Kraj

Gwiazdy bez reklamy

Ostatnio modne jest wyceniane celebrytów wedle ich stawek za udział w reklamie. Komu to się opłaca? Chyba najmniej reklamodawcom.

Zła wiadomość dla celebrytów, którzy mieliby ochotę zarobić krocie na udziale w reklamie. Wyniki badań przeprowadzonych przez biznesowy serwis Internetowy Linkedin wykazują, że niemal 80 proc. respondentów nie dostrzega związku i wpływu między nabyciem produktu, a promowaniem go przez gwiazdę. 12 proc. deklaruje, że wręcz zniechęca ich to do zakupu.

Wątpliwości odnoszące się do skuteczności oddziaływania gwiazd na psychikę kupującego pojawiają się od dawna. Krzysztof Ibisz z posypanymi solą włosami , ukazujący się w spocie szamponu przeciwłupieżowego wywołał raczej rozbawienie niż chęć rozprawienia się z przykrą przypadłością. Danny DeVito liczący procenty w złotówkach( w reklamie banku), choć sam przecież płaci w euro ujawniał uczucie irytacji, które mogło się udzielać bankowym klientom, a przecież nie o wywołanie tego rodzaju efektu chodziło. Andy MacDowell użyta w kampanii przeciwzmarszczkowej, charakteryzuje się po zastosowaniu specyfiku, jak i przed jego nałożeniem gładkim obliczem, bo z twarzą pogniecioną jak suszona śliwka, po prostu nie wypada się jej pokazać. Penelopa Cruz oraz Justyna Steczkowska, także ostatnio występujące w kampaniach promocyjnych, szczerze mówiąc, nie potrafię sobie przypomnieć, co reklamują. Z reklamy z Piotrem Fronczewskim najłatwiejszy do zapamiętania jest pies Fąfel. Niektórzy twórcy reklam, nie ufając więc jednostkowemu wpływowi gwiazdy na portfel konsumenta postawili na występ aż trzech gwiazd w jednej reklamie: Piotra Adamczyka. Magdalenę Różczkę i Tomasz Kota. Mieli do siebie dzwonić, ale pytanie, jakim telefonem? I po co, skoro siedzieli obok siebie? 

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Dr Joanna Wardzała o pokoleniu 20-latków odrzucających konsumpcyjny styl życia rodziców

Rozmowa z dr Joanną Wardzałą, socjolożką i badaczką zachowań konsumpcyjnych, o tym, dlaczego dzisiaj młodzi ludzie nie chcą kupować i gromadzić dóbr.

Joanna Podgórska
12.11.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną