Szukasz czegoś o Chopinie?

Gdzie znaleźć informacje o Roku Chopinowskim
Informacje o Chopinie, bibliografia, filmografia, informacje o płytach i inne
Jan Morek/Forum

Centrum Informacji i Edukacji Kordegarda CHOPIN 2010 Krakowskie Przedmieście 15/17, Warszawa

Galeria Kordegarda ulokowana jest przy najważniejszym szlaku turystycznym Warszawy – Krakowskim Przedmieściu, będącym obecnie wizytówką stolicy, w bezpośrednim sąsiedztwie Pałacu Prezydenckiego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w pobliżu hotelu Bristol.

Celem działalności Galerii Kordegarda CHOPIN 2010  jest informacja w zakresie wszystkich wydarzeń związanych z obchodami Roku Chopinowskiego, a także edukacja rozumiana jako przybliżanie postaci Chopina, dostęp do wszystkich wydawnictw związanych z kompozytorem i jego nagrań. W Galerii organizowane będą również wystawy wizualne, wydarzenia muzyczne oraz prezentacje filmowe.

Dla chętnych odwiedzających Kordegardę zostanie udostępniony fortepian. W godzinach otwarcia każdy, kto czuje taką potrzebę i potrafi grać, będzie mógł wykonać utwór Chopina tylko dla siebie, swoich znajomych bądź dla przypadkowych słuchaczy. Istnieje możliwość zarejestrowania takiej prezentacji i przekazania występującemu płyty CD z zarejestrowanym nagraniem.

Kordegarda CHOPIN 2010 otwarta będzie od wtorku do niedzieli, w godzinach 11.00–19.00. W okresie letnim godziny otwarcia zostaną przedłużone.

 

Oficjalna strona internetowa Roku Chopinowskiego Kalendarium wydarzeń w Polsce i na świecie znajduje się na stronie

www.chopin2010.pl. Pod opisem wydarzenia jest odesłanie do strony internetowej organizatora, gdzie znajdują się wszystkie szczegółowe

informacje, również o biletach. Specjalny rozdział poświęcono projektom edukacyjnym.

Informacje o Chopinie, bibliografia, filmografia, informacje o płytach oraz wydarzeniach organizowanych przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina znajdują się na stronie internetowej www.chopin.nifc.pl.

 

Bilety do nabycia u poszczególnych organizatorów imprez.

Czytaj także

Aktualności, komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną