Karolina Kaja Gołuchowska Ofeminin, Onet.pl
Jerzy Gonczarski dziennikarz niezależny
Anna Gorczyca "Gazeta Wyborcza"
Katarzyna Gorzkiewicz Tygodnik Angora
Michał Gostkiewicz WP.PL
Hubert Gościmski współprac. lokalnych mediów świdnica
Żaneta Gotowalska WP.pl
Dominika Górna Tydzień Ziemi Śremskiej
Tomasz Górnicki Super Nowości
Jarosław Grabowski "Gazeta Wyborcza"
Robert Graczyk Komputer Świat, Onet.pl
Małgorzata Gradkowska Portal "Zawsze Pomorze"
Barbara Gregorczyk Radio Nowy Świat
Renata Grochal Newsweek
Magdalena Grochowska freelancerka
Joanna Grotkowska Program 2 Polskiego Radia
Joanna Grotkowska Publicystka, Redakcja Muzyczna, Program 2 PR
Brygida Grysiak TVN24
Alicja Grzybiak dziennikarka
Aleksander Gurgul "Gazeta Wyborcza"
Adrian Hadasz Press.pl
Jakub Halcewicz Tygodnik "Więź"
Piotr Halicki Onet.pl
Beata Harasimowicz prezes Story Production, 24 lata redaktor i reżyser w TVP (do 2016 r)
Jacek Harłukowicz Onet.pl
Jan Hartman Tygodnik "Polityka"
Weronika Henszel Poznań, Fakt
Marek Henzler Tygodnik "Polityka"
Rafał Hirsch publicysta
Natalia Hübner TVN24
Maciej Huzarewicz Lwowek24.pl
Roman Imielski "Gazeta Wyborcza"
Andrzej Iwanowski emerytowany dziennikarz
Ewa Jabłońska Super Express
Witold Jabłoński Monitor Szczeciński
Irmina Jach Goniec.pl
Dariusz Jachno freelancer
Rafał Jagła Gazeta Tygodniowa
Tomasz Jakubowski "Gazeta Wyborcza"
Grzegorz Jakubowski Gazeta Finansowa
Mariusz Jałoszewski OKO.press
Mariusz Janicki Tygodnik "Polityka"
Tomasz Janicki Radio SUPER.FM
Kuba Janicki freelancer
Maciej Januchowski Wasze Radio
Ewa Jarczyk Telewizja Toruń
Dariusz Jarmuła freelancer
Katarzyna Jaroch Gazeta Stołeczna
Marek Jarzębski emerytowany naczelny "Ogólnopolskiego Przeglądu Medycznego"
Sławomir Jasicki Gazeta Kołobrzeska
Anna Jasińska Twój Styl
Lidia Jastrzębska emerytowana dziennikarka
Martyna Jaszczolt TVN24
Maja Jaszewska freelancerka
Adam Jaśkow Kwartalnik "Zdanie"
Tomasz Jaworski TVN24
Arkadiusz Jażdżejewski Radio Weekend FM
Leszek Jażdżewski Liberte!
Tomasz Jeleński Radio 357
Magda Jethon Radio Nowy Świat
Piotr Jeziorowski TVN24, Magazyn Polska i Swiat"
Marcin Jędrasiewicz RASP
Kacper Jędrzejczak Info-Kętrzyn24.pl
Agnieszka Jędrzejczyk OKO.press
Jan Józefowski Portal wPoznaniu.pl
Agnieszka Jóźwicka dziennikarka niezależna
Witold Jurasz Onet.pl
Jerzy Jurecki Tygodnik Podhalański
Aneta Juśkiewicz Onet.pl
Katarzyna Kaczorowska Tygodnik "Polityka" , Wrocław
Grażyna Kaim Tygodnik Przełom
Lena Kaletowa emerytowana dziennikarka
Katarzyna Kalus money.pl, Wirtualna Polska
Maciej Kałach Onet.pl
Maciej Kamiński emerytowany dziennikarz
Jerzy Kamiński freelancer
Wojciech Kamiński Fundacja Agory
Mateusz Kapera RadioZET.pl
Paweł Kapusta WP.PL
Magdalena Karst-Adamczyk "Wysokie Obcasy"
Łukasz Karusta TVN24
Anita Karwowska "Gazeta Wyborcza"
Jakub Karyś Towarzystwo Dziennikarskie
Eryk Kawecki student dziennikarstwa
Marcin Kącki "Gazeta Wyborcza"
Magdalena Kicińska Pismo.Magazyn Opinii
Łukasz Kijek Gazeta.pl
Bertold Kittel TVN24
Sebastian Klauziński OKO.press
Patryk Knapczyk Wieści z Powiatu, ibytow.pl
Bartosz Kocejko OKO.press
Andrzej Kocjan Radio ZET
Katarzyna Kojzar OKO.press
Katarzyna Kolenda - Zaleska TVN24
Janusz Kołodziej Tele Pro
Magdalena Kołodziej "Gazeta Wyborcza"
Mateusz Kołodziej Portal "Śląska Opinia"
Mikołaj Kołyszko Podcast Religioznawczy
Zbigniew Konarski Magazyn Gospodarczy "Nowy Przemysł"
Ewa Konarzewska - Michalak Miesięcznik "Życie Uniwersyteckie"
Andrzej Konaszewski Miesięcznik "TELEKABEL" & digital tv
Natalia Kondratiuk - Świerubska Gazeta.pl
Agata Kondzińska "Gazeta Wyborcza"
Andrzej Koneszko TVN24
Wacław Jerzy Koniecpolski Tygodnik Fakty po Mitach
Kinga Konieczny freelancerka
Jagoda Koprowska emerytowana dziennikarka
Maria Kornaga Radio 357
Stanisław Kornatowski TVN24
Jacek Korus Newsweek
Jakub Korus Newsweek
Karolina Korwin-Piotrowska Canal+, Antyradio
Angelina Kosiek "Gazeta Wyborcza" w Kielcach
Arkadiusz Kosiński kierownik ds. online „Zawsze Pomorze”
Arkadiusz Kosiński "Zawsze Pomorze"
Marcin Kowalczyk Fakt
Klaudia Kowalczyk Radio Nowy Świat
Jacek Kowalczyk Tygodnik "Polityka"
Paweł Kowalczyk Brzeg24.pl
Michał Kowalewski TVN24
Robert Kowalski OKO.press
Patrycja Kozak Bolec.Info
Maciej Kozielski Press.pl
Dariusz Koźlenko "Dziennik Gazeta Prawna"
Andrzej Krajewski Towarzystwo Dziennikarskie
Tomasz Kranowski emerytowany dziennikarz
Violetta Kraskowska Wydawnictwo Bauer
Leszek Kraskowski Reporterzy Online
Violetta Krasnowska Tygodnik "Polityka"
Michał Krasucki Radio ZET
Stanisław Krawczyk Magazyn Kontakt
Michał Krawiel WP.pl
Edward Krzemień OKO.press
Agnieszka Krzemińska Tygodnik "Polityka"
Marcin Krzemiński Radio TOK FM
Tomasz Krzemiński Radio TOK FM
Marek Książek Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Olsztyn
Waldemar Kuchanny Tygodnik NIE
Jarosław Kuisz Kultura Liberalna
Yacek Kuklewski Video-KOD
Wojciech Kukliński Ekoszalin.pl
Marek Kukliński Stowarzyszenie Dziennikarzy
Magdalena Kulej Radio ZET
Marta Kuligowska TVN24, Magazyn "Polska i świat"
Waldemar Kumór dziennikarz
Natalia Kurcak redaktorka Kobiera Gazeta.pl
Krystyna Kurczab - Redlich pisarka i publicystka
Roman Kurkiewicz z-ca red. nacz. Tygodnika "Przegląd"
Jarosław Kurski "Gazeta Wyborcza"
Bożena Kuszela Portal Stargardzka.pl
Bożena Kuszela Stargradzka.pl
Wiesława Kusztal Superbrodnica.pl
Tomasz Kuzia Fakt.pl
Adrianna Kuzko "Gazeta Wyborcza"
Jan Kwasowski "Gazeta Wyborcza"
Mariusz Kwaśniewski dziennikarz radiowy z Poznania
Beata Kwiatkowska Radio 357
Leszek Kwiecień "Magazyn Dzierżoniowski"
Anna Kwiecinska-Marek "P'tit Journal de Pont Du Bois" (Francja)
Adam Lach Press Club Polska
Jan Latała "Gazeta Wyborcza"
Karolina Leczkowska Radio ZET
Iwona Legędź Miesięcznik Strażak
Magdalena Lemańska Forbes.pl
Radosław Leniarski "Gazeta Wyborcza"
Adam Leszczyński OKO.press
Zofia Leśniewska Tygodnik "Polityka"
Karolina Lewicka TOK FM
Marcin Lewicki Press Club Polska
Jacek Liberski bloger i felietonista, Klub Swobodnej Myśli
Mateusz Ligęza Radio ZET
Małgorzata Linettej była dziennikarka Głos Wielkopolski Poznań
Łukasz Lipiński Tygodnik "Polityka"
Agnieszka Lipka - Barnett Radio Nowy Świat
Marek Lis Portal nj25.pl , Nowiny Jeleniogórskie
Daniel Lis freelancer
Jakub Loska TVN24BIS
Aleksandra Lubańska - Czubak "Wysokie Obcasy"
Andrzej Lubowski Studio Opinii
Paweł Ławiński Onet.pl
Bartosz Ławski Overdrive
Cezary Łazarewicz dziennikarz, pisarz, publicysta
Bernard Łętowski Bolec.Info
Dominik Łowicki "Gazeta Wyborcza"
Krzysztof Łoziński Studio Opinii, Towarzystwo Dziennikarskie
Helena Łuczywo "Gazeta Wyborcza"
Łukasz Łukasiewicz Signs.pl
Marcin Łukawski Radio 357
Sebastian Łupak Wirtualna Polska Gdańsk
Beata Łyżwa-Sokół freelancerka
Magdalena Mach "Gazeta Wyborcza"
Zbigniew Machej miesięcznik "Tramwaj Cieszyński"
Agnieszka Maciejewska dziennikarka
Beata Maciejewska "Gazeta Wyborcza"
Miroslaw Maciorowski związany z "Gazetą Wyborczą"
Ksenia Maćczak - Szumska Radio Nowy Świat
Marcin Maj Onet.pl
Krzysztof Majak Onet.pl
Janusz Majcherek publicysta
Marcin Majchrowski Program 2 Polskiego Radia
Mariusz Malinowski Video-KOD
Damian Maliszewski "Gazeta Wyborcza"
Damian Maliszewski "Gazeta Wyborcza" ("Duży Format", "Wysokie Obcasy")
Mikołaj Maluchnik OKO.press
Małgorzata Maniszewska emerytowana dziennikarka
Marcin Mann Radio Nowy Świat
Wojciech Mann Radio Nowy Świat
Andrzej M. Mańkowski portal PGO24.PL
Jaśmina Marczewska Onet.pl
Marcin Marczewski Bolec.Info
Kazimierz Marczewski Bolec.Info
Jacek Marczewski Press Club Polska
Urszula Markowska Słupsk, Tramwaj Słupski
Anna Marton TVN24
Andrzej Maślankiewicz Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej
Marcin Matuzik EUObserver
Marcin Maziarz Magazyn67.pl
Elżbieta Mazur Radio TOK FM
Natalia Mazur "Gazeta Wyborcza"
Wawrzyniec Mąkinia Radio Afera, Poznan
Wawrzyniec Mąkinia Radio Afera
Joanna Mąkosa Radio ZET
Jakub Medek Radio TOK FM
Małgorzata Meszczyńska była dziennikarka radiaCENTRUM Kalisz
Krzysztof Mich b. dziennikarz "Expressu Wieczornego" i "Super Expressu"
Klaudiusz Michalec Wirtualna Polska
Cezary Michalski publicysta
Małgorzata Mierzejewska emerytowana dziennikarka Telewizji Polskiej
Anna Mierzyńska OKO.press
Piotr Mieśnik do lutego 2023 naczelny Wirtualnej Polski
Marek Mikołajczyk Wirtualna Polska
Bianka Mikołajewska WP.PL
Jarosław Mikołajewski "Gazeta Wyborcza"
Dalia Mikulska reporterka
Aldona Minorczyk-Cichy Trybuna Górnicza, nettg.pl
Weronika Mirowska prezeska Fundacji Grand Press
Marek Misiak freelancer
Bogdan Miś Towarzystwo Dziennikarskie
Patryk Miś Onet.pl
Arkadiusz Miśta dziennikarz niezależny
Jerzy Modlinger Towarzystwo Dziennikarskie
Maciej Moraczewski Lomianki.Info
Andrzej Morozowski TVN24
Paweł Moskalewicz Dwutygodnik Forum
Maciej Moskwa fotoreporter
Aneta Mościcka dziennikarka prawna
Marcin Mroczko Onet.pl
Rafał Mrowicki Wirtualna Polska
Barbara Mrozińska-Badura Telewizja Toya
Ryszard Mulek, przewodniczący Stowarzyszenia Dziennikarzy RP Dolny Śląsk
Konrad Mzyk Onet.pl.pl
Małgorzata Nabel-Dybaś Radio Zachód
Piotr Najsztub Reset Obywatelski
Krzysztof Nakonieczny Onet.pl
Witold Nartowski freelancer
Krystyna Naszkowska „Gazeta Wyborcza”
Bożena Navicka freelancerka
Joanna Neumann kiedyś w TVP, dziś w No Future Team
Jan Niebudek Radio Nowy Świat
Michał Niedbalski Presserwis, Press.pl
Jan Niemaszek Polskie Radio Rzeszów
Lech Nijakowski Kwartalnik "Zdanie"
Michał Nikodem TVN24
Jacek Nizinkiewicz Rzeczpospolita
Michał Nogaś "Gazeta Wyborcza" , Książki. Magazyn do Czytania , 8:10 Podcast Gazety Wyborczej
Ewa Nosarzewska Kultura Liberalna
Łukasz Nosarzewski Express Elblag
Zbigniew Noska Tygodnik Nowy , Piła
Leszek Nowacki Wiadomości Wrzesińskie
Leszek Nowacki Wiadomości Wrzesińskie
Włodzimierz Nowak OKO.press
Tomasz Nowak "Rzeczpospolita"
Rafal Nowak-Bończa red. nacz. portalu Life in Krakow
Nina Nowakowska była dziennikarka Radia Merkury
Tadeusz Nowakowski Nowa Gazeta Polska, Sztokholm
Maciej Nowakowski "Gazeta Wyborcza"
Jerzy Nowicki Kurier Podlaski
Mariusz Nowik TVN24
Tomasz Nyczka "Gazeta Wyborcza" Poznań
Dorota Nygren Stowarzyszenie Dziennikarzy i Twórców Radia Publicznego
Julian Obrocki Motor Presse Auto Motor i Sport
Michał Ogórek Tygodnik Angora
Krystyna Okulewicz-Rabij agencja Press Photo
Daniel Olczykowski Onet.pl
Andrzej Olejniczak Newsweek
Agnieszka Olejniczak Dziennik Łódzki
Monika Olejnik TVN
Kamil Olek Świat Gwiazd, grupa Iberion
Grażyna Olewniczak Towarzystwo Dziennikarskie
Dominika Olszyna Onet.pl
Szymon Opryszek reporter OKO.press
Jan Ordyński Towarzystwo Dziennikarskie
Tomasz Oryński "BitskeListy"
Grzegorz Osiecki "Dziennik Gazeta Prawna"
Jarosław Osowski "Gazeta Wyborcza" Stołeczna
Tomasz Otocki Przegląd Bałtycki
Adam Ozga Radio TOK FM
Piotr Pacewicz OKO.press
Paulina Pacuła OKO.press
Paweł Pacut Towarzystwo Dziennikarskie, b. dziennikarz TVP, b. działacz opozycji
Tomasz Pajączek Onet.pl
Zdzisław Pająk emerytowany dziennikarz Polskiego Radia "PiK" w Bydgoszczy
Zbigniew Pakuła Kwartalnik Miasteczko Poznań
Dagmara Pakuła Onet.pl
Marek Palczewski Tygodnik Angora
Patryk Pallus Wirtualnemedia.pl
Jaeck Pałasiński dziennikarz, publicysta, korespondent
Paweł Pałasz magazyn Lizard
Krzysztof Panasik emerytowany dziennikarz
Arkadiusz Panasiuk dziennikarz niezależny
Bartosz Panek Stowarzyszenie Dziennikarzy i Twórców Radia Publicznego
Maria Pankowska OKO.press
Andrzej Papliński dziennikarz niezależny
Jacek Parol Studio Opinii, Towarzystwo Dziennikarskie
Waldemar Paś "Gazeta Wyborcza"
Bartosz Paturej Onet.pl
Jacek Pawlak Radiospacja
Katarzyna Pawlicka WP.pl
Aleksandra Pawlicka "Newsweek"
Roman Pawłowski OKO.press
Zbigniew Pendel Tygodnik "Polityka"
Remigiusz Pękala Tygodnik Fakty po Mitach
Maciej Piątek Portal ino.online
Agnieszka Zofia Piechowska Przegląd Piaseczyński
Szymon Piegza Onet.pl
Bogdan Pieklik red. nacz. Telewizja Internetowa tv24 Suwalszczyzna
Mateusz Pielka Eska.pl
Jolanta Pieńkowska TVN24
Tomasz Pietraszak były redaktor TVP3 Bydgoszcz
Mikołaj Pietraszewski Radio ZET
Dominik Pinkowski Onet.pl
Jan Piński Wieści24.pl
Ela Piotrowska Radio Eska Łódź
Magdalena Piotrowska-Grot artPAPIER
Bartłomiej Plewnia TVN24
Elizeusz Plichta Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w Niemczech
Miłosz Ploch "Fakt", kierownik sekcji wideo
Zbigniew Pluciński Gdynia, dziennikarz niezależny
Alina Pochwat-Cicha Polskie Radio Rzeszów S.A.
Artur Podgórski Tygodnik "Polityka"
Marcin Pomianowski były dziennikarz Głosu Wielkopolskiego
Natalia Poręba-Maj Onet.pl
Joanna Postrożna Onet.pl
Darek Potasznik Tuba Ostrowa
Remigiusz Półtorak WP.pl
Katarzyna Pruchnicka Radio357
Tadeusz Prusiński publicysta
Aleksandra Przybylska TVN24
Karol Przygoda Forum Media2
Marcin Pulit Life in Kraków
Sebastian Pypłcz Śląska Opinia
Piotr Pytlakowski Tygodnik "Polityka"
Patryk Rabiega Radio Nowy Świat
Aleksander Rabij agencja Press Photo
Piotr Rachtan Monitor Konstytucyjny (monitorkonstytucyjny.eu)
Tomasz Raczek Radio Nowy Świat
Ewa Raczyńska Onet.pl
Michał Radkowski WP.pl
Ewa Ragan Onet.pl
Filip Ratkowski Kwartalnik "Zdanie"
Agnieszka redakcja polska Deutsche Welle Newsweek
Tomasz Reich NowaWarszawa.pl
Paweł Piotr Reszka "Gazeta Wyborcza"
Paweł Reszka Tygodnik "Polityka"
Marcin Ręczmin "Gazeta Wyborcza"
Barbara Rogalska była dziennikarka TVP
Katarzyna Rogatka Gazeta Tygodniowa
Tadeusz Rogoyski emerytowany dziennikarz
Tadeusz Rogoyski b. dziennikarz Polskiego Radia, Telewizji Miejskiej Rzeszów i dziennika Super Nowości
Piotr Rogoziński Onet.pl
Krzysztof Rojowski Portal Śląska Cieszyńskiego Ox.pl
Anna Rokicińska Radio Nowy Świat
Jacek Romacki fotoreporter freelancer
Dorota Roman "Gazeta Wyborcza"
Adam Romer red.nacz. "Tenisklub" i portalu tenisklub.pl
Dorota Ronge-Juszczyk Radio Merkury Poznań
Krystian Rosiński WP.pl
Magdalena Rosłaniec Zwierciadlo.pl
Dariusz Rostkowski dziennikarz niezależny
Marcin Rotkiewicz Tygodnik "Polityka"
Lena Rowicka Dziennik Płocki
Alicja Rucińska TVN24
Andrzej Rudke Radio 357
Ryszard Rudnik Czas na Opole
Michał Ruszczyk Crowd Media
Paweł Rutkiewicz Forbes.pl
Elżbieta Rutkowska "Dziennik Gazeta Prawna"
Marcin Rybak "Gazeta Wyborcza"
Włodzimierz Rychliński Dziennik Łódzki
Adrianna Rymaszewska goniec.pl
Joanna Ryńska magazyn Rynek Instalacyjny, portal Strefa Instalatora
Magdalena Rzejak Tygodnik NIE
Jerzy Sadecki niezależny publicysta
Konrad Sadurski "Newsweek"
Wojciech Sadurski publicysta
Grzegorz Sajór Radio 357, Press, Forbes Women
Piotr Salak Radio RMF FM
Michał Samul TVN24
Maciej Sandecki dziennikarz "Gazeta Wyborcza" Trójmiasto
Łukasz Sawala Radio ZET
Elżbieta Sawicka Towarzystwo Dziennikarskie
Karol Sawicki emerytowany dziennikarz
Janusz Schwertner Onet.pl
Tomasz Sekielski Newsweek
Thierry Semo "P'tit Journal de Pont Du Bois" (Francja)
Tadeusz Seroka emerytowany dziennikarz
Tadeusz Seroka emeryt. dziennikarz, b.prezes zarządu PR Rzeszów
Paweł Sękowski Kwartalnik "Zdanie", Towarzystwo Dziennikarskie
Ewa Siedlecka Tygodnik "Polityka"
Dawid Siedzik WP.pl
Justyna Sielicka Gazeta Tygodniowa
Monika Sieradzka Deutsche Welle
Bartosz Sierpniowski roztocze.net
Dominika Sitnicka OKO.press
Robert Sitnicki Canal+
Paweł Sito Reset Obywatelski, Radiospacja
Jakub Sito Radio Chillizet
Paula Skalnicka "Gazeta Wyborcza"
Jan Skórzyński publicysta
Andrzej Skworz Press
Klaudiusz Slezak Radio Nowy Świat
Przemysław Sławiński Polsat News
Wojciech Słowakiewicz Wspinanie.pl
Martyna Słowik Miesięcznik Znak
Paweł Smoleński Agora
Aleksandra Sobczak "Gazeta Wyborcza"
Filip Sobczak redaktor naczelny Ototorun.pl
Leszek Sobieraj Tygodnik Twoje Tychy
Ryszard Socha Tygodnik "Polityka"
Mateusz Sosnowski TVN24
Jerzy Sosnowski Radio Nowy Świat, Kwartalnik "Więź"
Maciej Stacherski Magazyn whiteMAD
Jakub Stachowiak Superwizjer TVN
Jan Stanisławski Onet.pl
Andrzej Stankiewicz Onet.pl
Romuald Stankiewicz freelancer
Mikołaj Starzyński Newsweek
Wojciech Stasiak freelancer
Piotr Stasiński "Gazeta Wyborcza"
Rafał Stec "Gazeta Wyborcza"
Wiesław Stefaniak emeryt TVP
Joanna Stempień TVN24BIS
Paulina Stolarek - Marat WP.pl
Sabina Strózik artPAPIER
Joanna Strzałko reporterka, freelanserka
Patryk Strzałkowski Gazeta.pl
Krzysztof Strzelecki Tygodnik Siedlecki
Tomasz Strzemieczny "Gazeta Tygodniowa"
Anna Stuligrosz - Biedak była redaktorka TVP Poznań
Donata Subbotko "Gazeta Wyborcza"
Justyna Suchecka TVN24
Łukasz Suda Radio Kolor 103 FM
Piotr Sworakowski Meloradio
Michał Szadkowski Newsweek
Michał Szała nowinylokalne.pl
Katarzyna Szatyłowicz Polsat News
Wojciech Szczapa Romanowski metropoliabydgoska.pl
Paulina Szczepaniak Red. naczelna Telewizji Proart, Ostrów Wielkopolski
Dominik Szczepański Gazeta.pl
Jarosław Szczepański publicysta
Agata Szczerbiak Tygodnik "Polityka"
Joanna Szczęsna emerytowana dziennikarka "Gazeta Wyborcza"
Agata Szczęśniak OKO.press
Agata Szczygielska-Jakubowska "Gazeta Wyborcza" Bydgoszcz
Mariusz Szczygieł Wydawnictwo Dowody
Bernadeta Szczypta Polskie Radio Rzeszów
Paula Szewczyk "Wysokie Obcasy"
Mariusz Szmidka Portal "Zawsze Pomorze"
Jacek Szmidt Twój Styl
Izabela Szolc Tygodnik NIE
Marta Szostkiewicz freelancerka
Adam Szostkiewicz Tygodnik "Polityka"
Iwona Szpala "Gazeta Wyborcza"
Bartosz Szpojda Portal Bushandbiwak.pl
Andrzej Szramka Stowarzyszenie Dziennikarzy
Dariusz Szreter Portal "Zawsze Pomorze"
Przemysław Szubartowicz publicysta
Hanna Szukalska-Kocejko OKO.press
Diana Szwajcer Onet.pl
Jakub Szymanek portalspozywczy.pl
Konrad Szymański emerytowany dziennikarz
Miłosz Szymański Podcast "Za Rubieżą"
Jakub Szymczak OKO.press
Janusz Szymonik Katowice, Trybuna Górnicza , portal netTG.pl
Leszek Szymowski Tygodnik Angora, Dwutygodnik Najwyższy Czas, SzymowskiTV
Łukasz Śmierciak Magazyn miejski Opole i kropka
Joanna Śpiechowicz Onet.pl
Andrzej Świątek były dziennikarz Głos Wielkopolski Poznań
Aleksander Świeyskowski emerytowany dziennikarz TVP
Małgorzata Święchowicz Newsweek
Ryszard Tański Dwutygodnik Puls Powiatu
Jacek Taran Tygodnik Powszechny
Marcin Terlik Onet.pl
Julia Theus OKO.press
Wojciech Tochman reporter
Władysław Tocki Kontakty
Michał Tomasik Radio TOK.FM wydawca
Juliusz Tomczuk Portal Brzeg.com.pl
Piotr Topoliński Radio Nowy Świat
Katarzyna Trębacka reporterka
Paweł Truszczyński Radio ZET
Krzysztof Tubilewicz Radio 357
Witold Turant publicysta
Krzysztof Turowski emerytowany dziennikarz, Towarzystwo Dziennikarskie
Monika Tutak-Goll "Wysokie Obcasy"
Marek Twaróg Press.pl
Eugeniusz Twaróg Puls Biznesu
Marcin Twaróg Radio Eska
Marcin Tyc Parcele, Historia Bez Cenzury
Dominik Uhlig "Gazeta Wyborcza"
Krzysztof Ulanowski dziennikarz niezależny
Tomasz Ulanowski "Gazeta Wyborcza"
Piotr Ulanowski fotoreporter współprac. "Newsweek Polska"
Jerzy Undro Press Club Polska
Mariusz Urbanek Tygodnik "Odra", Towarzystwo Dziennkarskie
Anna Wacławik-Orpik Radio TOK FM
Kuba Wajdzik Portalmedialny.pl
Ewa Walas Gazeta.pl
Karolina Walczowska Onet.pl
Weronika Waldon Onet.pl
Paweł Walewski Tygodnik "Polityka"
Marcin Walter Radio Kolor
Monika Waluś Onet.pl
Marek Wałuszko portal Gdansk.pl
Marcel Wandas OKO.press
Artur Warcholiński TVN24
Ryszard Warta były dziennikarz Nowości. Dziennika Toruńskiego
Jan Krzysztof Wasilewski niezależny wydawca
Diana Wawrzusiszyn Onet.pl
Jakub Wątor Magazyn Spider’s Web+
Jerzy Weber emerytowany dziennikarz "Z dnia na dzień" (1982); "Solidarność AR" (1982-1985)
Jakub Wencel "Gazeta Wyborcza"
Marcin Wesołek kierownik działu Sport "Gazeta Wyborcza"
Bartosz Węglarczyk Onet.pl
Mirosław Wieczorek News4Media
Wojciech Wieczorek red.nacz. tygodnika "Twoje Tychy"
Bartosz Wieliński "Gazeta Wyborcza"
Dominika Wielowieyska "Gazeta Wyborcza" , TOK FM
Janusz Wiertel Towarzystwo Dziennikarskie
Iza Wierzbicka OKO.press
Przemysław Wilczyński "Tygodnik Powszechny"
Judyta Wilgocka "Gazeta Wyborcza"
Michał Wilgocki "Gazeta Wyborcza"
Marcel Wilk Lwowek24.pl
Przemysław Wiszniewski Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita
Joanna Wiśniowska "Gazeta Wyborcza"
Piotr Witek TVN24
Radomir Witt TVN24
Mariusz Włoch Super Nowości, Rzeszów
Jarosław Włodarczyk Press Club Polska, International Association of Press Clubs
Paweł Wodniak FaktyOswiecim.pl
Jola Wodniak FaktyOswiecim.pl
Zofia Wojciechowska dziennikarka niezależna
Grzegorz Wojciechowski Lewicowy Dolny Śląsk
Tomasz Wojciechowski Skiinfo.pl
Jakub Wojciechowski freelancer
Jakub Wojtaszczyk Magazyn Replika
Cezary Wojtczak Polskie Radio PiK
Marta Woźniak "Gazeta Wyborcza"
Karolina Wójcicka "Dziennik Gazeta Prawna"
Rafał Wójcik "Gazeta Wyborcza"
Aleksy Wójtowicz Warszawa, Magazyn Szum
Natalia Wrocławska Śląska Opinia
Piotr Wróbel Auto.dziennik.pl
Jakub Wróblewski Wiadomości Blisko Ciebie
Andrzej Wrzeszcz emerytowany dziennikarz
Marek Zaborski TV Toruń
Marcin Zaborski TVN24
Michał Zaczyński freelancer
Adam Zadworny "Gazeta Wyborcza"
Agnieszka Zagner Tygodnik "Polityka"
Sławomir Zagórski OKO.press
Maciej Zakrocki TOK FM
Wawrzyniec Zakrzewski Radio TOK FM
Marcin Zaremba Warsztaty dziennikarskie na WH UW „Polityka”
Aleksandra Zawisza-Wiatrowska Sieciowa Telewizja Obywatelska Video-KOD
Wiesław Zdanowicz b. dziennikarz i red. nacz. tygodnika "Dzień za Dniem" (Lubuskie)
Marta Zdzieborska Press
Edyta Zielińska-Dao Quy "Gazeta Wyborcza"
Robert Zieliński TVN24
Ewa Zielniewicz-Kaczmarek dziennikarka niezależna
Urszula Ziemska Onet.pl
Anna Zimny-Zając MedOnet.pl
Małgorzata Ziółkowska dawniej Radio Grudziądz
Katarzyna Ziółkowska-Dąbek radio Eska Śląsk
Piotr Zorć Radio TOK FM
Ernest Zozuń Radio 357
Anna Zych Trybuna Górnicza , nettg.pl
Adam Zys Magazyn whiteMAD
Paulina Zywar Onet.pl
Krzysztof Zyzik Tygodnik O!Polska
Jacek Żakowski Tygodnik "Polityka"
Aleksandra Żelazińska Tygodnik "Polityka"
Małgorzata Żochowska Radio ZET
Tomasz Żółciak "Dziennik Gazeta Prawna"
Grzegorz Żurawiński emerytowany dziennikarz
Marcin Żyła Tygodnik Powszechny
Szymon Żyśko dziennikarz niezależny

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama